מה בפורטל?

לומדים צורות וצבעים

אפשר ללמד את הילדים צורות וצבעים בגיל הרך בדרך חווייתית במהלך הפעילויות היומיומיות. רעיונות ללימוד צבעים וצורות מגיל קטן, לא צריך להכריז על שיעור מיוחד בסגנון "היום נלמד על צבעים וצורות".

מערכת "את זה" 27.02.13
צורות וצבעים בכל תחומי החיים

אפשר ללמד את הילדים להבחין בין צבעים תוך כדי פעילויות רבות: כשצובעים בצבעי גואש, כשממיינים כל מיני דברים, למשל בכל פעם שאוספים קוביות, מכריזים: קודם כל מכניסים לקופסה את הקוביות האדומות, אחר כך את הצהובות, אחר כך את הכחולות וכו'. שמתלבשים – מכריזים באיזה צבע כל פריט לבוש. כשאוכלים מציינים את צבעי המאכלים ועוד.

שלבו את תיאורי הצבעים והצורות בכל דבר שאתם אומרים ועושים עם הילדים. כשמשחקים, כשמטיילים ברחוב, כשמתקלחים ומסתרקים, כשישנים - בכל תחומי החיים. 
כשמסדרים את ארון הבגדים - סדרו אתארון הבגדים שלכם ושל ילדיכם יחד איתם על פי צבעים. זה גם הרבה יותר נוח למצוא אחר כך בגד מסוים.
כשסופרים מכוניות - כשאתם מטיילים ברחוב, הביטו במכוניות השונות ואימרו אתהצבע של כל אחת מהן. כך תגיעו עם הילדים לגוונים מיוחדים כמו צבע כסף, צבע מטאלי ועוד.
כשאוכלים ירקות - כדאי לנצל את העובדה שירקות ופירות הם צבעוניים. בכל פעם שאוכלים מהם לציין את צבעם:
"אני אוהת אתהעגבניה האדומה", "הגזר כתום והמלפפון ירוק".
כשמתארים חפצים - בכל הזדמנות לתאר חפצים בצבעים ובצורות ולומר: "אני אוהבת את הצבע הוורוד והסגול, אילו צבעים את אוהבת?", "הצלחת הריבועית יפה אבל לי יותר כיף לאכול בצלחת עגולה".
הפעלות לילדים ללימוד צבעים וצורות
בעזרת ספרים העוסקים בלימוד צורות וצבעיםאפשר להקריא את אחד הספרים בהתאם לגיל הילדים, להמחיז, ליצור בובות מהאיורים ועוד.
ספרי ילדים ללימוד צבעים: : 

הספר עולם צבעוני

הספר טרופותי קטן – צבעים

הספר תום ולאה

הספר גד קוסם בצבעים

הספר מעשה במלך אחד והרבה צבעים

הספר שוקו ואני אוכלים צבעוני

הספר הזיקית הצבעונית

בעזרת חישוקים - קונים חישוקים בצורות שונות (חוץ מחישוקים עגולים, יש חישוקים משולשים, מרובעים ומלבניים!) בצבעים שונים.

נותנים לכל ילד חישוק אחר ומתחילים להכריז בקול רם: "כל החישוקים הצהובים למעלה"/ "כל החישוקים המשולשים למטה"/ "עכשיו החישוקים האדומים העגולים בלבד".

הילדים מתים על זה ובדרך  של הפעלה עם תנועה לומדים צורות וצבעים.

בעזרת צביעה - תוך כדי צביעה של דפי צביעה או חוברות צביעה, שואלים את הילדים: "באיזה צבע נצבע את הפיל?", "איזה צבע יש לפיה?".

לפני צביעה בגואש, כשאתם יוצקים מעט מכל צבע לפלטה,לצלחת חד פעמית או לקרטון ביצים - תנו לילדים ליצוק את צבעי הגואש ולומר איזה צבע הוא יוצק. לימוד צבעים

 • הפעלות

 • הרבה יותר מאבטיח

 • מערכת "את זה"26.06.20

 • כשהגננת יעל באגר מתחילה לתכנן הפעלה – היא לא סתם בוחרת ספר, מקריאה ומסמנת "וי". היא מחפשת קונספט שלם המתאים לעונה, לגיל, לגן ומי יודע עוד למה… הפעלה אצלה היא הפקה שלמה הכוללת סיפור קשור, דיון, יצירה, דקלום ואפילו קינוח טעים! הנה דוגמא לפעילות סביב הסיפור הערכי "האבטיח של אדון אלמליח"
 • הפעלות חינוכיות

 • קליעה למטרה ארנבונים

 • יעל צמח-גרינשפון20.05.20

 • בקלות רבה אפשר ליצור תחנה של קליעה למטרה מיוחדת לפי נושא או ילד מסוים! ההכנה מחומרים פשוטים (צריך קאפה ותמונות). ההפעלה מתאימה להפעלות ימי הולדת, אירוע גיבוש גן או כיתה או סתם אחר הצהריים בבית עם כמה חברים. יעל צמח-גרינשפון מדגימה בשלבים איך מכינים קליעה למטרה בנושא ארנבונים! משיגים את המטרה בקלות
 • גילאי 3-6

 • כדורי שוקולד

 • מערכת "את זה"21.06.20

 • פסקל פרץ-רובין יודעת להכין כדורי שוקולד יפים וטעימים שכל ילד ירצה להכין ולהתענג עליהם! אפשר להשתמש בשאריות של עוגיות או עוגות למיחזור. הכדורים מחומרים שיש בכל בית. הפעלה קלה שמתאימה לילדים בכל הגילאים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים