מה בפורטל?

לומדים צורות וצבעים

אפשר ללמד את הילדים צורות וצבעים בגיל הרך בדרך חווייתית במהלך הפעילויות היומיומיות. רעיונות ללימוד צבעים וצורות מגיל קטן, לא צריך להכריז על שיעור מיוחד בסגנון "היום נלמד על צבעים וצורות".

מערכת "את זה" 27.02.13
צורות וצבעים בכל תחומי החיים

אפשר ללמד את הילדים להבחין בין צבעים תוך כדי פעילויות רבות: כשצובעים בצבעי גואש, כשממיינים כל מיני דברים, למשל בכל פעם שאוספים קוביות, מכריזים: קודם כל מכניסים לקופסה את הקוביות האדומות, אחר כך את הצהובות, אחר כך את הכחולות וכו'. שמתלבשים – מכריזים באיזה צבע כל פריט לבוש. כשאוכלים מציינים את צבעי המאכלים ועוד.

שלבו את תיאורי הצבעים והצורות בכל דבר שאתם אומרים ועושים עם הילדים. כשמשחקים, כשמטיילים ברחוב, כשמתקלחים ומסתרקים, כשישנים - בכל תחומי החיים. 
כשמסדרים את ארון הבגדים - סדרו אתארון הבגדים שלכם ושל ילדיכם יחד איתם על פי צבעים. זה גם הרבה יותר נוח למצוא אחר כך בגד מסוים.
כשסופרים מכוניות - כשאתם מטיילים ברחוב, הביטו במכוניות השונות ואימרו אתהצבע של כל אחת מהן. כך תגיעו עם הילדים לגוונים מיוחדים כמו צבע כסף, צבע מטאלי ועוד.
כשאוכלים ירקות - כדאי לנצל את העובדה שירקות ופירות הם צבעוניים. בכל פעם שאוכלים מהם לציין את צבעם:
"אני אוהת אתהעגבניה האדומה", "הגזר כתום והמלפפון ירוק".
כשמתארים חפצים - בכל הזדמנות לתאר חפצים בצבעים ובצורות ולומר: "אני אוהבת את הצבע הוורוד והסגול, אילו צבעים את אוהבת?", "הצלחת הריבועית יפה אבל לי יותר כיף לאכול בצלחת עגולה".
הפעלות לילדים ללימוד צבעים וצורות
בעזרת ספרים העוסקים בלימוד צורות וצבעיםאפשר להקריא את אחד הספרים בהתאם לגיל הילדים, להמחיז, ליצור בובות מהאיורים ועוד.
ספרי ילדים ללימוד צבעים: : 

הספר עולם צבעוני

הספר טרופותי קטן – צבעים

הספר תום ולאה

הספר גד קוסם בצבעים

הספר מעשה במלך אחד והרבה צבעים

הספר שוקו ואני אוכלים צבעוני

הספר הזיקית הצבעונית

בעזרת חישוקים - קונים חישוקים בצורות שונות (חוץ מחישוקים עגולים, יש חישוקים משולשים, מרובעים ומלבניים!) בצבעים שונים.

נותנים לכל ילד חישוק אחר ומתחילים להכריז בקול רם: "כל החישוקים הצהובים למעלה"/ "כל החישוקים המשולשים למטה"/ "עכשיו החישוקים האדומים העגולים בלבד".

הילדים מתים על זה ובדרך  של הפעלה עם תנועה לומדים צורות וצבעים.

בעזרת צביעה - תוך כדי צביעה של דפי צביעה או חוברות צביעה, שואלים את הילדים: "באיזה צבע נצבע את הפיל?", "איזה צבע יש לפיה?".

לפני צביעה בגואש, כשאתם יוצקים מעט מכל צבע לפלטה,לצלחת חד פעמית או לקרטון ביצים - תנו לילדים ליצוק את צבעי הגואש ולומר איזה צבע הוא יוצק. לימוד צבעים

 • הפעלות

 • משלוח מנות אותיות

 • יעל צמח-גרינשפון20.02.20

 • רוצים משלוח מנות שנושא איתו הפעלות עם אותיות לכל גיל? קבלו את הרעיון של יעל צמח-גרינשפון: רישמו את האותיות המרכיבות את השמות הפרטיים ושם המשפחה של מקבלי המשלוח, הדביקו את האותיות על צנצנות ממתקים (מדבקות, אותיות סול או כל רעיון אחר)  וצרפו משימות שאפשר להרכיב מהאותיות (סיפורי תנ"ך למשל).
 • הפעלות חינוכיות

 • תחפושות קבוצתיות

 • מערכת "את זה"16.02.20

 • לקראת פורים ארגנו יום של תחפושות בקבוצות, כדי שכולם ירגישו שייכים לקבוצה. לפניכם רעיונות פשוטים לתחפושות מקוריות שמתאימות לקבוצת ילדים – לגן, לכיתה, לצהרון, לצופים או לעדלאידע עם חברים. השתדלו לשתף את הילדים בהכנת התחפושות ולצעוד יחד בתהלוכות להשלמת החוויה
 • גילאי 2-3

 • חוברת העשרה לגילאי 4-6 להורדה

 • מערכת "את זה"29.03.20

 • עקב הבקשות הרבות שלכם לאפשר הורדת חוברת ההעשרה שלנו לגילאי 4-6 – החלטנו לאפשר רכישה ב-10 שקלים בלבד (על מנת לכבד את המומחים והעושים במלאכה!). בכל חלק בחוברת 27 עמודים עם מגוון פעילויות בנושאים שונים לגילאי 4-6 ממיטב המומחים של פורטל "את זה" – עכשיו להורדה

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים