מה בפורטל?

waterdance

במתחם שקט ופסטורלי פתחו אהובה בוצר – צבי ואלון וייס את מרכז Waterdance . מקום מציע מגוון רחב של פעילויות הקשורות במים וביניהן קורס לשחיית פעוטות. אילה ברסלר-נרדי והתינוק שלה משתפים אתכם בחוויות מהקורס

אילה ברסלר-נרדי 28.02.10

תעודת זהות

  • מיועד לגיל:0-3

  • איזור:מרכז, תל אביב

  • מיקום:תל ברוך צפון, תל אביב.

  • טלפון:050-6999333.

  • אתר:waterdance

הקורס מתאים לגילאי שלושה חודשים עד ארבע שנים. בחודשים הראשונים הפעילות כוללת בעיקר תנועה משותפת לתינוקות  ולהורים  בתוך המים. בהדרגה ובהתאם לגיל נחשפים הילדים לעוד אפשרויות ואתגרים שמציעים המים.  מסגרת השיעורים מצומצמת וכל תינוק והורה זוכים ליחס חם ומקצועי. אורך השיעור כחצי שעה והוא מתקיים פעם בשבוע באופן רציף כל ימות השנה.

השיעורים הם חוויה כיפית,נעימה ומלמדת להורים ולילדים. כבר מהרגע הראשון נראה היה שנועם מרגיש שליו ובטוח במים. שלחתי אותו ואת אבא שלו למים ונשארתי בחוץ מצוידת במצלמה. אחרי שסיימתי לצלם אותם מכל זווית אפשרית וסף ההתרגשות ירד, יכולתי לראות שגם התינוקות וגם האבות (משום מה היה רוב ברור לאבות בבריכה) מאוד נהנו (לא ברור מי יותר). במהלך הפעילות הספיקו הקטנטנים לשכב יחד על מזרן צף במים, לנסות להזדקף ולזחל עליו, לשוט על גלשנים קטנים, לצוף במים בתנוחות שונות, ולשחק במשחקי מים. כל זאת כשהם חבוקים בידי הוריהם.

בשיעור שלאחר מכן נכנסתי אני לתוך המים. כמו בהרבה מקרים כשמדובר בחוויה גופנית לא תמיד קל לשים עליה מילים. המים מאפשרים מפגש מסוג אחר. אני ונועם מצאנו עצמנו עטופים יחד במרחב מימי עם אינספור אפשרויות תנועה חדשות.

שיעורי שחיית פעוטות הם הרבה מעבר ללימוד שחייה בלבד ולמעשה מהווים מסגרת תומכת וכיפית להתפתחות הפיזית והרגשית של התינוק. סביבת המים מספקת גירויים ואתגרים, חוסר שיווי המשקל והאפשרות להניע את האיברים מלמדים את התינוק על יכולותיו הגופניות ותורמים בפיתוח היכולות הגופניות גם מחוץ למים.


חמימות המים בבריכה משרה תחושת רוגע וביטחון. המים עוטפים את כל הגוף בצורה שווה ומאפשרים לתינוק ולהורה להרפות ממאמצים ולהתרכז בחוויה עצמה.


מתוך השירים והמשחקים, הפעוטות לומדים לתקשר עם הוריהם ועם פעוטות אחרים וכשכל גופם נתמך במים הם לומדים לסמוך על עצמם ולהפעיל את גופם בצורה מלאה שלא יכולה להתרחש על רצפה או מזרן.

לימוד השחייה עצמו הוא הדרגתי ומשולב בהרבה משחקים, שירים ופעילויות שתורמות להתפתחות התינוק.


ברמה הפיזיולוגית: תינוקות במים מעודדים לשיפור הקואורדינציה והמיומנויות המוטוריות, פיתוח מערכות הנשימה והלב, חיזוק השרירים, שיווי משקל והתמצאות במרחב.


ברמה הרגשית והתקשורתית, ההפעלות תורמות לשיפור כישורי השפה והחיברות, הקניית ביטחון עצמי, תעוזה ויצירתיות וכמובן בניית קשר ילד-הורה. זו הזדמנות להורה להיות צמוד לתינוקו ולהשתתף יחד איתו בחוויית הלימוד המשותף. שחייה עם התינוק מחזקת קשר ואמון.

סביבת המים נתפסת כסביבה מוכרת ובטוחה עבור התינוקות, שכן זו הסביבה בה בילו עד שהגיחו לאוויר העולם. תינוקות יודעים לשחות מרגע היוולדם, אינסטינקט זה נשאר עד גיל שנה ואז מתחיל להתעמעם, לרוב בגיל שנה וחצי נעלם לחלוטין. זיכרון הגוף עדיין אוצר בתוכו את תחושת הביטחון שמקנים המים, ניצול מומנטום זה יקל על לימודי שחייה בגיל מאוחר יותר. בשלב זה הלימוד נעשה תוך ניצול הידע שקיים בגוף, זאת לעומת לימוד מתודי בגיל מאוחר יותר. כמו כן חשיפת תינוקות בגיל מוקדם למים תורמת במניעת פחדים ועכבות ומגבירה את תחושת הביטחון והשמחה, בשיעורי השחייה התינוקות מקבלים כלים להתמודדות עם עולם המים, כלים שילוו אותם לאורך כל החיים. 

מתחם הבריכה שבה מתרחשת הפעילות מקורה וממוזג. הבריכה כולה מרופדת בספוג רך אין מקומות חדים או קשים להיתקל בהם בתוך הבריכה ספסל שעוזר לפעוטות להיעמד מבלי לשאת את משקל גופם.

המים מחוטים בעזרת מערכת בקרה ממוחשבת הדוגמת את המים בכל רגע נתון ושומרת על איכותם. כמו כן, בבריכה מותקנת מערכת סינון מתקדמת ומתקן "מים חיים" שמשפיעים על איכות המים.  בצמוד לבריכה מקלחות עם מים חמים.

מתחם Wateredance  הוקם על ידי אהובה ואלון  במו ידיהם מתוך מטרה ליצור סביבת עבודה שתאפשר להם להתפרנס ולהיות הורים במשרה מלאה. במו ידיהם יזמו, עיצבו, ובנו מרכז לפעילות וטיפולים במים. ניכרת האהבה, החשיבה וההשקעה בכל פינה במתחם.  Wateredance ממוקם בשכונת תל ברוך הישנה בסביבה פסטורלית וירוקה. שער במבוק מפריד בין פינת החמד הזו לבין המולת העיר ומאפשר לרגע לשכוח מהרעש ולהתמסר לחוויה. אני ממליצה לקפוץ למים, הם חמימים..

waterdance

מיועד לגיל: שלושה חודשים עד ארבע שנים

תיאור המקום: שיעורי שחייה לפעוטות בבריכת שחייה מקורה.

מיקום: תל ברוך צפון, תל ברוך צפון.

טלפון: 050-6999333.

אתר: www.waterdance.co.il

מחיר : 300 שקלים לחודש.

  • גילאי 0-2

  • כדורי שוקולד

  • מערכת "את זה"21.06.20

  • פסקל פרץ-רובין יודעת להכין כדורי שוקולד יפים וטעימים שכל ילד ירצה להכין ולהתענג עליהם! אפשר להשתמש בשאריות של עוגיות או עוגות למיחזור. הכדורים מחומרים שיש בכל בית. הפעלה קלה שמתאימה לילדים בכל הגילאים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים