מה בפורטל?

צריך רק שקיות ניילון

יש לכם שקיות ניילון מהקניות האחרונות בסופרמרקט? זה מספיק ל-12 רעיונות שונים להפעלות שונות! יוסי צדקה, מדריך תנועה ויוגה לילדים בגיל הרך, מציע לאסוף שקיות כמספר המשתתפים, לארגן מוזיקה שמחה ברקע ולהתחיל בתנועה. קיראו היטב את הוראות הבטיחות לפני שמתחילים! 

מערכת "את זה" 28.05.10

מה יותר כיף מאשר להשתולל עם הילדים ולהפעיל אותם בתנועה לצלילי מוזיקה קופצנית ושמחה? לא תאמינו כמה הפעלות קלות מצליחות לגרום לכיף והנאה. לפני שמתחילים – שימו לב להוראות בטיחות עם שקיות –  אין להכניס בשום צורה את הראש לשקית!

רעיונות להפעלה קלה ילדים עם שקית ניילון

שמירה על קשר עין עם השקית – זורקים את שקית הניילון למעלה לגובה ורואים במבט איך היא נופלת מטה ומגיעה לקרקע. כדאי לכוון את הילדים לראות את מסלול הנחיתה לפני הכל ולהבין את מסלול מעוף השקית.

תפיסת השקית ברמות גובה שונות - זורקים את השקית למעלה ומנסים לתפוס אותה. פעם כשהשקית ממש למעלה, פעם כשהיא באמצע, ופעם כשהשקית למטה נמוך לפני שהיא נוגעת בקרקע.

עומדים ויושבים בעקבות השקית - עומדים ומעיפים את השקית לגובה ומייד מתיישבים ומנסים לתפוס את השקית בישיבה.   

הקפצת שקית - מקפיצים את השקית עם היד כלפי מעלה, ולא תופסים. רק להקפיץ מבלי שתיפול לרצפה.

איברים תופסים שקית - מעיפים את השקית לגובה ומנסים לתפוס אותה בעזרת אחד מאיברי הגוף השונים למשל: הכתף, הבטן, הגב, המרפק וכדומה.

כדורגל עם שקית ניילון - מניחים את השקית על הרצפה ובועטים כמו כדור. ההורה עומד בפישוק רגליים והילד מנסה להפקיע גול לתוכו.

הקפצת השקית - מניחים את השקית על כף הרגל ומנסים להעיף אותה למעלה בתנועת הרמה אחת ולתפוס ביד.

כדרור השקית – מכדררים את שקית הניילון בכף הרגל כמה פעמים, ממש כמו כדרור כדור.

שקית סקייטבורד – משחקים עם שקית הניילון כאילו היא סקייטבורד - מניחים אותה על הרצפה, רגל אחת על השקית רגל שנייה על הרצפה ומנסים להחליק כמו בסקייטבורד. לא לשכוח להחליף רגליים - פעם ברגל ימין ופעם ברגל שמאל.

שקית החלקה - מחליקים על השקית עם הידיים בהתקדמות על ארבע או על שש. מחליפים איברים ומחליקים - עם הברכיים, עם הישבן, עם הבטן או עם הגב. 

שקית-כדור - מועכים את השקית ומכווצים לכדור קטן. זורקים ומתמסרים כמו בכדור.

שקית הליכון – מכניסים את הרגליים לשקית, אוחזים בידיות והולכים. משאירים את ההפעלה הזו לסוף, כי השקית נקרעת באזור שבה מכניסים את הרגליים והופכת לאוברול. צוחקים בקול ואומרים: "הנה לנו בד תחפושת חדש".

 לומידים את זה

חוש המישוש בעזרת מישוש

לפני שמתחילים – אנו ממליצים לקרוא את הכתבה "זהירות – שקיות ניילון".

עוד פעילויות תנועה לילדים:

מתיחות עם צמות מתיחה

הפעלה קלה עם משולש תנועה

פעילות להכרת איברי הגוף

פעילויות תנועה עם קרטון חלב וסלסילת קש

יוגה לגיל הרך

פעילויות במסלולים

פעילות תנועה עם כלי נגינה

הפעלות תנועה עם גרביים

יוסי צדקה הוא מדריך תנועה ויוגה לגיל הרך. לפרטים: 052-8351351.

צילומים: עודד תמיר.

 • הפעלות

 • משחק נפש תאומה

 • יעל צמח-גרינשפון21.10.19

 • רוצים הפעלה קלה שלא מצריכה שום הכנה מוקדמת? מחפשים משחק חברתי שמתאים למשפחות, ליום הולדת, לחגים או לסתם ערב של ביחד? שחקו "נפש תאומה"
 • הפעלות תנועה

 • לשחק במוזיקה עם הילדים

 • מערכת "את זה"07.06.17

 • לא תמיד צריך להיעזר במוזיקאי מקצועי כדי להכניס קצת מוזיקה חיה הביתה. לפעמים כמה משחקים וגישה טובה עושים את העבודה. אז איך יוצרים מוזיקה ביחד עם הילדים? יעל אלמוג-בנדורי היא תרפיסטית מוסמכת במוזיקה, מפרטת על החשיבות של זמן איכות מוזיקלי ומדגישה: כל אחד יכול! כתבה ראשונה בסדרה
 • גילאי 2-3

 • תפריט לכל ארוחה

 • יעל צמח-גרינשפון25.10.19

 • למה כדאי להכין תפריט לכל ארוחה מיוחדת ולכל אירוח? לעיצוב השולחן, לתיאום ציפיות, למזכרת מרגשת ובעיקר לניהול מיד"ע! התיעוד יעזור לכם לגוון לפעם הבאה או לחזור על מאכלים מוצלחים שהאורחים אהבו! להתייעל עם יעל בשימור ותיעוד המידע, בחיסכון ובהקניית הערך של צרכנות נבונה לדור הבא

תגובות הקוראים


3 תגובות

שני
06 ינואר, 2015
שלום יוסי. המון תודה על הרעיונות שאתה מביא :)בקשר לפעילות עם השקיות ניילון. על איזו מוסיקה אתה ממליץ לשים ברקע? יש לך דיסק ספציפי שתא היכול להמליץ?.בברכהשני

זהבה
13 ינואר, 2014
אני מאוד התרשמתי מהפעילות, הייתי רוצה לקביל מערך שלים לשיעור

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
01 יוני, 2010
שלום יוסי : הרעיונות מקסימים לשיעור לגיל הרך , נהנתי לצפות בזה. אני לפני אימון מדריך (מבחן אחרון מטעם ווינגייט) תודה על שאתה משתף רעיונות ,

בניית אתרים - בניית אתרים