מה בפורטל?

חוות האנטילופות

 חוות האנטילופות בכביש הערבה מציעה סיור מודרך מחכים בין החיות הגרות בתיבת נוח ענקית, ספארי מדברי בין האנטילופות הרבות ומתחם לינה מסודר ומאורגן שבו אוהלים, מבני אבן ומדשאות, תאורה וחשמל, עמדות בישול ומנגל ובריכת גופרית להתרעננות. אפשר לארגן טיול בחורף והמחיר – מצחיק במיוחד. המלצה חמה: הוסיפו יום טיול בדרך לאילת: זול, מעניין וחווייתי ללא ספק

יעל צמח-גרינשפון 01.06.10

תעודת זהות

  • מיועד לגיל:כל הגילאים

  • איזור:אזור הדרום, ערבה

  • מיקום:ליד הישוב צופר, כביש הערבה.

  • טלפון:052-3666041.

  • אתר:חוות האנטילופות

 אחד הטיולים הכי שווים הזכורים לנו ולבנים הגדולים הוא יום בחוות האנטילופות בערבה, בדרך לאילת בשנת 2005: הסיור המשכיל בין החיות המיוחדות שמתגוררות בתוך תיבת נוח ע-נ-ק-ית מעץ, הספארי המדברי בליווי הפרוספקט שמנחה אילו חיות לחפש, בריכת הגופרית הקטנה לרענון מן החום, וגולת הכותרת – הלינה בשטח, בין החיות המדבריות. הטווסה שהגיעה לומר "בוקר טוב", הזברה ששתתה מן השוקת במרחק קצר מאיתנו והתחושה שישנו וקמנו עם כל האנטילופות בסביבה הטבעית שלהן.

בינתיים נוספה לנו נסיכה קטנה, ולמקום המוצלח הזה נוספו מתחמים רבים שניתן לישון בהם, רק צריך לבחור: אוהלים ענקיים מקורים בקש וסגורים בברזנט (אפשר להגיע בחורף!), מבני אבן מחולקים לחדרים גדולים, משטחי דשא להקמת אוהלים ומזרנים בכמויות, כך שהנסיכה יכולה להרגיש בדיוק כמו הנסיכה שישנה על העדש(ה). אנחנו ישנו בכיף באוהל המקורה, אבל סימנו לעצמנו לישון בפעם הבאה על מזרנים סביב בריכת הגופרית. יש גם צימרים במחיר טוב לאלה שבכל זאת רוצים לישון במיטה.

בשטח הגדול גשרים ותעלות, בריכה טבעית שבה פגשנו צפרדעים (וכמה שהילדים התלהבו!), שירותים ומקלחות (שראוי  לציין את הניקיון בהם), ובעיקר - שפע של נופשים מרוצים שחוזרים בכל פעם. יש מבנה מרכזי עם מקרר, מקפיא, כיריים, שולחנות וכיסאות, כך שבהחלט זה מקום מצוין להכין ארוחות כיד המלך. פה חשבו על הכל, כולל תאורה, חשמל ועמדות להכנת אוכל על האש.

למרות שהפחידו אותנו שיהיו יתושים ולא נוכל להירדם – ישנו מצוין, והתעוררנו בשעה שש לקול נעירות החמור שמעבר לגדר– חוויה נוספת לילדים שלא היה גבול לאושרם.

בבוקר השכמנו קום ישר אל בריכת הגופרית מעבר לתעלה, כמה פסיעות והיינו שם. הגופרית אינה מסריחה ואינה מורגשת כמעט, ועבור הילדים זוהי בריכת שחייה לכל דבר להתרעננות מהחום. השתכשכנו בבריכה, התנדנדנו בערסל, נהנינו מן השקט של המדבר ומנוף ההרים מסביב ולאחר מקלחת טובה נכנסנו לאוטו לכיוון החלק השני של המתחם.

סיור בתיבת נוח

הגענו אל תיבת נוח שנבנתה מקורות עץ חומות, בדיוק כמו שמתואר בתורה. יוסי, בעל המקום שבנה במו ידיו את תיבת העץ, יזם את הרעיון לגדל אנטילופות באזורים חופשיים ובטוחים והפך חיות נוספות למאושרות.

בכניסה לתיבה קידם את פנינו שחר המדריך הידען וערך לנו סיור בתיבת נוח המאוכלסת בחיות: שפנים, תוכים, עכברים, עיזים, חוטמנים, שרקנים, צבים ואפילו סרטנים. הוא הוציא צ'רקס - סרטן כחול וסיפר שמגדלים אותו למטרות מחקר על סידן, גילה איך מבדילים בין זכר לנקבה, איך יודעים שהנקבה בהריון ומה עושים נגד הקניבליזם של הסרטנים האלו שאוכלים זה את זה. הוא הרחיב על הזחל ותולעת השלשול ועל המיחזור האורגני, על המחזור בטבע והדגים כל שלב בתהליך.

הקטנה לא הורידה עיניה מן החוטמן שטיפס הפוך ומן הצב הענק שנכנס ויצא מהבית שלו. בן השבע ליטף את העיזים ואת הארנב ובן ה-12 הקשיב בקשב רב יחד איתנו והוקסם לגלות את הסוריקטה המככבת בסרט "מלך האריות" של דיסני בדמות של טימון. בקצה התיבה נכנסנו אל מתחם הפרפרים הצבעוניים, שום פגשנו את הזחל הרעב, את הגלמים ואת הפרפרים הבוקעים מהם. הילדים ספגו את אווירת הטבע והיחס המיוחד לחיות ולא הפסיקו לשאול שאלות.

אי אפשר היה לוותר על מגוון מתקני השעשועים בשטח, ולאחר מנוחה קלה המשכנו אל הסככה לקבל הסבר. 

ספארי מדברי

מתחת לסככה, לקראת הסיור בספארי של האנטילופות, שמענו בהרחבה על 50 הסוגים השונים של האנטילופות מפיה של אחת המדריכות שהפתיעה בתשובות מלאות על כל שאלה שנשאלה.

נסענו סביב החווה וצפינו מקרוב באנטילופות בעלות מינים, גדלים וצבעים שונים, ראמים, יעלים, צבאים, ערודים, ושאר חיות מדבר שחיות כאן בדיוק כמו בטבע, ללא שום הפרעה.

כבר לאחר נסיעה של כמה מטרים צפינו בעדר יעלים מטפסות על ההרים שסביבן. עוד כמה מטרים והנה אייל נקוד (במבי) קטן במיוחד מלחך קש בהנאה.

איך מגיעים: נוסעים בכביש הערבה (כביש 90) לכיוון דרום. בין מושב עין יהב למושב צופר יש פנייה ימינה לחוות האנטילופות, על אבן דרך ק"מ 133 מאילת.

מחירים: המחירים מצחיקים - לינה לילד מעל גיל שלוש: 60 שקלים בלבד, כולל כל האטרקציות במתחם.

  • אתרי חיות

  • יער האיילים ביער אודם

  • יעל צמח-גרינשפון08.12.18

  • חיות רבות יקדמו את פני כל בני המשפחה, מקטן ועד גדול ביער האיילים, עד שתפגשו את האטרקציה המרכזית: משפחות איילים המסתובבות חופשי בשטיחים נרחבים, ויש גם במבי חמוד בדיוק כמו בסיפור הילדים הנודע. חוויית טבע לכל המשפחה.

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים