מה בפורטל?

פק"ל תיקים להורים וילדים

תמיד כדאי שיהיו בתיק אביזרים קטנים וקלים לנשיאה שאפשר לשלוף בשעת הצורך ולבלות עם הילדים באמצעותם. מערכת פורטל הפעלות "את זה" עם רעיונות להפעלות קטנות שאפשר לקחת בתיק וליהנות עם הילדים בהזדמנויות שונות מחוץ לבית

מערכת "את זה" 07.08.10

אתם נערכים ליציאה מהבית עם כל הציוד מאז שהתינוק נולד, לא חשוב מה מספרו בין אחיו: חיתולים, מוצצים, בקבוקים, פורמולות, מגבונים, תרופות, ובצדק. למה שלא תשלבו בתיק אביזרי הפעלה לילד למקרה שמשעמם לו או לא מתחשק לו לשמוע סיפור בעל פה? כדאי לקחת אביזרים קטנים שלא תופסים נפח וקלים במשקל. זה תמיד טוב להמתנות, במסעדות כשממתינים לאוכל או אחרי שהילד מיצה את הארוחה ולא יכולה להתאפק עד הגעת הקינוח.

מגנטים קטנים – 4-5 מגנטים אליפטיים או עגולים יכולים להעסיק את הילדים בחיפוש אחר כל מה שנמשך אליהם. אפשר ליצור "פסלים סביבתיים" באמצעותם.

בועות סבון – כבר מגיל קטן תינוקות וילדים אוהבים להתבונן בהפרחת בועות סבון. המיכל קטן וזול, ותמיד טוב לשלוף אותו באוויר הפתוח או בהמתנה לתור לרופא. ילדים מגיל שלוש ישמחו גם להפריח בועות בעצמם.

הפתעות קטנות – פק"ל תיקים ועגלות לכל הגילאים שתמיד מהווים רעיון תעסוקתי טוב: לתינוקות תמיד כדאי לקחת צעצועים קטנים, קוביות קטנות צבעוניות, רעשנים ועוד. רצוי להתאים את ההפתעה הקטנה לילד ולנטיותיו, למשל להצטייד בכמה מכוניות צבעוניות קטנות לילד בן ארבע שמשוגע על מכוניות.

בחנויות רבות מוכרים הפתעות קטנות בזול, כדאי להצטייד בכמה כאלה: קובייה הונגרית קטנה, בובה קטנה, כדור קטן, דוקים, משחקי השחלות שבהם צריך להשחיל גולה לתוך מסלול מסוים, ועוד.

גירים - אפשר לקנות לוח קטן ושישה גירים ולשמור בשקית קטנה בתיק למקרה הצורך. ילדים אוהבים לצייר על המדרכה. הציור בגיר משפר את המוטוריקה העדינה ומפתח מיומנויות נוספות.

צבעים ודפים – עט ונייר מספק כל ילד מגיל שנתיים. אפשר לקנות פנקס קטן או להניח שישיית טושים שתמיד משמחת ילדים.

עד גיל שלוש נותנים לילד לצייר ומראים לו ציור של צורות שונות, הבעות פרצוף שונות ומתיחת קו ישר.

לקראת כיתה א' אפשר לנצל את ההזדמנות לתרגל את כתיבת השם ואותיות נוספות, ואחר כך את אותיות הכתב.

עם ילדים גדולים יותר אפשר לשחק איקס עיגול, ארץ עיר, משחק ציורים, "התלוי" וכו'.

מדבקות – מדבקות בצבעים ובצורות שונות, עם דמויות שונות תמיד משמחות ילדים. הן לא תופסות מקום, קלות לנשיאה ושימושיות מאוד. הכניסו לתיק האישי שלכם כמה דפי מדבקות לצד הדפים והטושים.

בריסטולים בצורות שונות – גיזרו כמה צורות מבריסטולים: עיגולים, מלבנים, ריבועים, מעוינים, משולשים, הניחו בשקית קטנה או בשק משי קטן בתיק ותוכלו לשלוף בן רגע את כל מה שצריך לשיעור בצורות. אם יש לכם מספריים בתיק, נצלו את ההזדמנות להראות לילדים איך גוזרים צורות, כמה משולשים קטנים נוצרים ממשולש אחד גדול, כמה ריבועים נוצרים מריבוע אחד ועוד.

משחקי קלפים – משחקי רביעיות, מלחמה, רייס, טאקי, מניפות של טריוויה, קלפים עם מספרים ללימוד מספרים באותה הזדמנות. חפיסה לא תופסת מקום רב בתיק ועושה את העבודה בעת הצורך.

הדפיסו מפורטל הפעלות לילדים "את זה" משחקים להדפסה שלא תופסים מקום בתיק על פי גיל הילד ויכולותיו. תוכלו להכין מהם קלפים על פי סו המשחק, וגם אם תניילנו אותם – עדיין הם לא יתפסו נפח רב!

דפי עבודה – הדפיסו מפורטל הפעלות לילדים "את זה" דפי עבודה, דפי צביעה, חידונים ודפי העשרה על פי גיל הילד. זה לא שוקל המון, לא תופס מקום בכלל וזה תמיד זמין. בשוק נמכרות חוברות צביעה והעשרה עם מבוכים, דפי קסם, מצא את ההבדלים ומשימות נוספות על פי גילאים. כדאי להצטייד בחוברת כזו על פי גיל הילד.

משחקים קטנים מגנטיים – משחקים קומפקטיים על בסיס מגנטים כמו דמקה, שש בש, שחמט סולמות וחבלים.

צרור מפתחות הקסם – ילדים אוהבים לשחק בצרור המפתחות, יש לכם בכל מקרה צרור בתיק. אפשר להכין להם צרור משלהם לכל מקרה.

שלושה שרוכים פשוטים – בעזרת שלושה שרוכים פשוטים שלא מרגישים אותם בתיק, תוכלו ללמד את הילדים לקלוע צמות בכל עת.

מטבעות ישנים – יש לכם בתיק מטבעות ותוכלו להצטייד במטבעות ישנים נוספים לצורך פעילות עם הילדים: אפשר להקפיץ ולתפוס, לעבור על הכיתובים ולהסביר, ללמד מספרים ואותיות בהתאם למה שכתוב, לשרטט עיגולים על פי המטבע ועוד.

תמונות של המשפחה – תמיד יש מה לעשות עם תמונות של אנשים מוכרים: לבחון אותן יחד, לגזור ולהכין ליצירה שתמשיכו בבית, להניח הפוך על הרצפה ולנחש מי בכל תמונה ועוד משחקים כיד הדמיון.

ספרונים קטנים – כדאי להצטייד בכמה ספרים דקים במיוחד או בפורמט קטן, כאלה שלא תופסים מקום רב בתיק ולא כבדים, למשל סדרת המרים שמתאימה לטווח רחב של גילאים (כבר מגיל שלוש). ספר התנ"ך עשיר ומעשרי, וכדאי לקנות פורמט קטן ולהקריא לילדים בכל פעם פרק אחר.  

לוח מגנטי קומפקטי – בכל חנות צעצועים זולה אפשר לרכוש לוח מחיק קטן שנכנס לתיק שצמוד אליו עט מתאים. אין צורך במחק, יש בו מנגנון פשוט שמוחק בכל פעם את מה שמציירים. ציירו יחד צורות שונות, עצמים, איברי גוף או כל מה שעולה על דעת הילדים. לילדים הגדולים יותר אפשר לשרטט אותיות ומספרים ולתת להם לתרגל כהכנה לכיתה א'. עם ילדי כיתה א' אפשר לתרגל מילים או אותיות כתב על הלוח המחיק.

מקלות עם דמויות – בחנויות "עשה זאת בעצמך" נמכרות ערכות להכנת משחק קומפקטי מבריסטול ומקלות "שישה בשקיק". זה עושה את העבודה בשעת הצורך.

בובות אצבע – אין כמו שקית של בובות אצבע צבעוניות של דמויות שונות לשליפה מהתיק בעת הצורך.

אביזרים וגדג'טים – לילדי הגן ובית הספר אפשר לקנות פנס קטן, עט לייזר ועוד גימיקים שמעסיקים אותם.

דיסק און קי עם מלא מוזיקה טובה שכולם אוהבים – מצוין לנסיעות ארוכות. שלבו שירי אצבעות ושחקו יחד עם הילדים.

תיק איפור קטן - בשעת משבר הופך תיק האיפור לכר נרחב למשחקים אצל הילדים. הילדים של ורד ברלל החליטו בזמנו שתיק האיפור שלה הוא תיק של מרגלים, וכל פעם מצאו שימושים שונים ומשונים לכל מה שיש בפנים - הוכרז שהליפסטיק הוא בעצם מכשיר קשר סמוי, שהפודרה היא אבקת היעלמות וכו'.

מספריים - תמיד טוב לקחת מספריים ולהתחיל לתרגל עם הילדים גזירה כבר מגיל שנתיים (פעולת "פתח-סגור").

גם אם שכחתם לשים בתיק משהו קטן להפעלה, או שכחתם אתל התיק עצמו, הילדים תמיד ישמחו להתוודע לטלפון הנייד שלכם ולהכיר מקרוב את הארנק על תכולתו (השגיחו על הילדים בקטנים, בייחוד מפני המטבעות!).

זיכרו, תמיד אפשר ליהנות עם הילדים בעזרת הפעלות בעל פה.

אל תשכחו להצטייד תמיד בערכת עזרה ראשונה לילדים....

עוד מאמרים על זמן איכות עם הילדים:

זמן איכות עם הילדים – מדריך שימושי

יחסים טובים עם הילדים

עשר עצות זהב לגידול ילדים מאושרים

חו"ל עם ילדים

שמח ומפתח במטבח
  • כל הגילאים

  • כדורי שוקולד

  • מערכת "את זה"21.06.20

  • פסקל פרץ-רובין יודעת להכין כדורי שוקולד יפים וטעימים שכל ילד ירצה להכין ולהתענג עליהם! אפשר להשתמש בשאריות של עוגיות או עוגות למיחזור. הכדורים מחומרים שיש בכל בית. הפעלה קלה שמתאימה לילדים בכל הגילאים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים