מה בפורטל?

יצירת פרחים מצלחות חד פעמיות

צלחות חד פעמיות זה כל מה שצריך כדי ליצור יופי של פרחים צבעוניים לקישוט ולמשחק. איספו צלחות חד פעמיות בצבעים ובגדלים שונים, גיזרו מהן פרחים והדביקו זו על זו כיד הדמיון. אם מחברים בסיכה מתפצלת מקבלים משחק פרחים מסתובבים ואפשר גם לתת לילדים להעיף את זה כצלחת מעופפת מקורית  

יעל צמח-גרינשפון 04.09.11

תמיד נותרות צלחות חד פעמיות מהפיקניק האחרון, מחגיגת יום ההולדת בגן או בבית, וכיף לגלות שצלחות אלו יכולות לשמש כחומר גלם מדליק ליצירת פרחים מקושטים. לכן, כדאי מראש לקנות צלחות בעלות מרקם שונה, בצבעים שונים ובעלות עיטורים מגוונים.

היצירה פשוטה – גוזרים פרחים בגדלים שונים, מניחים צלחת על גבי צלחת לפי הגודל ומדביקים. אפשר לחבר בסיכה מתפצלת כך שהצלחות שמחוברות יסתובבו סביב אותו ציר.

תולים על הקיר או מניחים לקישוט, מסובבים כמו רולטה (אפשר לסמן על הצלחת מספרים או צבעים לבחירה) או יוצאים החוצה ומעיפים כמו צלחת מעופפת חסכונית.

פרחים צלחת

של זמירה צמח

צריכים את זה

צלחות חד פעמיות בגדלים, צבעים ועיטורים שונים

שאריות סול

מספריים

דבק פלסטי או סיכות מתפצלות

קישוטים כיד הדמיון

יוצרים את זה

גוזרים כל צלחת כפרח, כלומר עם טבעות מעוגלות של חצאי עיגולים.

גוזרים פרחים קטנים יותר, בקוטר 5-7 ס"מ משאריות הסול, כשימשו לפרחים הפנימיים.

מניחים פרח על גבי פרח לפי הגודל ומדביקים זו על זו, או מחברים בסיכה מתפצלת כך שהצלחות שמחוברות יסתובבו סביב אותו ציר.

הוראות זהירות - מכסים את הסיכה המתפצלת למען בטיחות הילד, כדי שלא ייפצע ממנה.

מגוונים את זה

אפשר לקשט את הפרחים במדבקות צבעוניות עם תמונות שהילד אוהב או לתת לילדים לצייר או לכתוב על הצלחות.

גינת המשפחה או הגן - כדאי להכין פרח לכל בן משפחה, ולהדביק על כל פרח את תמונתו. תולים את הפרחים של כל אחד מבני המשפחה ויוצרים קיר שמציג את גינת המשפחה.

היצירה מתאימה ליצירה בגן הילדים או בכיתה – כל ילד מכין את הפרח שלו, והגננת או המורה תולה את כל הפרחים של כל הילדים לקישוט אחד הקירות. אפשר להוסיף עיטורי גינה והשלמת החלקים הנוספים של הפרחים (גבעולים ועלים) על הקיר.

מרוויחים את זה

פיתוח עצמאות

שיפור המוטוריקה העדינה

פיתוח הדמיון, כושר המצאה ומקוריות

הכרת השונה והייחודיות של כל אחד

יצירה ומיחזור עם ילדים

מצולם: גור אלעד מתל אביב.  

 • בלוגים

 • שילוב חשוב – הבית ובית הספר

 • יעל צמח-גרינשפון07.12.19

 • שאלתי את 3 ילדיי מה קיבלו ממערכת החינוך? האם בית הספר הוסיף לכם כישורי חיים? מנין החשיבה הלוגית, היצירתית, המדעית? אם תשאלו את יונתן (17) – הכל מתחיל מהגן! אם תשאלו את ערן (21) – מערכת החינוך מעניקה הזדמנויות רבות לפיתוח המיומנויות לחיים לצד לימוד המקצועות, ואם תשאלו אותי – אני בעד שילוב גם של הבית וגם של בית הספר, גם של ההורים וגם של המורים ובעיקר שילוב והידוק הקשר
 • הבלוג של סבתא זמירה

 • קישוטי סוכה מניילונים

 • יעל צמח-גרינשפון13.10.19

 • כמה פעמים חשבתם על המצאה של קישוטי סוכה שיעמדו בפני הגשם ויישארו לשנים הבאות? סבתא זמירה הכינה מניילונים שמקבלים עם המצרכים בסופרמרקטים מגוון רחב של קישוטים לסוכה – פרחים בצבעים שונים, שרשראות בצורות שונות, פרפרים ומתלים. סבתא זמירה ממליצה לערוך שעת יצירה עם ילדים בגילאים שונים – פשוט נותנים להם ניילונים ומכינים קישוטים. לפניכם רעיונות ודוגמאות, הכינו קישוטים לפי הצבעים, הגדלים והכי חשוב – לפי הדמיון!
 • גילאי 6-10

 • צעצועים לפיתוח מיומנויות

 • יעל צמח-גרינשפון09.12.19

 • חברת "ב.ש צעצועים", המתמחה בייבוא ושיווק צעצועים, משיקה לחג החנוכה משחקים מהנים שכל ילד ישמח לקבל! המשחקים החדשים מבית המותג     SMART TOY – "קסם של שרשרת", "3 בריבוע" ו"סליידר", מפתחים את הזיכרון, הזריזות והמוטוריקה, ויספקו לילדים שעות רבות של משחק והנאה!

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים