מה בפורטל?

יצירת פרחים מצלחות חד פעמיות

צלחות חד פעמיות זה כל מה שצריך כדי ליצור יופי של פרחים צבעוניים לקישוט ולמשחק. איספו צלחות חד פעמיות בצבעים ובגדלים שונים, גיזרו מהן פרחים והדביקו זו על זו כיד הדמיון. אם מחברים בסיכה מתפצלת מקבלים משחק פרחים מסתובבים ואפשר גם לתת לילדים להעיף את זה כצלחת מעופפת מקורית  

יעל צמח-גרינשפון 04.09.11

תמיד נותרות צלחות חד פעמיות מהפיקניק האחרון, מחגיגת יום ההולדת בגן או בבית, וכיף לגלות שצלחות אלו יכולות לשמש כחומר גלם מדליק ליצירת פרחים מקושטים. לכן, כדאי מראש לקנות צלחות בעלות מרקם שונה, בצבעים שונים ובעלות עיטורים מגוונים.

היצירה פשוטה – גוזרים פרחים בגדלים שונים, מניחים צלחת על גבי צלחת לפי הגודל ומדביקים. אפשר לחבר בסיכה מתפצלת כך שהצלחות שמחוברות יסתובבו סביב אותו ציר.

תולים על הקיר או מניחים לקישוט, מסובבים כמו רולטה (אפשר לסמן על הצלחת מספרים או צבעים לבחירה) או יוצאים החוצה ומעיפים כמו צלחת מעופפת חסכונית.

פרחים צלחת

של זמירה צמח

צריכים את זה

צלחות חד פעמיות בגדלים, צבעים ועיטורים שונים

שאריות סול

מספריים

דבק פלסטי או סיכות מתפצלות

קישוטים כיד הדמיון

יוצרים את זה

גוזרים כל צלחת כפרח, כלומר עם טבעות מעוגלות של חצאי עיגולים.

גוזרים פרחים קטנים יותר, בקוטר 5-7 ס"מ משאריות הסול, כשימשו לפרחים הפנימיים.

מניחים פרח על גבי פרח לפי הגודל ומדביקים זו על זו, או מחברים בסיכה מתפצלת כך שהצלחות שמחוברות יסתובבו סביב אותו ציר.

הוראות זהירות - מכסים את הסיכה המתפצלת למען בטיחות הילד, כדי שלא ייפצע ממנה.

מגוונים את זה

אפשר לקשט את הפרחים במדבקות צבעוניות עם תמונות שהילד אוהב או לתת לילדים לצייר או לכתוב על הצלחות.

גינת המשפחה או הגן - כדאי להכין פרח לכל בן משפחה, ולהדביק על כל פרח את תמונתו. תולים את הפרחים של כל אחד מבני המשפחה ויוצרים קיר שמציג את גינת המשפחה.

היצירה מתאימה ליצירה בגן הילדים או בכיתה – כל ילד מכין את הפרח שלו, והגננת או המורה תולה את כל הפרחים של כל הילדים לקישוט אחד הקירות. אפשר להוסיף עיטורי גינה והשלמת החלקים הנוספים של הפרחים (גבעולים ועלים) על הקיר.

מרוויחים את זה

פיתוח עצמאות

שיפור המוטוריקה העדינה

פיתוח הדמיון, כושר המצאה ומקוריות

הכרת השונה והייחודיות של כל אחד

יצירה ומיחזור עם ילדים

מצולם: גור אלעד מתל אביב.  

  • בלוגים

  • מהי באמת הלמידה מרחוק?

  • יעל צמח-גרינשפון27.05.20

  • מהי באמת למידה מרחוק? מהם הצירים העיקריים שלה ומהם התנאים להצלחתה? יעל צמח-גרינשפון, מגדירה את המטרה, את הדרכים ואת האנשים שמאחורי הקלעים ומתארת את שלוש הצלעות של משולש שיתוף הפעולה – הגורם האנושי המכוון (מורים ואנשי חינוך בשיתוף הורים!), החברות המפעילות את הפלטפורמות הטכנולוגיות ללמידה מרחוק (משרד החינוך, הרשויות המקומיות, העמותות) והתלמידים. העצמת מורים-הורים-תלמידים בישראל 2020
  • גילאי 2-3

  • כדורי שוקולד

  • מערכת "את זה"21.06.20

  • פסקל פרץ-רובין יודעת להכין כדורי שוקולד יפים וטעימים שכל ילד ירצה להכין ולהתענג עליהם! אפשר להשתמש בשאריות של עוגיות או עוגות למיחזור. הכדורים מחומרים שיש בכל בית. הפעלה קלה שמתאימה לילדים בכל הגילאים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים