מה בפורטל?

חמור עף

הספר המחודש "חמור עף" מגיש עלילה מקסימה ושיעור מצוין בנושא חברות ועזרה לזולת.  הספר כתוב בחרוזים, בשפה קולחת אך לא מתיילדת ומשובץ כולו בהומור ובקריצות שישעשעו גם את הקורא המבוגר. מערכת "את זה" ממליצה בחום

מאיה פלמון-מעוז 29.07.10

תעודת זהות

 • מיועד לגיל:6-13

 • הוצאה:זמורה ביתן

 • שמות הילדים:-

חמור עף היה אחד הספרים החביבים עליי ביותר כשהייתי ילדה. הספר שיצא לראשונה בשנת 1979, היה שונה מאוד מכל ספרי הילדים שהיו לי והיו בכלל. בעוד רוב ספרי הילדים מאז וגם היום לוקחים על עצמם תפקיד כבד ראש בלהכין את העולל לחיים, ללמד, להדגים ולהחכים, הציע הספר הזה דיל אחר לגמרי – סיפור מופרך ומקסים, ארוז בעטיפה מאוירת היטב ומתובל בחוש הומור אירוני ומשובח, מהסוג שבדרך כלל ילדים לא זוכים בו.

הסיפור הוא סיפורו של חמור מכונף, החי לו בעולם דמיוני בו כל החיות קיבלו כנפיים. החמור עף לו מבסוט ברחבי העולם, עד שיום אחד הוא מוצא להקה של יצורים נטולי כנפיים, כלואים בחומה, שנראים כמו שקיות של גרעינים. היצורים בעלי המקור, מספרים לו שהם ציפורים שכלואות שם שנים על שנים.

החמור טוב הלב מחליט לעזור להן, עף אל חבריו בעלי הכנף: הג'יר-עפה, הקרנ-עף, הפיל טיל ועוד, ומבקש מהם לתרום את הכנפיים שלהם. החיות כמובן נעתרות לבקשה, החמור מביא לציפורים את הכנפיים ומחלק להן, וכך שב העולם למסלולו המוכר – לציפורים כנפיים וליתר החיות אין.

מלבד העלילה המקסימה והשיעור הרצוי תמיד בחברות ועזרה לזולת, הספר כתוב בחרוזים, בשפה קולחת אך לא מתיילדת ומשובץ כולו בהומור ובקריצות שישעשעו גם את הקורא המבוגר. האיורים של אבנר כץ אשר זכו לרענון מאז יצא הספר לראשונה, פשוטים, מדויקים וקולעים, מוסיפים ומעבים את הכתוב.

הילד הנסיין בן החמש אהב, צחק ולמחרת ביקש עוד פעם. ואז מה אם סיפור הבריאה קצת התערער לו, מלכתחילה זה היה סיפור מפוקפק...

מומלץ בחום לכל ארון ספרי ילדים, ומועמד רציני למדף הקלאסיקות הישראליות.

מחיר: 68 שקלים. 

ספרים נוספים בסדרה: "בפעם הראשונה", "הכי מעצבן".

הערכה כללית: ***** 

מיועד לגיל: 4-99.

כתיבה ואיורים: אבנר כץ

חריזה: יורם טהרלב

הוצאה: זמורה ביתן

נושאי לימוד: התחשבות ועזרה לזולת, הכרת חיות.

על חשיבות החברות אצל ילדים

עוד ספרי ילדים על חברות, עזרה והתחשבות:

הלוויתן והשבלול 

חברות פורחת

הטווס שרצה הכל

מתיתיהו ומיאו

החבר הכי טוב בעולם של בוב

 שלושת הפרפרים

 • ספרי ילדים

 • ממצוין לממציאן

 • יעל צמח-גרינשפון08.01.19

 • הספר "ממצוין לממציאן" מעורר חשיבה מחוץ לקופסא כבר משלב הכותרת שלו! סוף סוף ספר שמעז לשבור את המוסכמות המקובעות של מתן ציונים על תשובות נכונות צפויות על פי תבניות קבועות ומעלה על נס את האפשרות למחשבות מקוריות בתנאי שהן מלוות בהסברים היגיוניים. בכך נעשה ניסיון לחשוף את הילד גם לחשיבה החווייתית, לצד החשיבה הקוגניטיבית.
 • גילאי 6-10

 • החלפת רכב לקראת הרחבת המשפחה

 • מערכת "את זה"24.06.19

 • ילד חדש מצטרף למשפחה שלכם? מזל טוב! פעמים רבות תגלו כי זה הזמן הנכון להתחדש ברכב המציע מרחב גדול יותר, מאפיינים בטיחותיים חשובים, תא מטען גדול לעגלה ולכבודה של כולכם או אפילו קצת יותר מקום לרגליים. במאמר זה אספנו את כל הדברים שכדאי להכין ולבדוק לפני שאתם קונים את הרכב החדש.

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים