מה בפורטל?

חו"ל עם ילדים – צידה מעשית לדרך

חושבים על טיסה לחו"ל והפעם עם הילדים? אז לא צריך לחשוב פעמיים...קיבצנו כאן עבורכם רשימת המלצות במיוחד עבורכם רגע לפני העלייה למטוס! חו"ל – זה פה ממש ממול, גם עם ילדים

מערכת "את זה" 27.09.12

הרבה משפחות חושבות על טיול לחו"ל עם הילדים, אבל עם החלום באות הרבה שאלות והתלבטויות. אז למה לא להיעזר בניסיונם של אחרים?  קבלו עצות ורעיונות ממי שכבר עשה זאת עם ילדים  ואפילו – נהנה!

חשוב מאוד לקחת בחשבון כפונקציה את גיל הילדים, תחומי ההתעניינות שלהם, מקום הטיול, מזג האוויר, ובהתאם לבנות את רשימת הדברים "סיעור מוחות" עם בני המשפחה יכול בהחלט להוסיף ולעזור לרשימה האישית שלכם.

1. הכנה מראש - בצעו סיקור נרחב בעזרת האינטרנט או סוכן הנסיעות. הורידו מפות, תמונות וחומר רקע על המקום שבו אתם הולכים לטייל, ושתפו את הילדים: ספרו להם באיזו מדינות תבקרו ומה השפה הדומיננטית בה, בידקו מה מזג האוויר האופייני לאזור בו תטיילו, מהי הדת השולטת, מה האוכל האופייני למדינה ועוד. חשוב להכניס למקום chul2היעד כמה אתרים אטרקטיביים שיעוררו סקרנות ועניין בילד .ארגנו לכם לוח זמנים שייתן לכם מסגרת כללית (אך כזו שפתוחה לשינויים) לדברים שאתם רוצים לעשות ומתי (לדוגמא יש מוזיאונים שסגורים בימי שני או פסטיבל שמתקיים באחד מימי הטיול).

2. תיאום ציפיות – קחו בחשבון שטיול עם הילדים אינו דומה לטיול מבוגרים. הכינו את עצמכם מראש לכך שתוכניות יכולות להשתנות ושהכל לוקח הרבה יותר זמן החל מההתכוננות בבוקר וכלה בבילוי בשירותים בכל מקום שתגיעו אליו. נסו לתכנן מראש תוכנית שמתאימה מבחינת זמנים למשפחה עם ילדים וזה גם בסדר גמור לשנות את התוכניות ולאלתר במהלך הטיול. עדיף לוותר על מקום מאשר להיות לחוצים להספיק עוד ועוד.

עם ילדים גדולים כדאי גם לשוחח מראש על מה אתם מצפים מהם ולשמוע מה הם מצפים מהטיול ומכם.

3 כללי זהירות

 גם ילדך צריך לדעת לשנן את מספר הטלפון שבו יוכלו למצוא אתכם או את הכתובת שניתן יהיה לאתר אתכם בה במהלך שהותכם.

כמו כן, חשוב להסביר לילדכם למקרה שאיבד אתכם, איך והיכן הוא, או זה שימצא אותו, יוכלו להשיג אתכם. במקרה של ילדים קטנים יותר השאירו פתק בבגדיהם או הכינו להם צמיד או שרשרת עם שמם וכיצד ניתן להשיג אתכם., בארה"ב יש שנוהגים להשאיר מדבקה על החולצה עם מספר טלפון.

בנוסף כדאי לדבר עם הילד לפני הנסיעה וגם לתזכר במהלך הטיול לגבי כללי ההתנהגות והזהירות במקומות הומי אדם עם דגש לכך שהוא אינו דובר את שפת המקום.

חשוב  להסביר  לילד עם מי מותר לו לדבר ועם מי אסור. אפשר בהחלט לחייך אל אנשים זרים ולא מוכרים,  אבל לא לפתח שיחה ולהיות ידידותיים ונחמדים.

כדאי  להדגיש שחובה על הילד להיות מצוי בקרבתכם במיוחד באזור לא מוכר, ארץ זרה ושפה שונה.

4. אריזה -  אם ילדכם כבר בגיל שהוא בוחר את הבגדים שלו לבד, מומלץ לארגן את המזוודה ביחד איתו . כך הילד יוכל לבחור בעצמו את בגדיו (בהתאם למזג האוויר ביעד הטיסה, כמובן) יהיה שותף להכנות וידע מה יש לו במזוודה.

ספרים – הציעו לילדים לבחור כמה ספרים לטיול. רצוי להנחות אותם לבחור ספרים קטנים יחסית ולא כבדים, והסבירו שכאשר אורזים עורכים שיקולי נפח וכובד. תנו להם דוגמא אישית ואירזו את ספר הקריאה שלכם במזוודה.

אל תשכחו את ספרי התיירות. קיימים ספרי תיירות לילדים למקומות מסוימים בעולם, שכוללים טקסטים קצרים, איורים ותמונות והפעלות הקשורות למקום הטיול. כדאי לרכוש כאלה עבור הילדים להעשרה.

בתיק עלייה למטוס אירזו מגבונים, בגדי החלפה (בעיקר תחתונים), מברשת שיניים ומשחה, קרם לחות לפנים או לידיים. מעבר לאפשרות שאולי תזדקקו להם במהלך הטיסה, תמיד קיימת האפשרות שהמטען שלכם לא יגיע וכדאי שיהיה לכם לפחות ציוד בסיסי ליום הראשון.

chul35. נוחות במטוס סוודר קל, גרביים וכרית קטנטנה לזמן שהות הטיסה מומלצים בחום. מזג האוויר במטוס קריר וחשוב להרגיש נעים ונינוח בטיסה.  הלבישו את הילדים בבגדים נוחים, ולטיסות לילה מומלץ להביא טרנינג או פיג'מה לילדים ושמיכה קטנטנה שהתינוק מאד אוהב וקשור אליה..

בטיסות סדירות מספקים בדרך כלל קופסת משחקים לילדים, אבל בכל מקרה כדאי לארגן להם תעסוקה משלכם.

6. תעסוקה לילדים הכינו תעסוקה לילדים הן לשעת הטיסה והן לטיול עצמו. מארזי משחקשמכילים בתוכם: קלפים, סולמות וחבלים, משחק הזיכרון, דמקה, שח מט, דומינו וכו'. ספרים - עדיפות לכאלו שמכילים כמה סיפורים, או ספרי קריאה קטנים ודקים שלא תופסים את כל המקום בתיק, מהווים פתרון לבעיית שעמום בדרכים. וקופסת צבעיםעם חוברת צביעה או אפילו דפים חלקים או מחברת ריקה ,יתקבלו בברכה על ידי ילדים רבים.

לילדים בני 3-5 אפשר להביא חיות מפלסטיק, פאזלים קטנים להרכבה, ערכות בצק קטנות או קופסת לגו קטנה

אם יש לכם תינוק כדאי להביא כמה צעצועים שהוא קשור אליהם.

רעיונות נוספים שיכולים להתאים לילדכם בכתבת "פק"ל תיקים להורים וילדים".

אפשרות נוספת שאינה תופסת מקום בתיק, היא לשחק אם הילד במשחקים בעל פה כגון:

מה מתחיל באות א"ב, ארץ/ עיר, אילו מילים ניתן למצוא בתוך המילה "אנציקלופדיה".I SPY ועוד. תוכלו לקרוא בהרחבה על משחקים מסוג זה בכתבה: משחקים והפעלות בעל פה.

אתם מכירים את הילד שלכם הכי טוב – התאימו את הפק"ל ואת המשחקים השונים לפי העדפותיו.

7. תיעוד –

מצלמה- ואפילו משקפת קטנה. הילד ירגיש תחושת שיתוף ויוכל להנציח את רגעי חוויות הטיול במצלמה. אחר כך תגלו דרך התמונות מה עניין את הילד, מה משך את תשומת ליבו ומה הוא ראה לנכון להנציח בשונה מכם. ואל תשכחו לתעד גם בעצמכם!

יומן - עוד אפשרות לתיעוד הטיול .הילד יוכל לכתוב ולתעד מה עשה במשך היום ואפילו להדביק מזכרות קטנות לצד הכתיבה. ילדי ואני אוהבים לאסוף כרטיסים ופליירים, אפילו כרטיסי טיסה ולשמר אותם באוסף המשפחתי כמזכרת. גם אם הילד עדיין אינו יודע לכתוב, הוא יכול לתאר לכם את החוויות ואתם תכתבו עבורו. מומלץ להשאיר את התיעוד במילים שלו, זה אמיתי, מצחיק וייתן לכם חומר מצויין למצגת הבר/בת מצווה.

8. בחירת אוטו - בחו"ל הקפידו יותר מתמיד על בדיקת הבטיחות של האוטו. בחרו במכונית משפחתית גדולה גם אם אתם נוסעים עם ילד אחד, כדי שתכיל את כל המזוודות ללא צפיפות. לטויוטה קורולה החדשה יש את כל היתרונות הללו - כריות אוויר, מערכת ABS נגד החלקה הכולל מערכת E.B.D  לחלוקת הבלימה בין הגלגלים - חשוב בעיקר במקומות מוזלגים, בקרת יציבות, קורותפלדה כפולות לדלתות ועוד.  
    

9. דיסקים לאוטו – אם אתם שוכרים אוטו בחו"ל קחו בחשבון שהילדים (וכנראה גם אתם) לא יכירו את מרבית השירים. קחו איתכם דיסקים שהם מכירים ואוהבים מהארץ. בידקו שבמכונית ששכרתם יש חיבור ל-USB למשל במשפחתית של טויוטה קורולה, כך שתוכלו להכניס אפילו דיסק און קי. לילדים הגדולים יותר אפשר לקחת ipod ודומיו. הפתרון הזה מתאים לטיולים מאורגנים, לנסיעה ברכבות, באוטובוסים וכו'.

10. סבלנות – ביום יום אנחנו רגילים להיות כמה שעות ביום עם הילדים. בחו"ל אתם תהיו איתם 24 שעות ביממה, יום אחר יום. מלאו את מאגרי הסבלנות שלכם. אל תשכחו שזה לא קל להם ושהם מאוד מתרגשים והכי חשוב – אל תשכחו שבאתם ליהנות ולא להתעצבן.

10. טיול עם חברים – אם יש אפשרות כזו – מומלץ מאוד לטייל עם עוד משפחה. ילדים תמיד נוחים יותר, נהנים יותר ומשתפים יותר פעולה כשיש להם חבר בן גילם לטיול.

והכי חשוב שתהיה לכם טיסה נעימה וכיפית ותיהנו מכל רגע עם המשפחה!

יש לכם טיפים נוספים לטיול עם הילדים בחו"ל? נשמח לשמוע  [email protected]

עוד מאמרים על זמן איכות עם הילדים:

זמן איכות עם הילדים – מדריך שימושי

יחסים טובים עם הילדים

עשר עצות זהב לגידול ילדים מאושרים

פק"ל תיקים להורים וילדים

שמח ומפתח במטבח

  • בלוגים

  • תפריט לכל ארוחה

  • יעל צמח-גרינשפון25.10.19

  • למה כדאי להכין תפריט לכל ארוחה מיוחדת ולכל אירוח? לעיצוב השולחן, לתיאום ציפיות, למזכרת מרגשת ובעיקר לניהול מיד"ע! התיעוד יעזור לכם לגוון לפעם הבאה או לחזור על מאכלים מוצלחים שהאורחים אהבו! להתייעל עם יעל בשימור ותיעוד המידע, בחיסכון ובהקניית הערך של צרכנות נבונה לדור הבא
  • כל הגילאים

  • בובה שימושית ממגבות

  • מערכת "את זה"20.10.19

  • הכינו יחד עם הילדים בובה מקסימה ומיוחדת לאחסון אביזרי שיער! אילנה משה, יוצרת מוכשרת, מראה צעד אחר צעד איך מכינים בובת תותי סמרטוטי ממגבות צבעוניות דקות ואיברי גוף של בובה שכבר לא צריכים (למיחזור). היא קישטה אותה בסיכות וקוקיות ועכשיו היא משמשת לאחסון אביזרי הקישוט לשיער ולקישוט החדר כמובן. רעיון למתנה מקורית

תגובות הקוראים


8 תגובות

jmband.co.il
22 מרץ, 2015
קצת פחות פולשני: צמידי זיהוי מניירhttp://jmband.co.il/%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%93-%D7%96%D7%99%D7%94%D7%95%D7%99/56-%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%99-%D7%96%D7%99%D7%94%D7%95%D7%99-%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%A8.html

כתבה מצויינת!
11 אוגוסט, 2013
כתבה טובה, עוד מעט יש לילדה הגדולה טיול בת מצווה עם אחיה הקטן גם, עזרת! רק קצת פרסומת לטויוטה קורולה, לא נורא...

הלית
17 יולי, 2012
אם נוסעים עם ילדים קטנים שלא יכולים לשנן את מספר הטלפון אפשר לשים להם צמיד זיהוי רב פעמי, עמיד במים, מוצר שנותן הרבה שקט נפשי... www.babynbuy.co.il

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
01 יולי, 2010
I like it..!!!?When are you coming to visit in IsraelWe are missing you.

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
30 יוני, 2010
Its sure cover everything .Great article Limor

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
30 יוני, 2010
הכל מאורגן כראוי אהבתי.

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
29 יוני, 2010
Great article Limor!!!

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
29 יוני, 2010
It's a Great article.Great Job Limor!

בניית אתרים - בניית אתרים