מה בפורטל?

Pure Sight להגנה

Pure Sight היא תוכנה פשוטה וקלה ליישום המאפשרת הגנה על ילדים ברשת האינטרנט באמצעות חסימות של אתרים מסוימים, סוגי אתרים או מילים, סינון מתכתבים בצ'אטים, התראות למייל של ההורים והגדרות לילדים שונים על פי מבחר קריטריונים

יעל צמח-גרינשפון 12.10.10

האינטרנט הפך אצלנו בבית, כמו בבתים אחרים שאנחנו מכירים, לחלק בלתי נפרד מהחיים: מחפשים בילויים משפחתיים, עורכים קניות, מתכתבים עם כל העולם ולומדים שפע מידע בכל תחום - בכל פעם שילד מעוניין במידע מעמיק, אנחנו גולשים יחד באינטרנט ומחפשים את התשובות המלאות.

לבן הגדול כבר מזמן יש פרופיל בפייסבוק והוא מתכתב עם חבריו גם דרך צ'אטים, מסנג'ר וICQ. כשהבן השני בן השמונה ביקש "חשבון בפייסבוק כמו שיש לרועי מהכיתה" כבר התחלתי לחשוב פעמיים. למרות יתרונות האינטרנט הרבים, חייבת להיות בקרה מסודרת. האינטרנט חושף את הילדים לפגישה וניצול, לקטעי אלימות, פורנוגרפיה הימורים ועוד רעות חולות ויותר מהכל – להתכתבות והעברת מידע תמים לאנשים זרים שלא רצוי שייכנסו לילדינו לחיים. דרך מסך המחשב הילד לא יודע מי מתכתב איתו, באיזה גיל הוא ומה מטרותיו הנסתרות.

אני מודה שלפני כמה שנים ניסיתי להתקין את אחת מתוכנות החינם להגנה עבור הילד הגדול, אבל אני זוכרת שלא ממש התרשמתי מהתוצאות. הפעם ניסיתי את תוכנת ה-Pure Sight המאפשרת הגנה על ילדים ברשת.

ההתקנה פשוטה ומהירה יחסית, השימוש קל והתוצאות יעילות בעיקר לנפש ההורה. תפיסת המשפחה באה לידי ביטוי בתכנון התוכנה, משום שניתן להגדיר כמה פרופילים עם הגבלות שונות עבור כל ילד במשפחה.

התוכנה חוסמת תכנים לא רצויים בגלישה באינטרנט כגון: פורנוגרפיה, אלימות קשה, סמים, הימורים, שטנה ועוד (יש אפשרות  לחסום בלחיצה אחת את כל האתרים מסוג מסוים, פורנוגרפיה למשל – וניתן גם להחריג אתרים ספציפיים מכל הקבוצה שנחסמה על מנת לאפשר גלישה בהם). סימנו "פורנוגרפיה" וראינו את החסימה מייד.

אם רוצים, ניתן לקבל דו"ח יומי / שבועי / חודשי למייל לראות את הדו"ח מהתוכנה עצמה. הדו"ח מוסר לינקים לאתרים שהילד גלש בהם ולאתרים שהילד ניסה להיכנס אך לא הצליח עקב החסימה בהגדרה.

אחד החששות מהתכתבות כלשהי באמצעות האינטרנט נובעת מתקשורת עם זרים, ולכן צוות הפיתוח של התוכנה עשה בחוכמה שאיפשר להגדיר שמות מסוימים איתם הילד יכול לשוחח. כך נמנעים צ´אטים מטרידים. אפשר לקבל פירוט מלא של כל השיחה בין שני הצדדים.

למעוניינים – אפשר להגדיר קבלת התראה על מילים מסוימות שההורה מעוניין לדעת עליהן ואף למנוע מהילד לקבל או לרשום קללות.

אפשר אפילו להגדיר זמני שימוש באינטרנט וכמות זמן שימוש יומי לכל ילד.

יש גם בחירה בין מעקב וקבלת התראות בזמן אמת או למעקב בלבד אחר פעילות הילד, ללא חסימות כלל.

תמיכה בתוכנות הצ´אט הנפוצות:

Windows Live Messenger

ICQ

Yahoo! Messenger

AOL Instant Messenger

GoogleTalk

על Pure Sight מתוך אתר NRG

מחיר: 129 שקלים.

בלעדי ברשת "באג".

  • גילאי 6-10

  • תפריט לכל ארוחה

  • יעל צמח-גרינשפון25.10.19

  • למה כדאי להכין תפריט לכל ארוחה מיוחדת ולכל אירוח? לעיצוב השולחן, לתיאום ציפיות, למזכרת מרגשת ובעיקר לניהול מיד"ע! התיעוד יעזור לכם לגוון לפעם הבאה או לחזור על מאכלים מוצלחים שהאורחים אהבו! להתייעל עם יעל בשימור ותיעוד המידע, בחיסכון ובהקניית הערך של צרכנות נבונה לדור הבא

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים