מה בפורטל?

טקס משפחתי לראש השנה

למדו את הילדים להביא את המשאלות שלהם בקול רם בטקס משפחתי אינטימי ומקסים של בני הבית שכדאי לקיים מדי שנה בראש השנה. יעל צמח-גרינשפון מספרת מניסיונה כבר כמה שנים מה צריכים (עט ונייר והרבה אופטימיות), מה עושים (מברכים ומאחלים ובעיקר מקשיבים) ובעיקר מה מרוויחים (שיתוף אמיתי והתרגשות). שנה טובה!

יעל צמח-גרינשפון 22.09.19
מדי שנה, לפני הארוחה המשפחתית שנערכת לכבוד כניסת השנה החדשה, כולנו מתקבצים יחד לטקס קטן – אמא, אבא, ערן, יונתן ויהלי. אנחנו שולפים מבקבוק פלסטיק מעוצב את הפתקים שמחכים במשך שנה שלמה, אחד לכל אחד מאיתנו. בכל פתק כתבנו בשנה שעברה מה כל אחד מאחל לעצמו לקראת השנה החדשה: להזמין חברים רבים, לטוס למשחק של ליגת האלופות, להתחיל לנהוג ברכב, לרהט את הבית, לעבוד פחות שעות ולבלות זמן איכות עם הילדים.

במהלך הטקס אנו נזכרים ומציינים מי הגשים את רצונותיו ומי ויתר ומסמנים הכל. כמו בכל משחק ילדים או משחק משפחתי אם תרצו, גם כאן יש תכנון, עשייה, מחשבה, מתח, חוקים ואפילו מנצחים. זהו שיעור חשוב עבור כל אחד מאיתנו בכל פעם מחדש.

כך נתתי דוגמא אישית לילדיי לא לוותר על המטרות! במשך כמה שנים טובות הצהרתי שאחזור לנהוג ולא הצלחתי. בכל טקס שני פתחתי את הבקבוק עם ההצהרה והמשכתי להגדיר את אותה מטרה - לחזור לנהוג. בשנה הרביעית כשהצחתי להגשים את חלומי זה, לא היתה מאושרת ממני. הילדים נכחו לדעת שהעקשנות משתלמת.

אין ספק שהמנהג הזה מעניק לנו פרספקטיבה מדויקת של מימד הזמן. אבל יש ערך מוסף לכך: דברים שנאמרים בקול רם - מתקיימים. רצונות שנשמעים לפני אנשים – מתממשים. או כמו שאומרים ב"כוכב נולד" - לפעמים חלומות מתגשמים.

בזכות הטקס למדתי המון מערן בן ה-12 בני הבכור. בגיל ארבע וחצי, בטקס הראשון שלנו, כשהצהיר שהוא ילמד לקרוא כדי להקריא סיפורים לאחיו התינוק כשייוולד, בלעתי את הרוק. שנה לאחר מכן, כששלפנו את הפתק והוא קרא בעצמו את מה שכתוב – קלטתי עד כמה חשוב להציב מטרות ויעדים.

כבר עשר שנים אני מאחלת שבמהלך השנה הבאה עלינו לטובה משפחת "את זה" תגדל ותגדל כדי שגולשים רבים ייהנו יחד איתנו מהרעיונות להפעלה, מדפי ההעשרה, מהמשחקים להדפסה, מהמידע השוטף שעוזר לכולם לבלות זמן איכות עם הילדים בבית ובחוץ. אני שמחה שהחלום מתגשם, הרבה בזכות כל אחד מכם, שגולש יחד איתנו מדי יום ברחבי הפורטל.

מעל במה זו אני רוצה לאחל לכל משפחת "את זה" ולכל הגולשים הנפלאים ולכל עם ישראל שנה של הגשמת משאלות – אל תתביישו להכריז בקול רם!

 • בלוגים

 • קישוטי סוכה מניילונים

 • יעל צמח-גרינשפון13.10.19

 • כמה פעמים חשבתם על המצאה של קישוטי סוכה שיעמדו בפני הגשם ויישארו לשנים הבאות? סבתא זמירה הכינה מניילונים שמקבלים עם המצרכים בסופרמרקטים מגוון רחב של קישוטים לסוכה – פרחים בצבעים שונים, שרשראות בצורות שונות, פרפרים ומתלים. סבתא זמירה ממליצה לערוך שעת יצירה עם ילדים בגילאים שונים – פשוט נותנים להם ניילונים ומכינים קישוטים. לפניכם רעיונות ודוגמאות, הכינו קישוטים לפי הצבעים, הגדלים והכי חשוב – לפי הדמיון!
 • הבלוג של יעל צמח-גרינשפון

 • ניהול מידע להורים

 • יעל צמח-גרינשפון05.10.19

 • בעידן שלנו הכל בגדול – ביט-דטא, ביג-אירועים, ביג ציפיות – מהבוס, מהילדים, מהחברים, מבני המשפחה, הכל ביג-דיל! איך אנחנו כהורים יכולים לעצור לרגע ולהגדיר את המטרות החשובות שלנו ולדעת לערוך סדרי עדיפויות בין כל המסה הגדולה שסביבנו? יעל צמח-גרינשפון מטמיעה את המונח "ניהול מידע להורים" שמשקף את 4 המטרות שלנו כהורים
 • כל הגילאים

 • לוטו סוכות ושמחת תורה

 • מערכת "את זה"13.10.19

 • הדפיסו לילדי הגיל הרך, וגם לאלו שכבר לומדים לקרוא, לוטו סמלים לסוכות ושמחת תורה. הקטנים יתאימו את הסמלים , לגדולים יותר – אתגר קריאה – מתאימים לתמונה את המילה המתאימה! מדפיסים ומשחקים לוטו סוכות

תגובות הקוראים


תגובה אחת

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
19 ספטמבר, 2011
איזה רעיון נפלא לשנה חדשה ולמשפחתיות נהדרת! מאמצת בחום

בניית אתרים - בניית אתרים