מה בפורטל?

טקס משפחתי לראש השנה

למדו את הילדים להביא את המשאלות שלהם בקול רם בטקס משפחתי אינטימי ומקסים של בני הבית שכדאי לקיים מדי שנה בראש השנה. יעל צמח-גרינשפון מספרת מניסיונה כבר כמה שנים מה צריכים (עט ונייר והרבה אופטימיות), מה עושים (מברכים ומאחלים ובעיקר מקשיבים) ובעיקר מה מרוויחים (שיתוף אמיתי והתרגשות). שנה טובה!

יעל צמח-גרינשפון 22.09.19
מדי שנה, לפני הארוחה המשפחתית שנערכת לכבוד כניסת השנה החדשה, כולנו מתקבצים יחד לטקס קטן – אמא, אבא, ערן, יונתן ויהלי. אנחנו שולפים מבקבוק פלסטיק מעוצב את הפתקים שמחכים במשך שנה שלמה, אחד לכל אחד מאיתנו. בכל פתק כתבנו בשנה שעברה מה כל אחד מאחל לעצמו לקראת השנה החדשה: להזמין חברים רבים, לטוס למשחק של ליגת האלופות, להתחיל לנהוג ברכב, לרהט את הבית, לעבוד פחות שעות ולבלות זמן איכות עם הילדים.

במהלך הטקס אנו נזכרים ומציינים מי הגשים את רצונותיו ומי ויתר ומסמנים הכל. כמו בכל משחק ילדים או משחק משפחתי אם תרצו, גם כאן יש תכנון, עשייה, מחשבה, מתח, חוקים ואפילו מנצחים. זהו שיעור חשוב עבור כל אחד מאיתנו בכל פעם מחדש.

כך נתתי דוגמא אישית לילדיי לא לוותר על המטרות! במשך כמה שנים טובות הצהרתי שאחזור לנהוג ולא הצלחתי. בכל טקס שני פתחתי את הבקבוק עם ההצהרה והמשכתי להגדיר את אותה מטרה - לחזור לנהוג. בשנה הרביעית כשהצחתי להגשים את חלומי זה, לא היתה מאושרת ממני. הילדים נכחו לדעת שהעקשנות משתלמת.

אין ספק שהמנהג הזה מעניק לנו פרספקטיבה מדויקת של מימד הזמן. אבל יש ערך מוסף לכך: דברים שנאמרים בקול רם - מתקיימים. רצונות שנשמעים לפני אנשים – מתממשים. או כמו שאומרים ב"כוכב נולד" - לפעמים חלומות מתגשמים.

בזכות הטקס למדתי המון מערן בן ה-12 בני הבכור. בגיל ארבע וחצי, בטקס הראשון שלנו, כשהצהיר שהוא ילמד לקרוא כדי להקריא סיפורים לאחיו התינוק כשייוולד, בלעתי את הרוק. שנה לאחר מכן, כששלפנו את הפתק והוא קרא בעצמו את מה שכתוב – קלטתי עד כמה חשוב להציב מטרות ויעדים.

כבר עשר שנים אני מאחלת שבמהלך השנה הבאה עלינו לטובה משפחת "את זה" תגדל ותגדל כדי שגולשים רבים ייהנו יחד איתנו מהרעיונות להפעלה, מדפי ההעשרה, מהמשחקים להדפסה, מהמידע השוטף שעוזר לכולם לבלות זמן איכות עם הילדים בבית ובחוץ. אני שמחה שהחלום מתגשם, הרבה בזכות כל אחד מכם, שגולש יחד איתנו מדי יום ברחבי הפורטל.

מעל במה זו אני רוצה לאחל לכל משפחת "את זה" ולכל הגולשים הנפלאים ולכל עם ישראל שנה של הגשמת משאלות – אל תתביישו להכריז בקול רם!

  • בלוגים

  • מהי באמת הלמידה מרחוק?

  • יעל צמח-גרינשפון27.05.20

  • מהי באמת למידה מרחוק? מהם הצירים העיקריים שלה ומהם התנאים להצלחתה? יעל צמח-גרינשפון, מגדירה את המטרה, את הדרכים ואת האנשים שמאחורי הקלעים ומתארת את שלוש הצלעות של משולש שיתוף הפעולה – הגורם האנושי המכוון (מורים ואנשי חינוך בשיתוף הורים!), החברות המפעילות את הפלטפורמות הטכנולוגיות ללמידה מרחוק (משרד החינוך, הרשויות המקומיות, העמותות) והתלמידים. העצמת מורים-הורים-תלמידים בישראל 2020
  • כל הגילאים

  • כדורי שוקולד

  • מערכת "את זה"21.06.20

  • פסקל פרץ-רובין יודעת להכין כדורי שוקולד יפים וטעימים שכל ילד ירצה להכין ולהתענג עליהם! אפשר להשתמש בשאריות של עוגיות או עוגות למיחזור. הכדורים מחומרים שיש בכל בית. הפעלה קלה שמתאימה לילדים בכל הגילאים

תגובות הקוראים


תגובה אחת

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
19 ספטמבר, 2011
איזה רעיון נפלא לשנה חדשה ולמשפחתיות נהדרת! מאמצת בחום

בניית אתרים - בניית אתרים