מה בפורטל?

ספר: הקץ למוצץ

בספר "הקץ למוצץ" של חני נחמיאס שנכתב במטרה לעזור לילדים להיגמל מהמוצצים, יש ערכים נוספים שהופכים אותו למומלץ מאוד – מיחזור מוצצים, יצירת צעצוע מקורי מהמוצץ (מוצצוע) וזמן איכות של הילדים עם ההורים שיוצרים יחד בקלות דמויות שונות ומשחקים בהן

יעל צמח-גרינשפון 15.09.10

תעודת זהות

 • מיועד לגיל:2-6

 • כתיבה:חני נחמיאס

 • איורים:אלישבע געש

 • הוצאה:אורנית

 • שמות הילדים:רוני, גילי

אתחיל מהסוף להתחלה: חודשיים אחרי שנגמלה יהלי בת השלוש וחצי מהמוצצים, היא עדיין ביקשה לקרוא על גילי ורוני התאומים החמודים, כוכבי הספר "הקץ למוצץ". חודשיים אחרי הגמילה אנחנו משחקות יחד עם המוצצועים – בובות הצעצוע המקסימות שהכינה מהמוצצים סבתא זמירה בידי הזהב שלה.

שבועיים אחרי הגמילה הסופית מהמוצצים, מצאה יהלי מוצץ בבית. למרבה הפלא, היא לא הכניסה אותו לפיה באינסטינקט טבעי, אלא אמרה: "הנה עוד מוצץ, ניתן לסבתא זמירה להכין לנו מוצצוע".

יום לפני שנגמלה יהלי מהמוצצים, היא השאירה אצל סבתא זמירה את המוצצים שלה, נפרדה לשלום ונסעה הביתה. לא היה לה קל להירדם ללא מוצץ, אבל היא עשתה את זה.

שבועיים לפני שנגמלה יהלי מהמוצצים, קראנו את הסיפור "הקץ למוצץ" – סיפור שמפרט לפרטי פרטים את סיפורם של רוני וגילי התאומים. הכרנו אותם דרך מהלך היום שלהם, שדי דומה לשלה מן הסתם, דרך הדמיון והשוני ביניהם. התחלת הסיפור מכניסה את הילד (ובמקרה שלנו את הילדה) לאווירה, ובעיקר מכוונת אותו להזדהות עם הדמויות. שיא ההזדהות מגיע ביום ההולדת של התאומים, כשהם מניחים את המוצצים שלהם בקופסאות ומתקשים לישון בלעדיהם. אגב, מצוין שלא מצוין גיל הילדים, כך שניתן לקרוא את הסיפור לילדים בגילאים שונים (2-5) שעדיין מוצצים מוצץ.

הטקסטים קלילים וכתובים בשפה ברורה ובגובה העיניים, אם כי כיוון שהם ארוכים מדי לבני השלוש לא פעם קיצרתי כדי להגיע לנקודה....האיורים צבעוניים ומשמחים, התמונות גדולות כמו הפורמט של הספר ובהחלט עושים את העבודה עבור הילדים וההורים. כשרוני וגילי בוכים, אמא מציעה להכין מהמוצצים מוצצועים – בובות בדמויות של חיות שישמשו לבובות תיאטרון/בובות אצבע.

הרעיון של יצירת צעצוע מהמוצץ מצוין מכל הבחינות, ותודה גדולה מגיעה לחני נחמיאס על הרעיון המבריק. אנחנו בעד מיחזור ואיכות הסביבה, ואם זה מוביל ליצירת צעצועים מעשה ידינו שאפשר לשחק בהם עוד שנים ארוכות – ברור שאימצנו אותו בחום. עכשיו יש לנו קופסת מוצצועים עם כל מיני חיות: פיל, חילזון, חתול, ואף כאלה משוכללים יותר – איש שרוכב על סוס (הידית של המוצץ קושרת את הרוכב לסוס...), תנין סגול שבו המוצץ מהווה את הלוע הגדול, צב בעל אף-מוצץ ועוד.

בסוף הספר דוגמאות לחיות שאפשר להכין מהמוצצים בפורמטים השונים. פשוט חשבו כאן על הכל, ונותר רק לומר שאפו לכל מי שעומד מאחורי היצירה הזו, תרתי משמע.

מיועד לגיל: 2-5 

כתיבה: חני נחמיאס

איורים: אלישבע געש

הוצאה: אורנית

נושא לימוד: גמילה ממוצץ.

שמות הילדים: רוני, גילי

 מחיר: 59.90 שקלים.

הערכה כללית: *****

 • ספרי ילדים

 • שדת המחשבות הטובות

 • יעל צמח-גרינשפון15.06.19

 • ספר המציג ומלמד דרך נכונה ומועילה להתמודדות עם פחדים, קשיים, קונפליקטים ומצבי משבר שונים באמצעות חוויה אמיתית שחוותה טל בוקריס עם בנה – אביה. בסופו של דבר החוויה הזו יצרה "שיטה שמנצחת" – "שדת במחשבות הטובות".
 • גילאי 2-3

 • באזל עם הילדים!

 • יעל צמח-גרינשפון11.07.19

 • העיר באזל בשוויץ מזמנת חופשה נהדרת למשפחות עם ילדים בגילאים שונים מכל הבחינות. יש בה מוזיאונים אינטראקטיביים להעשרה ערכית בדרך חווייתית, גן חיות מושקע, מסלולי טיול ושייט בסירה ובאונייה לאורך הריין, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים וכמובן – המרפסת המפורסמת שבה החל סיפורה של מדינת ישראל (בבאזל ייסדנו את מדינת היהודים!). יעל צמח-גרינשפון עם הפרטים המלאים, וגם המלצה חמה לנסוע לקרנבל ה-Fasnacht במרץ

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים