מה בפורטל?

יוצרים חנוכיות מחומרים ממוחזרים

לכבוד חג האורים, אספנו מבחר רעיונות לבניית חנוכיות מקוריות מחומרים שיש בסביבה ובעיקר מחומרים שכדאי למחזר. הכינו עם הילדים חנוכייה כיד הדמיון והציגו את כל התוצאות בתערוכה מיוחדת בכניסה לגן, לכיתה או למועדונית לקישוט. מבחר רעיונות לעיצוב ובניית חנוכיות בקלות עם הילדים. שימו לב, החנוכיות אינן כשרות להדלקה לפי ההלכה

מערכת "את זה" 13.11.12

לקראת חג החנוכה קיבל כל ילד בגנון של גן ויצ"ו בשיכון ל' בתל אביב 10 קנים בצורת כד חרס וכל אחד התבקש לעצב חנוכייה מהחומרים שיש בבית ובסביבה. אחד הציב את הקנים על פלטה של צבעים, אחד עיצב חנוכייה ברוח הטבע על ענף עץ, אחד השתמש בקוביות לגו גדולות שכבר לא צריך ואחד יצר חנוכייה צבעונית במיוחד על בסיס כדורי ג'מבורי. חנוכייה אחת נבנתה על בסיס מראה, אחרת בצורת תמנון ועוד אחת במעגל שבו כל הקנים פונים אל השמש.

לפניכם מבחר הרעיונות של כל אחד מהילדים וההורים שהציגו את החנוכיות שלהם בכניסה לגן ותרמו לאווירה המיוחדת. אתם מוזמנים לקנות קנים בצורת כדי חרס קטנים או קנים מנחושת, להתשמש בחפצים שלא צריכים למיחזור ולבנות חנוכייה לתפארת בהשראת התערוכה הזו.

שימו לב, החנוכיות המצולמות אינן כשרות. חנוכיה כשרה היא חנוכיה ישרה, כל הקנים בה עומדים בקו ישר ובגובה שווה מלבד השמש. יש מרחק בין קנה לקנה, המרחק הוא שווה מקנה לקנה. רק השמש יכול להיות במרחק שונה.

החנוכיות המוצגות כאן משמשות לקישוט בלבד.

 חנוכייה מקוביות לגו חנוכייה מקוביות לגו

 חנוכייה על ענף טבעי

חנוכייה על פלטת צבעים

חנוכיית תמנון/מפלצת מחרס

חנוכייה על מקלות רופא צבעוניים (שפדלים)

חנוכייה על כדורי ג'מבורי

חנוכייה על מגש של כסף

חנוכייה על כד קטן  

חנוכייה על משטח מקושט

מרוויחים את זה

יצירה ומיחזור עם ילדים

פיתוח הדמיון, כושר המצאה ומקוריות

עוד לחנוכה עם הילדים:

משחק מונופול לחנוכה

סופגניות פשוטות לילדים

לביבות פשוטות לילדים

משחק הרכבה מקופסאות גפרורים

משחק יחיד ורבים

ממחזרים דיסקים ומסובבים סביבונים

יוצרים חנוכיות מחומרים ממוחזרים

קישוטים לחנוכה

ויטראז' כד

ויטראז' חנוכיה

דף צביעה לחנוכה

כדי חימר ומטבעות

פרפר נחמד לחנוכה

שירון הקסמים לחנוכה

דף התאמת סמלי חנוכה

מבצעי חנוכה 2011

כדי חנוכה צבעוניים

קישוטי חנוכיות

ארוחת חג השמן

קישוטי סביבונים

אירועי חנוכה 2011 לילדים

  • יצירות

  • קישוטי סוכה מניילונים

  • יעל צמח-גרינשפון13.10.19

  • כמה פעמים חשבתם על המצאה של קישוטי סוכה שיעמדו בפני הגשם ויישארו לשנים הבאות? סבתא זמירה הכינה מניילונים שמקבלים עם המצרכים בסופרמרקטים מגוון רחב של קישוטים לסוכה – פרחים בצבעים שונים, שרשראות בצורות שונות, פרפרים ומתלים. סבתא זמירה ממליצה לערוך שעת יצירה עם ילדים בגילאים שונים – פשוט נותנים להם ניילונים ומכינים קישוטים. לפניכם רעיונות ודוגמאות, הכינו קישוטים לפי הצבעים, הגדלים והכי חשוב – לפי הדמיון!
  • גילאי 6-10

  • ריבועי תמרים

  • מערכת "את זה"13.10.19

  • הכינו קינוחים מתמרים, אחד משבעת המינים! הכינו עם הילדים בקלות בחמש דקות (!) ריבועי תמרים בריאים ומתוקים – זה מהווה תחליף וגיוון לכדורי השוקולד הן מבחינת הצורה, הן מבחינת הטעם וכמובן – מבחינת העדיפות הבריאותית עבור הילדים בכל הגילאים. מתאים גם למסיבת יום הולדת

תגובות הקוראים


2 תגובות

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
07 דצמבר, 2011
איזה רעיונות יפים ומשמחים, חג שמח!

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
27 נובמבר, 2010
מהמהם

בניית אתרים - בניית אתרים