מה בפורטל?

די.וי.די: "אנגלית זה איזי"

איזי הוא דמות מצוירת של חתול דובר עברית. ליזי היא דמות אנושית דוברת אנגלית בלבד. ביחד הם חוברים לקלטת של שירים וריקודים שמשלבת אנגלית ועברית. פעוטות וילדים בגילאי 2-6 מקבלים חשיפה ראשונה לשפה האנגלית בשירים וריקודים

יפעת רוט 24.12.09

הוצאה: אן.אמ.סי יונייטד (NMC United)

הפקה: רונית מאור ויעל לוי טל

משתתפים: יעל לוי טל, ניצן זיצר

"אנגלית זה איזי" - אוסף של שירי משחק ותנועה באנגלית שמנגינתם מוכרת וקליטה. בין השירים קיימים קטעי מעבר שהם למעשה דו שיח קצר בין איזי לליזי בהם מוצג הנושא של השיר הבא ונעשה שימוש דו לשוני בכמה מילים שקשורות אליו ושמופיעות בשיר.

התקליטור מכיל יותר מ-20 שירים, ביניהם: "מי שטוב לו ושמח"(לחן עממי), "נדנדה" בלחן הידוע של דניאל סמבורסקי, המלווה בעברית את מילותיו של ביאליק, בדי.וי.די בגרסה אנגלית כמובן, "רכבת ארוכה", (לחן עממי) "לדוד משה היתה חווה" (לחן עממי), "יום הולדת שמח" ועוד.

הנושאים בשירים שונים ומגוונים, כך שהילד נחשף לשמות של חיות, לצבעים, למספרים, לאותיות באנגלית, לאיברי גוף ולאוצר מילים כללי.

הכוריאוגרפיה אמנם פשוטה, אבל היא בהחלט מעבירה את המילים בתנועה. לכך חוברים גם האביזרים והתלבושות. כששרים על צבע מסוים הוא מופיע באופן בולט וברור על המסך, כששרים על הפרה בחווה של מק'דונלד רואים ילד מחופש לפרה, וכששרים על איבר בגוף מצביעים עליו. דמות החתול מהווה גם היא גישור בין השפות: בקטעי המעבר איזי מסביר מילים תוך כדי שיחה עם ליזי, בשירים הוא חוזר על חלק מהמילים בעברית, כך לדוגמא הילד יכול להסיק ש-spider הוא עכביש וזאת בנוסף על בובת עכביש שמופיעה בשיר.

כמו קלטות שירים אחרות, גם כאן התלבושות מתחלפות בכל שיר, ילדים מרקדים מלווים אותם והכל מאוד צבעוני ושמח.

אורי בת השנתיים וחצי רותקה מייד בצפייה הראשונה לקלטת. היא מאוד אוהבת שירים והעובדה שהם מושרים באנגלית לא ממש שינתה לה. דניאל בת החמש וחצי היתה לקוחה קשה יותר. היא כבר רגילה לעלילות ולפעולה, ובדקות הצפייה הראשונות לא ממש התלהבה. עם התקדמות הקלטת היא גילתה שהיא מכירה חלק מהשירים במנגינה ולפי הריקודים המלווים הבינה שגם המילים דומות, רק שהן באנגלית. עד סוף הקלטת היא התרצתה עד כדי כך שבצפייה הבאה היא כבר החלה לשיר ולרקוד עם הקלטת והשבוע שמעתי אותה מסבירה לחברה " hands shoulders, knees and toes" זה בעצם ראש, כתפיים, ברכיים ואצבעות". " זה באנגלית" היא הוסיפה והבהירה.

גם לאחר כמה וכמה צפיות בקלטת, אורי עדיין יושבת מהופנטת. לאורך כל 35 הדקות של הקלטת. לא ברור מה בדיוק נקלט בראשה הקטן והחמוד, אבל אין ספק שהיא נהנית, כי היא דורשת אותה שוב ושוב.

את הלקוחות העיקריים שלהם הקלטת מצליחה לספק ואף יותר מכך.

מבחינתי אם הן כבר יושבות מול הטלוויזיה, אולי הן לפחות ילמדו מזה משהו. לדבר אנגלית שוטפת, או אפילו חלקית, כתוצאה מצפייה בקלטת הן ודאי לא ידברו, אבל הן מקבלות חשיפה ראשונה לשפה נוספת, דבר שבמוקדם או במאוחר יצטרכו להתמודד איתו, וגם מצליחות לקלוט מילים.

הקלטת על פי היצרן מיועדת לגילאי 2-7 ונראה לי שהנתון הזה יעמוד במבחן המציאות.

שפת הדיבור של איזי החתול יכולה להיות עברית, רוסית, ספרדית או אנגלית, וישנה גם אפשרות לכתוביות באנגלית. למארז מצורף גם דיסק שמע.

לפרטים: 1800-220-901 / www.nmcunited.co.il

מחיר: 49.90 שקלים

הקהל מדרג את זה:

"לאחר שבתי בת השלוש צפתה בקלטת כמה פעמים, שמעתי אותה מנסה לספור באנגלית, וזה אומר הכל!".

*****

שמרית לב, אמא לילדה בת שלוש

  • גילאי 2-3

  • כדורי שוקולד

  • מערכת "את זה"21.06.20

  • פסקל פרץ-רובין יודעת להכין כדורי שוקולד יפים וטעימים שכל ילד ירצה להכין ולהתענג עליהם! אפשר להשתמש בשאריות של עוגיות או עוגות למיחזור. הכדורים מחומרים שיש בכל בית. הפעלה קלה שמתאימה לילדים בכל הגילאים

תגובות הקוראים


תגובה אחת

עדנה חלופ
27 מאי, 2014
שלום שמי עדנה, אני נרגשת עדיין מהשיחה שלי עם יעל צמח-גרינשפון לפני דקות ספורות,יעל רציתי לאמר תודה על הרצון לעזור לי ועל העזרה שלך גיליתי אתר מדהים ויחס עוד יותר מדהים, עזרת לי מאוד ובאמת שיש אנשים טובים אי שם... תודה תודה!!!!

בניית אתרים - בניית אתרים