מה בפורטל?

עיסת נייר – קיצור דרך ענק

אפשר להכין בכמה דקות(!) עיסת נייר ולשתף ילדים החל מגיל שנתיים בשלבי ההכנה השונים. מעיסת הפלא אפשר ליצור אינספור יצירות אמנות לקישוט ולשימוש ולצבוע אותן בצבעי גואש לתפארת. ועוד צ'ופר – העיסה נשמרת במקרר למשך כמה חודשים. הכנת עיסת נייר בדרך הכי קלה, ויש גם ווידיאו!

מערכת "את זה" 23.10.12

הדרך המקובלת להכנת עיסת נייר לוקחת זמן – משרים גזרי נייר או עיתונים במים למשך הלילה כדי שיתרככו. סוחטים את הניירות באמצעות מסננת או בד מחורר, טוחנים בבלנדר ומוסיפים את יתר החומרים. ממש כמו השריית קטניות לחמין של שבת שדורש דחיית סיפוקים.

אנחנו מציעים דרך קיצור להכנת עיסת נייר רכה ונוחה לעבודה – מנייר טואלט. אולי זה יותר יקר, אבל זה משתלם. לפניכם שלבי ההכנה של עיסת הפלא. כדאי להכין את הכמות המומלצת ולשמור את השאריות במקרר (עד כמה חודשים!).

ילדים בגילאים שונים (כבר מגיל שנתיים, אבל בהשגחה!) ישמחו לחוש בשתי הידיים את החומר הרך וליצור יצירות כיד הדמיון מעיסת הנייר - קישוטים וחפצי נוי, אביזרים, כדורים, פסלים, משחקים, חרוזים ומה לא. לאחר הייבוש צובעים את עבודות היד בשלל צבעי גואש ונותר רק להתגאות באמנות הייחודית.

עיסת נייר מנייר טואלט

של זמירה צמח

צריכים את זה

 6 גלילי נייר טואלט

1/2 כוס אבקת דבק טפטים

מים לפי הצורך (בערך 2-3 כוסות)

1/2 כוס דבק פלסטי

קערת פלסטיק גדולה

קערת פלסטיק קטנה

צבעי גואש לקישוט

יוצרים את זה  

1. נותנים לילדים לקרוע את גלילי נייר הטואלט לפיסות קטנות אל תוך קערת הפלסטיק.

2. יוצקים לקערת פלסטיק קטנה את אבקת דבק הטאפטים.

 3. יוצקים על אבקת דבק הטאפטים את המים ומערבבים עד לקבלת עיסה חלקה ללא גושים.

. מוסיפים את הדבק הפלסטי ומערבבים שוב עד לקבלת עיסה חלקה.

 5. שופכים את התערובת של המים, אבקת דבק הטאפטים והדבק הפלסטי אל הקערה הגדולה עם קרעי הנייר.

6. מערבבים היטב עד לקבלת בצק חלק ונוח לעבודה. אם התערובת דלילה מדי – מוסיפים קרעי נייר, אם התערובת סמיכה וקשה מדי – מוסיפים מים.

 7. מעבדים את הבצק היטב בידיים. נותנים לילדים ללוש היטב מכל הכיוונים.

8. יוצרים כל צורה שרוצים, אפשר להשתמש בכלים ובתבניות שונות על מנת ליצוק צורות מסוימות.

לצפייה בתהליך שלבי הכנת מסיכות מעיסת נייר:

מגוונים את זה

כדור מעיסת נייר

על מנת לחסוך בעיסת נייר, יוצרים מעיתונים כדור ומצפים אותו במסיקינגטייפ או בניילון על מנת שיהיה נוח לצפות אותו. מצפים את הכדור בעיסת הנייר מכל הכיוונים ומייבשים במשך כמה ימים.

קערה מעיסת נייר

מצפים קערת פלסטיק בעיסת הנייר בשכבה אחידה. בשלב זה ניתן לחרוץ חריצים ולקשט בחריטות בצורות שונות על גבי הקערה. ניתן גם לכתוב את השם.

מניחים את הקערה לייבוש במשך כמה ימים. מוציאים את קערת הפלסטיק הפנימית התומכת בעדינות.

ניתן לצבוע את הקערה או להשאיר בצבע המקורי של העיסה הלבנה.

לומדים את זה

חוש המישוש בעזרת מישוש 

מרוויחים את זה

שיפור המוטוריקה העדינה 

פיתוח הדמיון, כושר המצאה ומקוריות

שיפור חוש המישוש

מצולמים: יונתן גרינשפון וסבתא זמירה

 • בלוגים

 • לומדים להתמודד עם מחלות הילדים

 • טל בוקריס30.12.19

 • הרופאים עושים מה שניתן על מנת לדאוג לרפואת הגוף של ילדים חולים. התפקיד שלכם ההורים הוא לדאוג לרפואת הנפש וביחד השילוב הוא כמעט תמיד מנצח. טל בוקריס, יועצת, מנחה ומאמנת אישית מדברתעל הורות בצל החולי ונותנת עצות שימושיות להתמודדות עם המציאות הלא פשוטה הזו
 • הבלוג של סבתא זמירה

 • בובות גרב

 • מערכת "את זה"13.12.19

 • לקראת פסח, אחרי שאתם מסדרים את הגרביים בזוגות, איספו את כל הגרביים שנותרו ללא בני זוג והכינו מהם בובות מקסימות. אצל סבתא זמירה גרביים וגרבי רשת בודדים יכולים להוות חומרי גלם מצוינים ליצירת דמויות אנושיות, חיות ויצורים אחרים בתוספת חוטים, עיני פלסטיק, פקקים ושאר חומרים. פעילות מיחזור קלה לילדים בגילאים שונים ראש בובה צריכים את זה גרב ניילון
 • גילאי 2-3

 • שילוב חשוב – הבית ובית הספר

 • יעל צמח-גרינשפון07.12.19

 • שאלתי את 3 ילדיי מה קיבלו ממערכת החינוך? האם בית הספר הוסיף לכם כישורי חיים? מנין החשיבה הלוגית, היצירתית, המדעית? אם תשאלו את יונתן (17) – הכל מתחיל מהגן! אם תשאלו את ערן (21) – מערכת החינוך מעניקה הזדמנויות רבות לפיתוח המיומנויות לחיים לצד לימוד המקצועות, ואם תשאלו אותי – אני בעד שילוב גם של הבית וגם של בית הספר, גם של ההורים וגם של המורים ובעיקר שילוב והידוק הקשר

תגובות הקוראים


תגובה אחת

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
29 אפריל, 2010
יעל, הוידאו מקסים

בניית אתרים - בניית אתרים