מה בפורטל?

רוצים רעיונות לגיבוש קבוצתי

מחפשים רעיונות לפעילות קבוצתית? רוצים לארגן פעילות לגיבוש הכיתה? אתם בוועד הגן ומעוניינים להפגיש את הילדים וההורים לחוויה מיוחדת? מערכת "את זה" מציעה מגוון רעיונות קלים וזולים להפעלה בחוץ, ויש גם רעיונות להפעלה בחושך למי שמתגעגע לפעילות בסגנון ל"ג בעומר

מערכת "את זה" 15.12.10

תמיד כדאי לארגן פעילות חברתית לגיבוש הקבוצה – בגן, בשכונה, בכיתה או סתם לכמה ילדים שרוצים לחבר ביניהם.

עצות שימושיות להפעלה קבוצתית לילדים

חלוקה לקבוצות – על מנת למנוע בלאגן בפעילות, כדאי לחלק את המשתתפים לקבוצות כמספר הפעילויות/התחנות, כך שכל קבוצה בתורה חווה פעילות מסוג אחד ואחר כך מתחלפים.

חלוקת נטל – הציבו בכל תחנה/פעילות הורה אחראי שידאג לכל מה שצריך לצורך הפעילות וכן ידריך את הקבוצה בעת הפעילות. אירוע מוצלח מורכב מעבודת צוות שמהווה גם דוגמא אישית לילדים.

נושא לפעילות – כדאי לחשוב על נושא לפעילות בהתאם למסגרת ולגיל הילדים ועל פי הנושא להחליט מהן הפעילויות, המאכלים שיוגשו תוך כדי האירוע או בסופו, ההפתעות שיחולקו אם תרצו ועוד. אפשר לספר סיפור הקשור לנושא, להכין יצירה בנושא.

חיבוק קבוצתי בסוף - תמיד מחמם את הלב! אל תשכחו להצטלם יחד.

רעיונות להפעלה בקבוצות

אירוע בקונספט מסוים על פי הגיל:

כדאי לבחור נושא לאירוע וסביבו לארגן את מגוון הפעילויות. למשל אירוע בנושא התורה אפשר לערוך פעילויות יצירה כמו הכנת תיבת נוח משותפת / חלוקה לקבוצות שכל אחת מציירת יום בבריאת העולם ובסוף תולים בכיתה. מחלקים לכל הילדים איגרת בצורת עשרת הדברות, מכינים לחם כמו שהוגש בתורה – הכנת פיתות על סאג' ועוד ועוד. בשטח אפשר לקטוף שיבהולים או חיטה, לכתוש בעלי ומכתש ולהראות לילדים איך מתקבל קמח.

נושאים לפי גילאים:

לגילאי 2-6 – צורות, צבעים, אותיות, טבע, חיות, תנועה, ועוד.

לגילאי 6-10 – הרחבה על אחד הנושאים הנלמדים בכיתה, למשל אנגלית, הכרת ארץ ישראל, תנועה, משחקי חשיבה, ועוד.

לגילאי 10-13 – הכרת ישראל ומדינות העולם, שעשועי מדע, אישים חשובים במהלך ההסטוריה.

לכל הגילאים – חיות, חברות, רגשות, חגים ומועדים, ישראליות, בריאות, תזונה נכונה.

זהירות בדרכיםרעיונות להפעלה בנושא זהירות בדרכים, חלקם מתאימים לבחוץ.

חפש את המטמון סביב נושא מסוים

בינגו – משחק שתמיד עובד, גם בבית וגם בחוץ ומאוד משמח ילדים. ראי בינגו חיות להדפסה – רק צריך להדפיס!

פעילות שקשורה לטבע – בטבע אפשר ליצור ממה שמוצאים – אבנים, עלים, מקלות, ענפים, איצטרובלים. אם האירוע מתקיים על שפת נחל – אפשר ליצור סירות מעלי אקליפטוס ולהשיט, כולל תחרויות וכו'.

מחנה אוהלים - ילדים בכל הגילאים מתים על אוהלים. אפשר לבקש מכל משפחה להביא את האוהל המשפחתי ולהקים מאהל ביער. אחרי שהמאהל מוקם, אפשר לשחק מחבואים, משחקי כדור מיוחדים, כמו הבקעת שערים לתוך האוהלים ועוד.

משחקים של פעם – תחנות תנועה וספורט בסגנון של פעם: שלושה מקלות, קפיצה בשקים (לקחת מסניף הדואר), קפיצה בחבל, קליעה למטרה, תופסת צבעים, תופסת רגילה, חחי שרה, כל מה שאתם זוכרים מהילדות.

אפשר ליצור תחנה של משחקי ילדות שאינם קשורים לתנועה, כגון למשחק 5 אבנים, אמת או חובה, ועוד. הרחבת הרעיונות בסגנון זה - יום הולדת של פעם

משחקי כדור שונים מספיק להביא כדור מכל סוג ולתת לילדים - הם כבר יידעו מה לעשות בו....  

הכנת משחקים לגן או לכיתה – באירוע גיבוש ילדים והורים ישמחו ליצור משחקים לשימוש הילדים בגן או בכיתה. צריך להביא שולחנות וכיסאות או מחצלות לפרישה על הדשא. מבקשים מכל ילד להביא מספריים, דבק ובריסטולים (או קרטון). מדפיסים מראש לכל קבוצה משחק להדפסה על פי הגיל:

משחקים להדפסה לגיל 2-6

משחקים להדפסה לגילאי 6-13

משחק זיכרון תלת מימדי

תמנון חוטים

הכנת ארוחת פיקניק משותפת – כל משפחה מביאה חומרי גלם – ירקות, גבינות, טונה ועוד. מחלקים לקבוצות וכל קבוצה מכינה מאכל אחר – סלט ירקות, חביתות על גזייה, פיתות על סאג' ועוד

משחקים והפעלות בעל פה – סביב מדורה או בפיקניק על הדשא במעגל.

יצירות לקישוט – אפשר לנצל את שעת הפעילות לקישוט הגן/הכיתה/מקום החוג/ החצר. מביאים חומרי יצירה, בריסטולים ועוד ומכינים קישוטים שונים.

פעילות יצירה של בתים מוארים – אם יש תקציב 10 שקלים לילד (צריך לקנות בית נורה ווללות) ורצוי להכין בחושך – פעילות מדהימה

מדורה עם תפוחי אדמה ומרשמלו על האש – למה צריך לחכות לל"ג בעומר?

רעיונות ליצירה שמתאים בחוץ.

  • הפעלות

  • משחק נפש תאומה

  • יעל צמח-גרינשפון21.10.19

  • רוצים הפעלה קלה שלא מצריכה שום הכנה מוקדמת? מחפשים משחק חברתי שמתאים למשפחות, ליום הולדת, לחגים או לסתם ערב של ביחד? שחקו "נפש תאומה"
  • כל הגילאים

  • שילוב חשוב – הבית ובית הספר

  • יעל צמח-גרינשפון07.12.19

  • שאלתי את 3 ילדיי מה קיבלו ממערכת החינוך? האם בית הספר הוסיף לכם כישורי חיים? מנין החשיבה הלוגית, היצירתית, המדעית? אם תשאלו את יונתן (17) – הכל מתחיל מהגן! אם תשאלו את ערן (21) – מערכת החינוך מעניקה הזדמנויות רבות לפיתוח המיומנויות לחיים לצד לימוד המקצועות, ואם תשאלו אותי – אני בעד שילוב גם של הבית וגם של בית הספר, גם של ההורים וגם של המורים ובעיקר שילוב והידוק הקשר

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים