מה בפורטל?

אותיות מצחיקות

הספר "אותיות מצחיקות" מגיש כל אות בפורמט גדול וברור לצד סיטואציה מצחיקה בליווי איורים מקסימים ומילים המכילות את האות המדוברת. מתאים לפעוטות להעשרת השפה ולילדים עד גיל חמש-שש, גיל ראשית קריאה, ובהחלט אפשר לשלב קריאה משותפת. מערכת "את זה" ממליצים: *****

מערכת "את זה" 28.12.09

תעודת זהות

 • מיועד לגיל:2-6

 • כתיבה:דתיה בן-דור

 • איורים:הילה חבקין

 • הוצאה:"\u05de\u05d5\u05d3\u05df"

 • שמות הילדים:-

כתיבה: דתיה בן-דור

איורים: הילה חבקין

הוצאה: "מודן"

נושא לימוד: אותיות א"ב

אותיות הא"ב בספר, מוצגות לקורא הצעיר בצורה מעוררת עניין. האותיות, המשפטים הנלווים והאיורים, הקרינו הומור ומעוררים חיוך ושמחה אצל הילד המתבונן.

כל כפולת עמודים עוסקת באות, על פי סדר הא"ב וסביבה מוצגת סיטואציה מסוימת  המוצגת באמצעות משפט קצר. כל אות מאוירת, משפט הקצר מלווה אותה ובו חוזרת האות כמה פעמים, כשהיא מודגשת ולצידה איורים משובבי לב, אשר בשמם או בכינויהם מצויה האות. לדוגמא, באות א' נכתב "אוי ואבוי בכתה הארנבת. שוב איחרתי לרכבת".

האיורים מראים את הארנבת בתחנת הרכבת, יושבת ובוכה, ועל האות א מצוירים אופניים, אפרוח, פלח אבטיח והאות א, בכתב. באיור המופיע על הדף המקביל, נראות הרכבת המתרחקת וארנבת מסכנה, יושבת עצובה, כשכל חפציה סביבה.

במשפט הקצר מודגשת האות של אותה כפולת עמודים כמה פעמים, כך שכדאי לאחר קריאת המשפט לספור יחד כמה פעמים מופיעה אותה אות. בדרך זו הילד לומד לזהות את האות בצורה יסודית יותר. תוך כדי עיון בספר, ניתן לחפש עם הילד מילים נוספות עם האותיות שכבר נלמדו, לספור כמה פעמים מופיעה האות במשפט ואף לעוררו לנסות לכתוב את האות או לצייר משהו בשם שכולל את האות.

בספר כמה מילים העשויות להיות  חדשות לחלק מהילדים, כגון מחללת, זמזום, טפטוף, שבשבת. הכל מוגש בצורה קלילה וקליטה.

שם הספר מעיד במקצת על תוכנו. אותיות, כלומר אותיות הא"ב, מצחיקות- מוגשות בצורה שובבית ומעוררת חיוך אצל המעיין הצעיר.

הספר מתאים לקריאה עם פעוטות בני שנתיים, שקולטים מילים וסיטואציות פשוטות המובאות עם טקסט קצר. הספר מתאים גם לילדים בגיל ראשית קריאה, ואפשר בהחלט לשלב את הקריאה יחד: הפעוט ייהנה מן העלילה הקצרה המובאת במשפט אחד בלבד, ועבור הילד הקורא האותיות גדולות יחסית וקלות לקריאה.

בן השלוש, שקיבל את הספר, והכיר את אותיות שמו בעברית אך לא יותר, כי שהה בארצות הברית ולמד, דיבר והחל כתיבה באנגלית למד לזהות את האותיות ונהנה מאוד. הוא חיפש את האותיות בשמות בני המשפחה הקרובים והתחיל לקרוא להם בשם האות (סבתא ד לדליה, סבא א לאריה ועוד) וביקש ספר נוסף כמו זה. כשניסינו לכתוב לו את האותיות בצורה שונה מזו המופיעה בספר, הוא מחה נמרצות והראה בספר כיצד האות צריכה להיראות.

המחיר סביר ביחס לספרים אחרים ולמחירים המקובלים בישראל.

מחיר: 54 שקלים.

הערכה כללית: ***** מומלץ בחום

 • ספרי ילדים

 • ממצוין לממציאן

 • יעל צמח-גרינשפון08.01.19

 • הספר "ממצוין לממציאן" מעורר חשיבה מחוץ לקופסא כבר משלב הכותרת שלו! סוף סוף ספר שמעז לשבור את המוסכמות המקובעות של מתן ציונים על תשובות נכונות צפויות על פי תבניות קבועות ומעלה על נס את האפשרות למחשבות מקוריות בתנאי שהן מלוות בהסברים היגיוניים. בכך נעשה ניסיון לחשוף את הילד גם לחשיבה החווייתית, לצד החשיבה הקוגניטיבית.
 • גילאי 3-6

 • החלפת רכב לקראת הרחבת המשפחה

 • מערכת "את זה"24.06.19

 • ילד חדש מצטרף למשפחה שלכם? מזל טוב! פעמים רבות תגלו כי זה הזמן הנכון להתחדש ברכב המציע מרחב גדול יותר, מאפיינים בטיחותיים חשובים, תא מטען גדול לעגלה ולכבודה של כולכם או אפילו קצת יותר מקום לרגליים. במאמר זה אספנו את כל הדברים שכדאי להכין ולבדוק לפני שאתם קונים את הרכב החדש.

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים