מה בפורטל?

יום הולדת שנה – מתנה ראשונה תרתי משמע

רוצים להביא מתנה שימושית, מקורית ולא יקרה במיוחד לפעוט בן שנה? מעוניינים לארגן לחתן יום ההולדת שי חווייתי ומהנה? לכבוד יום ההולדת שנה לפורטל "את זה", המדגיש את חשיבות זמן האיכות עם הילדים, אנו מציעים רעיון למתנה מקורית לגיל שנה - הכינו ערכה עם כל מה שצריך לחוויות הראשונות של הפעוט. יום הולדת, מתנה נחמדת – מתנות מקוריות לגיל שנה

מאיה שלום 07.02.11

בגיל שנה מתחיל הפעוט לחוות אירועים וסיטואציות בפעם הראשונה, וזו גם הזדמנות נהדרת להכין ערכת יום הולדת מיוחדת: צריך רק לחשוב על החוויות היומיומיות שהפעוט ירצה לחוות בפעם הראשונה ולארגן את כל מה שצריך לשם כך: הנסיעה הראשונה ברכבת או באוטובוס, ואפילו במונית, הרחצה הראשונה בים או בבריכה, צחצוח השיניים והליכה בנעליים. הדוגמאות לפניכם.

הכנה לרשיון נהיגה

קנו בימבה עם ידית, כך שהפעוט יוכל להסיע אותה ממקום למקום אם החל ללכת.

הנסיעה הראשונה שלי ברכבת

ארגנו לפעוט את הנסיעה הראשונה ברכבת על ידי קניית כרטיסים להורים. גם אם סבא וסבתא לא גרים בעיר מרוחקת, יוכלו לנסוע עם הפעוט כמה תחנות רק כדי שיפגוש את הרכבת בעיניו, יעלה אליה, ישב סביב השולחן ואף ישוטט בין הקרונות (זהירות, רק כשהרכבת עוצרת). כדאי להוסיף כמה חטיפים לכרסום ברכבת, וכן חוברת צביעה עם טושים לנסיעה יותר ארוכה או את אחד מהמשחקים להדפסה להורדה חינם של פורטל "את זה". כך גם לגבי כרטיס אוטובוס בפעם הראשונה.

תנו להורים טיפ לשמור את הכרטיס הראשון.

נעליים קונים מהר

אם הפעוט כבר הולך, אפשר לצרף לערכה שובר לרכישת זוג הנעליים הראשון (חייבים למדוד על רגלו, אי אפשר לקנות נעליים ללא נוכחותו!).

מצחצחים כמו גדולים

לרוב הפעוטות בני השנה כבר יש כמה שיניים, והם כבר אפילו רוצים לחקות את המבוגרים ואת האחים הגדולים ולהתחיל לצחצח בעצמם. יש בשוק מברשות שיניים נוחות לאחיזה המתאימות לידיים הקטנות של הפעוט ובעלות ראש קטן על פי גודל הפה של המצחצח הקטן. צרפו משחת שיניים המיועדת לילדים מתחילים, רצוי עם דמות שהילד אוהב (בוב ספוג למשל). רופאי השיניים ממליצים להתחיל לצחצח שיניים עם בקיעת השן הראשונה.

שיעור האפייה הראשון

הכינו את מערך השיעור הראשון של הפעוט באפייה: קנו מערוך קטן וקורצי עוגיות, הדפיסו את אחד המתכונים הפשוטים והקלים עבור ההורים ואפילו קנו את החומרים לצורך השלמת הערכה, כך שהכל יהיה מוכן ומזומן לאפיית עוגיות טעימות.

משקיענים במיוחד יכולים לקנות ערכות אפייה שלמות מוכנות הנמכרות בשוק. זו הזדמנות מצוינת ללמד את הפעוט את הצורות הבסיסיות: משולש, ריבוע, מעוין, מלבן, עיגול וכו'.

אפשר לצרף גם מתכון קל להכנה המתאים לקטנים שזה עתה חגגו שנה, כגון עוגת גבינה לפעוטות, עוגיות טחינה בריאות לילדים, עוגיות חמאה פשוטות לילדים.

הצגה ראשונה

בררו במדורי ה"מבלים" איזו הצגה מתאימה לפעוט על פי מקום מגוריו, רמתו ומועדי ההצגה המתאימים להוריו וקנו כרטיסים להצגה הראשונה בחייו.

חוויה חורפית בלתי נשכחת

אם יום ההולדת חל בתחילת החורף, כדאי לקנות מטרייה צבעונית ומגפי גומי במידה המתאימה. בגיל שנה הילדים שמים לב לגשם ורואים אותו כחוויה מצוינת. מטרייה, מגפי גומי ושאר אביזרים יעצימו את החוויה ויהפכו אותה לבלתי נשכחת עבורו. אל תשאירו את המגפיים זנוחים בארון, צאו עם הפעוט לקפוץ בשלוליות!

אפשר גם לנסוע לצפון לאזורים המושלגים עם הפעוט ולחוות בפעם הראשונה את השלג!

צעצועים של מבוגרים

אפשר להוסיף לערכה "צעצועים של מבוגרים" כגון טלפון סלולארי ולכתוב "הטלפון הנייד הראשון שלי". משחקים רבים מתאימים בדיוק בגיל שנה, ואפשר לצרף אותם למתנה, למשל הלגו הראשון, הפאזל הראשון, תיבת הנגינה הראשונה, ועוד.

שעת יצירה ראשונה

גיל שנה הוא זמן טוב להתחיל לצבוע ולקשקש, להדביק מדבקות ולהתנסות בחומרים שונים. אפשר לקנות חבילת צבעים (יש צבעים מיוחדים המותאמים ליד הקטנה האוחזת בהם), חוברת עם תמונות גדולות ומדבקות בגודל מתאים. תוכלו להיעזר באינדקס חומרי היצירה.

משחקים בחול

זה בדיוק הגיל שבו הפעוט מתחיל ליהנות ממשחק בחול. יש שפע של משחקים שמיועדים במיוחד למשחק בחול: ערכה של דלי, מגרפה, כף ורשת שנמכרת בכל חנות צעצועים, כוסות בגדלים ובצבעים שונים, חלקן עם חורים להחדרת חול או מים כשהולכים לים או כשמשחקים באמבטיה.

בילוי קיצי מרעננת  

אם יום ההולדת חל בעונה החמה, ארגנו ערכה קיצית לפעם הראשונה בים או בבריכה: קנו גלגל ים, קרם הגנה מפני השמש, ערכת דלי-כף-מסננת לים ואפילו רובה מים מספוג המתאים לפעוטות. אפשר גם לקנות עפיפון לפעוטות ולצאת להעיף אותו.

עוד רעיונות מקוריים למתנות

  • יצירות

  • משחק דמקה מחומרים ממוחזרים

  • מערכת "את זה"30.04.20

  • דמקה הוא משחק עתיק יומין שתמיד כיף לילדים בגן לשחק בו, ובטח ובטח אם הם יוצרים אותו בעצמם! קל ופשוט ליצור משחק דמקה בבית מחומרים שכבר לא צריכים – פקקים של בקבוקי שתייה מפלסטיק וקרטון מקופסא ישנה
  • מזכרות ומתנות

  • תפריט לכל ארוחה

  • יעל צמח-גרינשפון25.10.19

  • למה כדאי להכין תפריט לכל ארוחה מיוחדת ולכל אירוח? לעיצוב השולחן, לתיאום ציפיות, למזכרת מרגשת ובעיקר לניהול מיד"ע! התיעוד יעזור לכם לגוון לפעם הבאה או לחזור על מאכלים מוצלחים שהאורחים אהבו! להתייעל עם יעל בשימור ותיעוד המידע, בחיסכון ובהקניית הערך של צרכנות נבונה לדור הבא

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים