מה בפורטל?

למה לא כל יום פורים?

ילדים אוהבים מאוד את חג פורים בגלל הפעילויות המיוחדות, תחנות ההפעלה, התחפושות, המסיכות, משלוחי המנות, סעודת פורים ועוד מנהגים שילדים אוהבים. קיבצנו כאן מגוון רעיונות מקוריים והפעלות לילדים בכל הגילאים לחג הכי שמח! פורים שמח!

מערכת "את זה" 21.03.19

מצוות פורים

ארבע מצוות חג פורים שקל ללמד את הילדים על ידי סימן זיכרון – כולן מתחילות במ':

מקרא מגילה – קחו את הילדים לחנות ותנו להם לבחור את הרעשן שבה ירשרשו כשישמעו את השם "המן". זו חוויית ילדות עבורם.

משלוח מנות – כיף להכין עם הילדים משלוחי מנות בבית, החל משלב התכנון ובחירת הממתקים, האפייה וההכנה ועד האריזה והעיצוב. ראו גם דרך מיוחדת ומקורית איך יוצרים משלוחי מנות עם הילדים – משלוחי מנות זולים יותר ושימושיים יותר שאפשר להכין עם ילדים מגיל שלוש, לא רק לכבוד פורים. הפעלה קלה ורעיון למתנה.

כדאי גם להכין עוגיות מזל עם איחולים אישיים ולשלב במשלוחי המנות.

מתנות לאביונים – זה בדיוק הזמן להעניק לעניים אוכל, בגדים, צעצועים ומשחקים וכל מה שיש בבית ואחרים ישמחו לקבל. תנו לילדים סכום כסף ותנו להם להעניק לשני אביונים לפחות שמקבצים נדבות בכל מקום.

משתה – סעודת פורים – שתפו את הילדים בהכנת ארוחה חגיגית עם מגוון הפתעות טעימות, למשל ריבועי תמרים בריאים, עוגיות טחינה (חלבה), עוגות אישיות מקושטות, עוגיות חמאה בצורות, נקניק שוקולד, ועוד.

 תחפושות מקוריות – הכינו עם הילדים מבעוד מועד תחפושת לפי בחירתם.

מבחר רעיונות תוכלו למצוא כאן:

תחפושות מקוריות.

עצות וטיפים על תחפושות פורים.

תחפושת גמד קלה  

 יוצרים תחפושות לבובות – דף עזר ליצירת תחפושות לבובות שמשמש גם כסקיצה לתכנון תחפושת לילד.

הפעלות פורים לילדים:

ליצן מבצק סוכר

כל הילדים אוהבים לשחק וליצור בפלסטלינה ובצק, אז למה לא לשדרג את זה למשהו שהוא גם אכיל וטעים? צורות פרח, כדור וגליל יוצרים ליצן מבצק סוכר לחג פורים

הפעלת תנועה עם כובע ליצן וכדור מטניס

לכבוד חג פורים מציע יוסי צדקה, מדריך תנועה ויוגה לגיל הרך, שלל משחקי תנועה והפעלות לילדים בגילאי 2-5 עם כובע ליצן וכדור טניס. לא תאמינו כמה הילדים מרוויחים מהפעילות הזו! מומלץ מאוד להשמיע ברקע מוזיקה. משחקי תנועה ותרועה

קישוט הגן לפורים

גם גן הילדים וגם הבית יכולים להתחפש לקראת פורים. לחני קדוש יש בראש שפע רעיונות יצירתיים לקישוט צבעוני ושמח שמשרה אווירה חגיגית במיוחד. בעיצוב הייחודי שלה מכל פינה ניבטים ליצנים שמחים, אפילו מהתקרה הנוצצת. אין כמו מראה עיניים. מתאים לגננות

תחנות הפעלה לפורים

לקראת חג פורים הבא עלינו לטובה, כדאי להיערך בגנים, בבתי הספר או בפעילות עם חברים בבית במהלך החג עם תחנות הפעלה שונות. לפניכם מבחר רעיונות: פינת איפור, תהלוכה, מופע, קישוט בלונים, יצירת מגנטים שמחים, מסיבה שמחה ואפשרויות שונות לקליעה למטרה

מסיכות סול או בריסטול

אפשר להכין מסיכות מדליקות מסול או מבריסטול או מכל סוג נייר שיש בבית לילדים מגיל שנתיים. מורידים מפורטל "את זה" את דוגמאות החיות והפרצופים חינם, משרטטים וגוזרים, מקשטים, מנקבים חורים וחובשים את המסיכות המקסימות. ויש גם טיפים ליצירת מסיכות שונות.

מסיכות מעיסת נייר

קונים כמה תבניות של מסיכות בכמה שקלים, יוצקים לתוכן עיסת נייר שמכינים בחמש דקות מנייר טואלט ונהנים מהמסיכות המקושטות לא רק בפורים. ויש גם הדגמה של סבתא זמירה בווידיאו 

עוד כתבות על תחפושות, מסיכות והפעלות לקראת פורים 2012:

עוד לפורים 2012 לילדים:

חג מי יודע? משחק לוח לפורים

משחק הפכי מילים

משחק הפכים

דף התאמת הפכים

איפורים לפורים לילדים

דף תחפושות לבובות

דף צביעה ליצן לפורים

דף צביעה ליצן – תרגילי חשבון לילדי כיתה א'

 • הפעלות

 • יוצרים וממחזרים

 • מערכת "את זה"13.04.19

 • לכבוד יום כדור הארץ פורטל התוכן המקצועי להורים וילדים "את זה" מצדיע לכדור ומעניק לכם שפע של רעיונות למיחזור ולשמירה על הסביבה עם הילדים. ממחזרים ביצירה ומסבירים לילדים על חשיבות השמירה על הסביבה, כי הילדים של היום הם העתיד של מחר וכדור הארץ הוא באמת הבית שלנו!
 • הפעלות חינוכיות

 • הפעלות ומשחקים לחג הפסח

 • מערכת "את זה"05.04.19

 • פסח בפתח, ואיתו שפע של רעיונות להפעלות לילדים: תרגול "חפש את המטמון" לקראת חיפוש האפיקומן בליל הסדר, שאלות טריוויה לקראת חג הקושיות, הצגת יציאת מצרים, ניקיון הבית לקראת החג, הכנת מאכלים כשרים לפסח, קישוטים ויצירות לשולחן החג ומשחק לוח "חג מי יודע?" להדפסה חינם!
 • גילאי 3-6

 • המאכלים שהילדים שלכם הכי ירצו אחרי שפסח ייגמר

 • מערכת "את זה"24.04.19

 • חג הפסח מכניס את כל המשפחה ל"אתגר החמץ". עד שזה לא מגיע, אנחנו לא מבינים איזה צרכני חמץ כפייתיים אנחנו. פתאום כשהמובן מאליו נעלם לנו מהצלחת, אנחנו קולטים את העניין. הילדים לא ממש שמחים על כך שכל המאכלים האהובים נגזלו מהם למשך כל ימות החג. לפיכך, אך טבעי הדבר שהם מחכים בקוצר רוח לרגע שבו הם יוכלו להתנפל מחדש על המאכלים האהובים שלהם. קבלו את מצעד המאכלים הכי נחשקים על ידי ילדינו (וגם על ידי חלק לא מבוטל מאיתנו, המבוגרים) רגע אחרי שאיסור החמץ מוסר מעלינו.

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים