מה בפורטל?

טיול טומקארים משפחתי

מחפשים גיוון לטיולים המשפחתיים? טל סימון יצאה עם המשפחה לטיול טומקארים ורנג'רים בעין זיוון וקיבלה טיול שטח עם מעט הליכה, שבו גם לומדים קצת היסטוריה, קצת גיאוגרפיה, טבע ובעיקר מקבלים זמן איכות בדמות נסיעת שטח רגועה ומשפחתית. אז - איך היה?

טל סימון 16.03.11

תעודת זהות

 באחד מטיולנו המשפחתיים החלטנו לעשות משהו שונה ויצאנו לטיול טומקארים בצפון הגולן בגובה של 1,000 מטר.

זה היה יום חורפי קר אז התעטפנו בכל מה שרק אפשר. עלינו על הטומקארים, שהם רכבי שטח ללא חלונות לכל המשפחה בעלי ארבעה מקומות ישיבה עם חגורות בטיחות מוצלבות, דבר שמאפשר שימוש בכסאות בטיחות, כך שניתן להסיע ילדים החל מגיל חצי שנה. כך ישב בני בן ה-1.8 על ברכיי בקדמת הרכב, בני בן ה-3 ובתי בת ה-6, מאחור. לבן ה-3, אילתרנו לנוחות יתר בוסטר מהאוטו, שהגביה אותו ונתן לו תחושת יציבות ואפשרות לראות את הדרך בקלות. (ברנג'רים 2-3 מקומות.)

לנהיגה ברנג'רים / טומקארים נדרש להציג רישיון נהיגה בתוקף, וניתן להחליף נהגים במהלך הנסיעה.

יצאנו לדרך עם המדריך הנפלא אמיר ושמנו פעמנו לטיול של שעה וחצי בשטח, למה שמכונה "המסלול הרגיל". המסלול מתחיל ביציאה מעין זיוון אל יער האלונים דרך מורדות אביטל, צפונית לישוב. משם חציית הכביש לכיוון מחצבת הטוף המספרת את ההיסטוריה הגיאולוגית של האיזור מקדמת דנן, לתוך תעלות הנ.ט. (נגד-טנקים) המשמשות לבלימת הטנקים במלחמה וגם סיור בין עצי תפוח והדובדבן, זמן מושלם לקטיף תפוחים. בני בן ה-3, לעס ובלס וסיכם "שהתפוחים מהעץ יותר טעימים מהסופר". כך גם טען אמיר המדריךשדאג לצייד את כל באי הטיול בכמה תפוחים משובחים. משם דהרנו עד מעבר הגבול לסוריה – המעבר הפעיל היחידי בין ישראל לסוריה. המשכנו דרך המטעים אל רכס בשנית, אל מול 10 טורבינות רוח, שעל פסגת הר בני רסן (רכס תל עסניה) שבצפון הגולן, המשמשות ליצור חשמל בכוח הרוח. הטורבינות הוקמו בשנת 1993. החשמל המופק מהרוח נמכר לחברת חשמל, יותר ממיליון דולר חסכון מדי שנה, ומספקות את מרבית הצריכה הביתית של רמת הגולן.

דוהרים קדימה


tomcar2מהטורבינות המשכנו לדהור לתצפית על מגדל מים נטוש שהיה בחזקת הסורים, והשכלנו על שכלולי בורות המקלט שנערכים באיזור הסורי. בדרכנו חזרה, לקח אותנו אמיר אל שדה מוקשים נטוש מימי שלטון התורכים בארץ, אל מאגר מים בו נהגו לרחוץ התורכים וכיום מצוי מחוץ לגבולות שטחי קק"ל ומותיר רק שותפי סוד בידיעה על המקום הקסום. בסוף הסיור חזרנו דרך שדות המוקשים ושטחי המרעה אל קיבוץ עין זיוון.

החבר'ה הקטנים, שישבו מאחור ונראה היה כי כל רעידה בטומקאר או שריקה של הרוח, תעיף אותם מחוץ לרכב, נהנו מכל שנייה. הם צחקו ושרו שירים שהמציאו, חיכו להפסקות הקצרות להליכה ברגל וכמובן לזמן הממתקים, ובעיקר הרגישו שהם חווים חוויית שטח מרתקת שטרם חוו. לונה פארק בנסיעה. בן השנה ושמונה חודשים, ישב במושב הקדמי על ברכיי, ולא פצה פה בנסיעה מרוב התרגשות. כשהרכב נעצר, מיד קרא " סע, אוטו סע !". בת ה-6, ספורטאית הבית, נהנתה מאד מסיפורי ההיסטוריה של אמיר המדריך, בקיטועי ההליכה בשדות, והרגישה חשובה כשידעה לשחזר סיפורים שידעה מעצמה .

זכינו בטיול שטח משפחתי שגם מלמד על גבולות המדינה וכיצד התקדמו שכנינו בהגנה על גבולם, עובר במטעים ותעלות נ.ט., מציג תופעות וולקניות וחוצה יער אלונים ושדות המרעה בהם מגדלים את פרות הבשן –הבשר המשובח בארץ.

טיפ לדרך: אם אתם נוסעים בחורף חשוב להצטייד בלבוש חם, נעלי הליכה, למרות שלא צועדים הרבה, הדרך מלאה באבנים ושיחים ומעט טיפוס. מומלץ לקחת גם מנשא לתינוק, מים ומעט אוכל לדרך.

עוד בילויים למשפחה באזור:

אירוח כפרי קיבוץ עין זיוון

מפעל השוקולד "דה קרינה"

tomcar3לפרטים נוספים:

רונן גלבוע

תיירות עין זיוון

נייד: 050-7738000

טלפון 04-6993612 פקס 04-6993611

עוד על טיולים מאורגנים

  • כל הגילאים

  • כדורי שוקולד

  • מערכת "את זה"21.06.20

  • פסקל פרץ-רובין יודעת להכין כדורי שוקולד יפים וטעימים שכל ילד ירצה להכין ולהתענג עליהם! אפשר להשתמש בשאריות של עוגיות או עוגות למיחזור. הכדורים מחומרים שיש בכל בית. הפעלה קלה שמתאימה לילדים בכל הגילאים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים