מה בפורטל?

מעצבים תחפושות עם הילדים

תחפושות הן אחד הדברים האהובים על ילדים, אז למה לא לתת להם לעצב לבובות מנייר את התחפושות וקשט כראות עיניהם? נסיכות וגיבורי על מחליפים זהויות בהינף שרביט וכתר גלימה או מסיכה יוצרים חגיגה אמיתית! יעל קשלס עיצבה דף סקיצה לתחפושות לבובות, שיכול לשמש גם כתכנון והכנה לתחפושת של כל אחד מהילדים

יעל קשלס 23.02.11

בילדותי פורים היה החג האהוב עליי. לפני החג אמי הייתה מורידה מהבוידם מזוודת עור ישנה שבה אגרה במשך שנים מלתחה הזויה מכל הדודות והדודים עליהם השלום – קומבינזונים בשלל גוונים לצד בגדי חאקי חלוציים, שמלות מלמלה אמריקאיות לצד חולצות פלנל משובצות ועוד אביזרים לרוב. אל כל אלו התווספו כל שנה התחפושות שאמי הייתה תופרת לנו – מלכים ונסיכות, רקדנית ומכשף ועוד ועוד. אוצר של תחפושות.

בעוונותיי, גם את ילדיי הדבקתי בחיידק התחפושות, וכך עוד בטרם חלף היום השלישי של החג (פורים) וכבר המשפט "בפורים הבא אני אתחפש ל..." מתנגן באוזניי בהתמדה לפחות פעמיים בשבוע. כמובן שסוף המשפט שונה בכל פעם. כך נולד לו "חוק" קטן בביתנו שתחפושת לפורים מתכננים רק אחרי ט"ו בשבט.

למה מתכננים? את התחפושות לילדים הבוגרים יותר (לא אלו שקמים בבוקר של פורים ומחליטים שהיום הם ארנב ולא אריה) אנחנו מאלתרים – הום-מייד, ולכן נושא התכנון הוא משמעותי בעיקר לצורך תיאום ציפיות והנמכת סטנדרטים (לא תמר, אי אפשר להכין לך זנב של טווס שנפתח ונסגר, סליחה!).

בשנתיים האחרונות תמר ואלון משרטטים בעצמם את התחפושת הרצויה וביחד איתי מכינים סקיצה לתחפושת.

כדי להקל על תכנון התחפושת הכנתי בובות נייר שניתר "לתפור" להן תחפושת מנייר או מבד לבד בעזרת קצת צבע ודבק ולהכין סקיצה ראשונה לתחפושת הרצויה. הילדים נהנים לפנטז ולהלביש את הבובות בתחפושות מעשה ידיהם גם בלי קשר לפורים.

צריכים את זה

 דף תחפושות לבובות להורדה

דבק לבן

מספריים

צבעים

קישוטים שונים, אפשר גם: פאייטים, בד לבד (להשיג בחנויות יצירה), שאריות מלמלות ותחרות, כפתורים וכו'.

יוצרים את זה

מדפיסים את הדף, בוחרים את הדמות אותה "מחפשים" (בן או בת, אורך שיער) ומלבישים אותה כיד הדמיון בבגדים ואביזרים.

מרוויחים את זה

דחיית סיפוקים, איפוק וסבלנות

תכנון ומילוי הוראות

שיפור המוטוריקה העדינה

יצירה ויצירתיות

זמן איכות עם הילדים

יחסים טובים בין הורים וילדים

 עוד תחפושות מקוריות – הכינו עם הילדים מבעוד מועד תחפושת לפי בחירתם, תוכלו לתת להם לבחור מכתבת תחפושות מקוריות. כדאי גם לקרוא בהרחבה עצות וטיפים על תחפושות פורים.

עוד לפורים 2012 לילדים:

חג מי יודע? משחק לוח לפורים

משחק הפכי מילים

משחק הפכים

אוזני המן שתמיד מצליחים

דף התאמת סמלי פורים

דף התאמת הפכים

איפורים לפורים לילדים

תחפושות מקוריות

עצות וטיפים על תחפושות פורים

תחפושת גמד קלה

ליצן מבצק סוכר

הפעלת תנועה עם כובע ליצן וכדור מטניס

קישוט הגן לפורים

תחנות הפעלה לפורים

מסיכות סול או בריסטול

מסיכות מעיסת נייר

יוצרים משלוחי מנות עם הילדים

למה לא כל יום פורים?

דף תחפושות לבובות

דף צביעה ליצן לפורים

דף צביעה ליצן – תרגילי חשבון לילדי כיתה א'

מסיכות קלות וזולות

מסיכות קרנבל מקרטון

גזרת מסיכות לעיניים
 • יצירות

 • קישוטים מקוריים לשולחן יום הולדת

 • מערכת "את זה"05.08.19

 • כמעט בכל יום הולדת מגישים ממתקים, אבל השאלה היא איך מגישים אותם. קיבצנו דרכים מקוריות ופשוטות להגשת ממתקים בצורה קצת אחרת. מתאים לשיתוף הילדים מגיל שנתיים לקראת מסיבת יום הולדת, חגיגה בגן, בצהרון, בחוג או בכיתה ואפילו כשמארחים חברים ורוצים ערך מוסף של קישוטים שמוסיפים חיוכים
 • קישוטים ואביזרים

 • ילדים שוזרים פרחים

 • מערכת "את זה"30.05.19

 • שזירת פרחים היא חוויה אסתטית מעצימה של יצירה, לימוד והנאה. אפשר בקלות לארגן פעילות משותפת מגבשת של הורים וילדים לקבלת קישוט לתפארת הבית לקראת שבועות. מיקי אינהורן-נלקנבאום מסבירה את היסודות ביצירת זר פרחים, מעניקה טיפים ועצות ומפרטת את החשיבות של שזירת פרחים לילדים. הפעילות מתאימה לבית, לחצר,לגן ולכיתה ולימי הולדת
 • כל הגילאים

 • מדריך חזרה לשגרה

 • טל בוקריס28.08.19

 • איך חוזרים לשגרה אחרי החופש הגדול? מדוע חשוב סדר היום הקבוע? למה הרוטינה של הפעילות השבועית עוזרת לילדים בגילאים שונים? טל בוקריס, יועצת, מנחה ומאמנת אישית, מעניקה מדריך פרקטי לקראת פתיחת שנת הלימודים והחזרה לספסל הגנים והלימודים, כולל הסברים על ערך העקביות וערך הזמן מגיל קטן. עצות – חבל על הזמן!

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים