מה בפורטל?

מעצבים תחפושות עם הילדים

תחפושות הן אחד הדברים האהובים על ילדים, אז למה לא לתת להם לעצב לבובות מנייר את התחפושות וקשט כראות עיניהם? נסיכות וגיבורי על מחליפים זהויות בהינף שרביט וכתר גלימה או מסיכה יוצרים חגיגה אמיתית! יעל קשלס עיצבה דף סקיצה לתחפושות לבובות, שיכול לשמש גם כתכנון והכנה לתחפושת של כל אחד מהילדים

יעל קשלס 23.02.11

בילדותי פורים היה החג האהוב עליי. לפני החג אמי הייתה מורידה מהבוידם מזוודת עור ישנה שבה אגרה במשך שנים מלתחה הזויה מכל הדודות והדודים עליהם השלום – קומבינזונים בשלל גוונים לצד בגדי חאקי חלוציים, שמלות מלמלה אמריקאיות לצד חולצות פלנל משובצות ועוד אביזרים לרוב. אל כל אלו התווספו כל שנה התחפושות שאמי הייתה תופרת לנו – מלכים ונסיכות, רקדנית ומכשף ועוד ועוד. אוצר של תחפושות.

בעוונותיי, גם את ילדיי הדבקתי בחיידק התחפושות, וכך עוד בטרם חלף היום השלישי של החג (פורים) וכבר המשפט "בפורים הבא אני אתחפש ל..." מתנגן באוזניי בהתמדה לפחות פעמיים בשבוע. כמובן שסוף המשפט שונה בכל פעם. כך נולד לו "חוק" קטן בביתנו שתחפושת לפורים מתכננים רק אחרי ט"ו בשבט.

למה מתכננים? את התחפושות לילדים הבוגרים יותר (לא אלו שקמים בבוקר של פורים ומחליטים שהיום הם ארנב ולא אריה) אנחנו מאלתרים – הום-מייד, ולכן נושא התכנון הוא משמעותי בעיקר לצורך תיאום ציפיות והנמכת סטנדרטים (לא תמר, אי אפשר להכין לך זנב של טווס שנפתח ונסגר, סליחה!).

בשנתיים האחרונות תמר ואלון משרטטים בעצמם את התחפושת הרצויה וביחד איתי מכינים סקיצה לתחפושת.

כדי להקל על תכנון התחפושת הכנתי בובות נייר שניתר "לתפור" להן תחפושת מנייר או מבד לבד בעזרת קצת צבע ודבק ולהכין סקיצה ראשונה לתחפושת הרצויה. הילדים נהנים לפנטז ולהלביש את הבובות בתחפושות מעשה ידיהם גם בלי קשר לפורים.

צריכים את זה

 דף תחפושות לבובות להורדה

דבק לבן

מספריים

צבעים

קישוטים שונים, אפשר גם: פאייטים, בד לבד (להשיג בחנויות יצירה), שאריות מלמלות ותחרות, כפתורים וכו'.

יוצרים את זה

מדפיסים את הדף, בוחרים את הדמות אותה "מחפשים" (בן או בת, אורך שיער) ומלבישים אותה כיד הדמיון בבגדים ואביזרים.

מרוויחים את זה

דחיית סיפוקים, איפוק וסבלנות

תכנון ומילוי הוראות

שיפור המוטוריקה העדינה

יצירה ויצירתיות

זמן איכות עם הילדים

יחסים טובים בין הורים וילדים

 עוד תחפושות מקוריות – הכינו עם הילדים מבעוד מועד תחפושת לפי בחירתם, תוכלו לתת להם לבחור מכתבת תחפושות מקוריות. כדאי גם לקרוא בהרחבה עצות וטיפים על תחפושות פורים.

עוד לפורים 2012 לילדים:

חג מי יודע? משחק לוח לפורים

משחק הפכי מילים

משחק הפכים

אוזני המן שתמיד מצליחים

דף התאמת סמלי פורים

דף התאמת הפכים

איפורים לפורים לילדים

תחפושות מקוריות

עצות וטיפים על תחפושות פורים

תחפושת גמד קלה

ליצן מבצק סוכר

הפעלת תנועה עם כובע ליצן וכדור מטניס

קישוט הגן לפורים

תחנות הפעלה לפורים

מסיכות סול או בריסטול

מסיכות מעיסת נייר

יוצרים משלוחי מנות עם הילדים

למה לא כל יום פורים?

דף תחפושות לבובות

דף צביעה ליצן לפורים

דף צביעה ליצן – תרגילי חשבון לילדי כיתה א'

מסיכות קלות וזולות

מסיכות קרנבל מקרטון

גזרת מסיכות לעיניים
  • יצירות

  • בובות גרב

  • מערכת "את זה"13.12.19

  • לקראת פסח, אחרי שאתם מסדרים את הגרביים בזוגות, איספו את כל הגרביים שנותרו ללא בני זוג והכינו מהם בובות מקסימות. אצל סבתא זמירה גרביים וגרבי רשת בודדים יכולים להוות חומרי גלם מצוינים ליצירת דמויות אנושיות, חיות ויצורים אחרים בתוספת חוטים, עיני פלסטיק, פקקים ושאר חומרים. פעילות מיחזור קלה לילדים בגילאים שונים ראש בובה צריכים את זה גרב ניילון
  • כל הגילאים

  • לומדים להתמודד עם מחלות הילדים

  • טל בוקריס30.12.19

  • הרופאים עושים מה שניתן על מנת לדאוג לרפואת הגוף של ילדים חולים. התפקיד שלכם ההורים הוא לדאוג לרפואת הנפש וביחד השילוב הוא כמעט תמיד מנצח. טל בוקריס, יועצת, מנחה ומאמנת אישית מדברתעל הורות בצל החולי ונותנת עצות שימושיות להתמודדות עם המציאות הלא פשוטה הזו

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים