מה בפורטל?

זיגבי מחפש את המטמון

זיגבי הזברה יוצא עם שני חבריו למסע מרתק למציאת המטמון, וההרפתקאות מבהירות לחבריו למסע ובעיקר לקוראים הקטנים את הביטוי "חבר לעת צרה". זיגבי הפך לגיבור על בעיני ילדים בני שלוש שהאזינו בקשב רב לסיפור, אולי זה יקרה גם אצלכם. חבל רק שלא קראו לזברה בשם "זיברי" (במקום זיגבי". ניסינו את זה

יעל צמח-גרינשפון 30.08.11

תעודת זהות

 • מיועד לגיל:3-6

זיגבי הוא דמות של זברה מפוספסת בשחור לבן, לבושה באוברול אדום, שאינה מפספסת צרות. יום אחד הזמין זיגבי את שני ידידיו ברטי התרנגול ומקמיר העכבר לשוט בסירה. הם יוצאים יחד למסע מלא הרפתקאות: מגלים את מפת האוצר המובילה אותם אל אי התוכים. במהלך הטיול, נתקלת הסירה בסלע וברטי נופל למים. תוך שנייה וללא היסוס מזנק זיגבי מהסירה להציל את חברו. הם מגיעים ליעדם, עוברים דרך מערה ולבסוף מוצאים את האוצר הגדול וכל השאלות נפתרות.

יופי של שיעור מסתתר מאחורי העלילה – חברות לעת צרה, ואופן העברת המסר ראויה לציון. הרצון להיחלץ לעזרה שלח אותי לאסוציאציות צה"ליות, אבל הצטערתי ששמות הדמויות לא ממש ישראליות. בעיניי, גם כשמתרגמים ספרים, לא חייבים להישאר עם השמות המקוריים, במיוחד כשמדובר על ספרים לקטנים. מי שייבא לארץ לפני יותר מעשור את Spot – הכלב החמוד, השכיל להעניק לו שם קליט, ובעיקר "עברי יותר" – "פינוקי", שם נהדר בזכות העובדה שהוא מזכיר פינוקים למיניהם וקל להגות אותו. למה להעניק לדמויות שמספרים עליהן לילדים ישראליים שמות כמו זיגבי, ברטי ומקמיר? מדוע אי אפשר לכנות את הזברה הקטנה פשוט זיברי?

אבל למרות השם המאוד לא קליט של זיגבי, מתברר שתוך דקות ספורות יכולה דמות של זברה להפוך לגיבור על בעיני ילדים בני שלוש. עבורם, הרצון האינסטינקטיבי של זיגבי לקפוץ אל המים ולהציל את חברו שמעד ראוי להערצה. גם אני מצטרפת אליהם בעניין זה.

שפת הספר עשירה, וניכר כי תוך כדי קריאת הסיפור למדו הילדים ביטויים חדשים כגון: "גשר חבלים", "מפה", "מטמון" ועוד.

הדמות של זיגבי הזכירה לילד בן השלוש את פספס המפורסם והדמות של מקמיר העכבר הזכירה לחברו בן גילו את הדמות המפורסמת של מייסי העכברברה (שוב – לא "עברתו" את השם וחבל), שהוא כל כך אוהב. נראה שבריאן פטרסון הולך בדרכה של לוסי קזינס שהעשירה את הילדים בספרים משובחים.

מיועד לגיל: 3-6

כתיבה ואיורים: בריאן פטרסון

תרגום מאנגלית: חגי ברקת.

הוצאה: מודן

נושאי לימוד: עזרה, שיתוף והתחשבות

שמות הילדים: -

מחיר: 44 שקלים.

ספרים נוספים בסדרה:

זיגבי יוצא למחנה.

עוד על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

ספרים, ילדיי, ספרים - מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

שלטים על ספרים  

סימניות לספרים

ספרים להורדה בחינם:

ספר המספרים

ספר אותיות א"ב

ספר ABC

על חשיבות החברות אצל ילדים

עוד ספרי ילדים על חברות, עזרה והתחשבות:

הלוויתן והשבלול 

חברות פורחת

הטווס שרצה הכל

מתיתיהו ומיאו

חמור עף

החבר הכי טוב בעולם של בוב

 שלושת הפרפרים

 • מוצרים מומלצים

 • צעצועים לפיתוח מיומנויות

 • יעל צמח-גרינשפון09.12.19

 • חברת "ב.ש צעצועים", המתמחה בייבוא ושיווק צעצועים, משיקה לחג החנוכה משחקים מהנים שכל ילד ישמח לקבל! המשחקים החדשים מבית המותג     SMART TOY – "קסם של שרשרת", "3 בריבוע" ו"סליידר", מפתחים את הזיכרון, הזריזות והמוטוריקה, ויספקו לילדים שעות רבות של משחק והנאה!
 • ספרי ילדים

 • ספר: אנני ואננון

 • מערכת "את זה"22.10.19

 • "אנני ואננון" – ספר ילדים של דורית דינור, מלמד על שונות, חברות, טוב לב, התחשבות בזולת ומשפחה. הספר, המאוייר בידי דני קרמן, מתאר מפגש קסום בין ילדים מעולם שמימי, לילדים מהעולם הארצי
 • גילאי 3-6

 • לומדים להתמודד עם מחלות הילדים

 • טל בוקריס30.12.19

 • הרופאים עושים מה שניתן על מנת לדאוג לרפואת הגוף של ילדים חולים. התפקיד שלכם ההורים הוא לדאוג לרפואת הנפש וביחד השילוב הוא כמעט תמיד מנצח. טל בוקריס, יועצת, מנחה ומאמנת אישית מדברתעל הורות בצל החולי ונותנת עצות שימושיות להתמודדות עם המציאות הלא פשוטה הזו

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים