מה בפורטל?

צמות מתיחה – שיעור בקליעה ותנועה

צמות צבעוניות וגמישות באורך 30 ס"מ יכולות לשמש ילדים בגילאי שנה עד שש לביצוע תרגילי התעמלות, תנועה וריקוד. זמירה צמח מציעה הפעלה ביצירה המהווה שיעור בקליעת צמות ומעניקה אביזר שימושי לפעילויות אישיות וקבוצתיות

יעל צמח-גרינשפון 02.01.10

לסבתא זמירה יש ארון עמוס בצמות גמישות בצבעים שונים ובמבחר מגוון להפליא. כשפותחים את הארון נגלים כל צבעי הקשת ופשוט לא יודעים במה לבחור. הארון הזה מתעד את כל השיעורים שסבתא זמירה העניקה לנכדים שרצו לקלוע צמות בעצמם. הארון הזה הוא חלומו של כל מדריך ספורט לילדים ולמבוגרים כאחד.

כשיונתן, הנכד הרביעי, חגג יום הולדת חמש, הציעה סבתא להעניק לכל ילד בגן הפתעה מיוחדת בסיום החגיגה הנחמדת – צמת מתיחה. מה רבה היתה השמחה וההתלהבות, הן של הגננת המדהימה יעל באגר והן של הילדים. יעל, גננת מקצועית ובעלת ניסיון רב שנים, מצאה שפע של אפשרויות הפעלה עם צמות המתיחה. היא התחילה בשיעור מתיחות לכל הכיוונים. כל ילד אחז בכל יד בקצה הצמה ומתח אותה למעלה, למטה, לצדדים על פי ההוראות. ארחר כך כרכו הילדים את הצמות על ראשם ככתר מלכותי. לאחר מכן הצמות הונחו על הרצפה במרווחים זהים, והילדים היו צריכים לדלג עליהם, אחר כך כל ילד יצר עיגול מצמתו ועוד היד נטויה.

צמות מתיחה

של זמירה צמח

צריכים את זה

9 רצועות פוליגון צבעוניות, באורך 70 ס"מ

מספריים 

 

יוצרים את זה

מצמידים את רצועות הפוליגון זו לזו, וקושרים בקצה. נותנים לילד להחזיק את בקצה הרצועות.

מחלקים את הרצועות לשלוש קבוצות, וקולעים צמה. קושרים בקצה השני.

משחקים את זה

משחק המישוש – תינוקות פשוט ישמחו לחוש את הפוליגון הרך בפיהם ואף למשש את מרקמו המיוחד.

משחק הצבעים – פעוטות בגילאי שנתיים-שלוש ימצאו שפע של אפשרויות לשחק בצמות ללא עזרה. בהפעלה קבוצתית אפשר לומר בכל פעם שם של צבע ולבקש מהילדים בעלי צמה בצבע המתאים להרים אותה.

משחקי דמיון – ניתן לשאול את הילדים מה זה מזכיר להם ולעשות פנטומימה על פי התשובה להמחשתה, למשל: נחש ארסי (לנער ולפתל א הצמה-נחש), חדק של פיל (לשים על האף),כתר על הראש (להניח סביב הראש), אוזניים של ארנב או מחושים של שבלול (לקפל לשניים ולהניח מהראש כלפי מעלה).

שיעור מתיחות – מנחים את הילדים לאחוז בכל יד קצה אחד של הצמה ולהתחיל למתוח לכל הכיוונים: למעלה, למטה, לצד ימין באלכסון, לצד שמאל באלכסון ועוד.

משחק הסימנים – אפשר ללמד את הילדים סימנים שונים כגון צורות, אותיות, ספרות באמצעות הצמות על פי הגיל והרמה. לילדים בני שנתיים מראים עיגול ומשולש מהצמה, לילדים גדולים יותר מראים איך ניתן ליצור ספרה מסוימת ולגדולים יותר ליצור אותיות בלועזית.

משחק הדילוגים – ילדים בגיל שנתיים ומעלה יכולים להניח את הצמות במרווחים שונים על הרצפה ולדלג מעליהם כל אחד בתורו. בכל פעם ניתן לצמצם את המרחב בין הצמות כדי להקשות, בדיוק כמו במשחק "שלושה מקלות".

משחק הזוגות – באמצעות צמות המתיחה ניתן לשחק במשיכת חבל בזוגות.

לומדים את זה

צבעים

מרוויחים את זה

שיפור המוטוריקה העדינה והגסה

פיתוח הדמיון, כושר המצאה ומקוריות

חשיבות הפעילות הגופנית

טיפים

צמות צבעוניות

רצוי לגוון את הצבעים של הצמות ואת השילוב ביניהם. זו הזדמנות מצוינת ללימוד צבעים ושילובים, והילדים ייהנו כפליים.

עוד פעילויות תנועה לילדים:

הפעלה קלה עם משולש תנועה

פעילות להכרת איברי הגוף

פעילויות תנועה עם שקיות ניילון

פעילויות תנועה עם קרטון חלב וסלסילת קש

יוגה לגיל הרך

פעילויות במסלולים

פעילות תנועה עם כלי נגינה

הפעלות תנועה עם גרביים

מצולמים: אלון קנדל, נעם שריון ויונתן גרינשפון.

אפשר לרכוש את צמות המתיחה במבחר צבעים.

מחיר מיוחד לגולשי פורטל הפעלות "את זה": 7 שקלים לצמה (מגיע במארז של 10 צמות)

20 שקלים דמי משלוח.

לפרטים והזמנות: 08-6482680, 052-3885722.

 • בלוגים

 • מחנכת על פי קורצ'אק

 • יעל צמח-גרינשפון11.07.19

 • קל לתאר את אתי בנימין, מנהלת בית הספר "איילון" בתל אביב, על ידי ציטוטים נבחרים מהמחנך ומורה הדרך – יאנוש קורצ'אק, על מנת להבין לעומק, מהי מנהלת בית ספר אולטימטיבית
 • הבלוג של סבתא זמירה

 • שתי יוצרות, חיבורים רבים

 • מערכת "את זה"01.06.19

 • מרים ילן שטקליס הוגה רעיונות המתארים רגשות של ילדים באמצעות שירים וסיפורים לילדים. זמירה צמח, הוגה רעיונות ללימוד ערכים לילדים ויוצרת משחקים, בובות, הצגות, קישוטים ותמונות. סבתא זמירה מתארת את החיבור האמיתי שלה אל המשוררת באמצעות קווים משותפים רבים, והמרגש ביניהם מתחברת באמצעות שיר החברות והסלחנות "נתפייסה" שמעביר מסר לעולם!
 • כל הגילאים

 • באזל עם הילדים!

 • יעל צמח-גרינשפון11.07.19

 • העיר באזל בשוויץ מזמנת חופשה נהדרת למשפחות עם ילדים בגילאים שונים מכל הבחינות. יש בה מוזיאונים אינטראקטיביים להעשרה ערכית בדרך חווייתית, גן חיות מושקע, מסלולי טיול ושייט בסירה ובאונייה לאורך הריין, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים וכמובן – המרפסת המפורסמת שבה החל סיפורה של מדינת ישראל (בבאזל ייסדנו את מדינת היהודים!). יעל צמח-גרינשפון עם הפרטים המלאים, וגם המלצה חמה לנסוע לקרנבל ה-Fasnacht במרץ

תגובות הקוראים


2 תגובות

לדוניה
28 פברואר, 2013
דוניה, ניתן לרכוש את הצמות ולקבלן בדואר - דברי איתנו - 054-5601019

דוניה
26 פברואר, 2013
פיס בוק שלי donya mustafa assadi סליחה אני מנצרת מאיפה אני יכולה לקנות את הצמות יש חנויות באיזור שלנו אני מדריכת תנועה ויוגה לגיל הרך

בניית אתרים - בניית אתרים