מה בפורטל?

הצוללת הירוקה

הצוללת הירוקה במוזיאון אשדוד לאמנות מזמינה את המבקרים לחוויה אינטראקטיבית להכרת הדרכים היעילות לשמור על כדור הארץ באמצעות מיחזור, צריכה נכונה, חיסכון באנרגיה ועוד. תוך כדי פעילויות העשרה חינוכיות ואמנותיות מעשירים הילדים את הידע ואת הרצון להיות שותפים לשמירה על איכות הסביבה  

יעל צמח-גרינשפון 25.12.18

כבר בכניסה לצוללת הירוקה הכל צבוע ירוק בולט – החל מקירות הפח הממוחזרים, צינורות הברזל ועד המסכים האינטראקטיביים ותחנות ההפעלה הירוקות. לפני שנכנסנו, הלהיבה חופית את הילדים וסיפרה שיש משימה חשובה להציל את כדור הארץ! היא בחרה 2 ילדים שיקראו את ההוראות, כך הכרנו את צולי, קצינת המבצעים ואת הסוכן הירוק 008 שהציגו בכתוביות קומיקס את הצוללת הירוקה. ואז פתחו לנו את הדלת לצוללת!

 

מרחבים ירוקים ענקיים ונקיים קידמו את פנינו, עיגולים גדולים שמדמים חלונות ותמונות אמנות מיוחדות. יהב הסבירה בסבלנות על כל תמונה ומשמעותה, הילדים אהבו את הלוגו של אשדוד שבתוך האותיות שלו מסתתרים לוגואים של חברות מפורסמות (חפשו את הקשתות של מקדונלד'ס…). לאחר שהעשרנו את הידע בנושא פופ ארט, תרבות הצריכה והקשר בין מיחזור לאמנות, התיישבנו לצפות בסרטון שממחיש באופן ברור מהם האתגרים שעימם מתמודד העולם כתוצאה מתרבות השפע.

הסרטון קצר ולעניין וערוך ברמה גבוהה מאוד – החל מהקונספט ועד העריכה והמקצועיות, ניכר שגם בו השקיעו עד הפרטים הקטנים.

ירדנו ב"מעלית", ממש כמו בצוללת שמובילה אותנו אל מעמקי הים, ומהחלונות השתקפו מראות של פסולת הנמצאת במצולות.

 

נכנסנו לחדר האטרקציות בנושא שמירה על כדור הארץ ובו 5 תחנות:

 1. תחנת מיון מאכלים – מכניסים למכונה את מרכיבי ארוחת הבוקר, הצהריים או הערב ומתחילים למיין!
 2. תחנת התרעת הטמנה – בתחנה זו יש למיין פסולת לפי סוגים – מדהים שכל המשפחה משתתפת בדקה וחצי של משימת המיון – מעבר ללמידה עשינו כושר מעולה, ולא פלא שכולם רצו לחזור על זה פעמים נוספות!
 3. תחנת בקרת מיחזור- באמצעות צפייה בסרטונים קצרים ומעשירים מגלים הילדים מה עושים מבקבוקי פלסטיק (מדהים לראות את סלילי החוטים שמייצרים מהם בגדים ושמיכות! ממש עושה חשק למחזר בקבוקים!), מצמיגים, מעיתונים ועוד.
 4. מעבדת המרה לאנרגיה – הילדים יושבים מול המסכים האינטראקטיביים על מושבים שיוצרו מצמיגי מכוניות ומגלים איך האשפה יכולה להועיל לסביבה.
 5. עמדת פיקוח הפחתה – הילדים הופכים להיות פקחים צעירים על הצריכה ומודדים בעצמם כמה הם ירוקים ואיך יוכלו להתייעל מבחינת חיסכון באנרגיה.

אף אחד מאיתנו לא רצה לצאת מהחדר! יהב סיכמה את הפעילות ואת חשיבות המודעות וכל ילד אמר ממה הוא הכי נהנה.

יהודה, איש צוות נוסף בצוללת, לבוש בחליפה ירוקה, הוביל אותנו לחלק האמנותי. הוא הציג יצירות אמנות שהוכנו מחומרים ממוחזרים וסיפר סיפורים מרתקים מתובלים בהומור המיוחד של יהודה.

מכאן הוביל אותנו יהודה לחדר אמנות להכנת מדוזה מחומרים ממוחזרים. בחדר פחים של חומרים שכדאי למחזר, החל מחלקי פלסטיק, פקקים, בדים וסרטים ועד גזרי נייר. מקסים לגלות כמה דמיון יש לילדים – כל ילד בחר חומרים והכין לעצמו את המדוזה האידיאלית.

 

משך הסיור – כשעה וחצי של כיף והעשרה. מומלץ בחום!

הצוללת הירוקה היא חלק ממוזיאון אשדוד, שווה לבקר גם בו. במוזיאון יצירות אמנות מודרנית, לילדים הקטנים חדר יצירה ולגדולים כתב חידה.

שעות פתיחה: ימים  ב', ד' בין השעות 16:00-19:00. (הכניסה לפעילות בכל שעה עגולה, עד 20 איש בכל כניסה).

 • בילויים מומלצים

 • ספארק 2000

 • תומר קרן05.08.19

 • ימית 2000 בחולון היא החוויה הכי מרעננת מתל אביב דרומה. נכון, לא חסרים פארקים ומגלשות מים בישראל, אבל משהו בשילוב המרענן של מים, שמיים והרבה אטרקציות נקיות ומגוונות – נותן אדרנלין לילדים ושקט להורים
 • מוזיאונים ומרכזי מבקרים

 • דיאלוג עם הזמן

 • מערכת "את זה"11.07.19

 • מוזיאון חולון מציע סיור מרתק המפגיש את המשתתפים בדרך חווייתית, אמיצה ומרתקת עם מסתרי הגיל השלישי.רוית לירון, נציגת דור ההורים הגיעה עם נציג מדור הנוער ונציגה מדור הגיל השלישי, והיא מתארת את החוויה המרגשת של כל אחד ומסכמת: "מסע חובה לבני- אדם באשר הם. כולנו נזדקן. לכולנו אבות ואמהות, סבים וסבתות. הזיקנה היא חלק מהחיים שלנו והדיאלוג מעניק לה מקום של כבוד". רוצו לחוות
 • גילאי 6-10

 • צעצועי אנונימה

 • מערכת "את זה"15.09.19

 • חברת "אנונימה", יבואנית ומשווקת בישראל של להיטי צעצועים ומבחר ענק של מוצרי ילדים מהמותגים המובילים בעולם, משיקה לכבוד ראש השנה וחגי תשרי מגוון סדרות אספנות של דמויות, בובות וצעצועים של הלהיטים העולמיים – micro wheels, foodie roos,  BFF – Best furry friends, ו- cutie stix

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים