מה בפורטל?

יוצאים לטיול בסוף השבוע? כך תגיעו מוכנים

היערכות נכונה יכולה לשדרג כל טיול משפחתי בסוף השבוע, ויש כמה דברים שחייבים לשים לב אליהם. הנה הרשימה המלאה שבעזרתה תסיימו את הטיול עייפים אך מרוצים

מערכת "את זה" 19.06.17

מזג האוויר עכשיו מושלם והרבה אנשים מנצלים אותו כדי לצאת לטיול בסוף השבוע עם חברים, בני זוג ומשפחה. הבעיה היא שלא מעט גם מגיעים לא מספיק מוכנים ומגלים שחסרים להם דברים רק כשהם כבר בנקודת האל-חזור.

אז מה עושים כדי למנוע עוגמת נפש והוצאות מיותרות? פשוט משקיעים קצת זמן בהיערכות מוקדמת ובעיקר מביאים בחשבון את הציוד הבסיסי.

איזה טיול אתם מתכננים?

ראשית, יש להתאים ציוד קמפינג לאופי ומשך הטיול. בטיול שכולל לינה יש צורך באוהל מרווח וקל להקמה, בערכת תיקון לכל מקרה של תקלה וכמובן ברשת צל ובשק שינה. מי שממש רוצה לשדרג את רמת הנוחות בתוך האוהל יכול לארגן לעצמו מזרן שטח וכרית ייעודית. ליד האוהל כדאי לשים מחצלת, ריהוט שטח לקמפינג, שולחן קטן מתקפל, תאורה ובטיולים ארוכים במיוחד גם חבל כביסה ללא אטבים.

שנית, חשוב לזכור שתנאי מזג האוויר עלולים להשתנות בקיצוניות ושיש לא מעט הבדלים בין אזורים שונים ברחבי הארץ. לכן צריך לצאת כמעט לכל טיול עם בגדים חמים לשעות הערב והלילה (גם אם לא ישנים בשטח), להביא בגדים להחלפה (גם במסלולים שלא מוגדרים רטובים) ולא לשכוח בגד ים, כפפות, צעיף וכובע צמר (לכל אורך עונות השנה).

 

מה חייב להיות בתוך התיק?

רשימת הציוד כוללת גם פריטים קטנים שעושים הבדל גדול מבחינת הצלחת הטיול. יש לארגן תיק קטן עבור כלי רחצה ולהכניס לתוכו מגבת טיולים, סבונים קומפקטיים ונייר טואלט ולהביא בתיק נפרד ג'ל לעקיצות יתושים, פנס ראש עם סוללות להחלפה, עזרה ראשונה, מגבונים לחים ואולר. הטיפ בהקשר הזה הוא לא לסמוך על התנאים גם באתרי הטבע המורשים ולהביא לפחות את הציוד הבסיסי מהבית.

כמו כן, מומלץ לקחת עצים למדורה, כלי נגינה ושירים לצד ספר קריאה. כך ניתן להעביר חלק מהזמן בשטח ולנוח בין המסלולים. במידה ומעוניינים לנצל את ההפסקות היזומות לארוחה קלילה עם החברים והמשפחה, אפשר לקחת ציוד בישול.

סוג ציוד הבישול נקבע גם כן לפי אופי הטיול וההעדפות האישיות שלכם. כמעט בכל טיול שטח בסוף השבוע תצטרכו ערכת קפה, אך לעיתים יש גם צורך בבלון גז נוסף, במנגל ופחמים ובסירים ומחבתות. מביני עניין מקימים מדורה מיד כאשר מתחילה השקיעה ומכינים פויקה, בעוד כמעט כולם פותחים את הבוקר עם קפה שאותו מכינים בעזרת תורמוס מים חמים.

לסיכום, הכנה מוקדמת היא חלק בלתי נפרד מהטיול ובסוף השבוע הקרוב כבר תוכלו לצאת אליו ערוכים יותר. הדבר החשוב הוא להכין רשימה מסודרת ולארגן מראש את כל הציוד.

 

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים