מה בפורטל?

שנה מנצחת

איך מכוונים לשנה מנצחת? מה אפשר להתחיל בראש השנה ולהמשיך לאורך השנה? ראש השנה הוא זמן טוב להתחלות חדשות ולהגדרות. קחו כמה עצות שכדאי ליישם כבר בימי החג עם הילדים, וגם אמצעי עזר מוכנים – סרטונים, משחקים להדפסה, דפי העשרה, הפעלות ורעיונות  

יעל צמח-גרינשפון 17.09.17

פרגון וחיזוקים חיוביים

חיזוקים חיוביים עושים לכל אחד טוב על הלב, ולכן כדאי להעניק אותם באופן נקודתי לאורך השנה על כל מעשה טוב, הצלחה מסוימת, רעיון מקורי או מחשבה טובה. ראש השנה הוא זמן טוב לציין כל אחד בפני כל אחד מבני המשפחה ולפרט מהם הדברים שהתקדמו אצלו השנה – איך התפתח, אילו רעיונות שלו יצאו לפועל בהצלחה, מה עשה לשיפור בתחומים מסוימים ועוד. פרגנו לכל אחד בעיקר על הדרך ועל המאמץ וההשקעה. אל תהססו לסיים בנקודות לשיפור. אם זה המשך למחמאות – זה יתקבל במינון הנכון. אימרו למשל: "השנה השקעת מאוד במקצועות X, Y, Z וראית תוצאות מצוינות. השנה תשקיע גם במקצוע A – אני בטוח שתצליח!".

 

כל אחד מאחל לעצמו

כשילדיי היו קטנים, נהגנו לקיים לפני ערב החג טקס קצר שבו כל ילד אמר בקול רם מה הוא מאחל לעצמו השנה, כתבנו הכל והכנסנו לבקבוק. בשנה שלאחר מכן פתחנו את מה שכתבנו והשווינו. איזה אושר היה לכל אחד מאיתנו לדעת שהצליח להשיג את המטרה שהציב לעצמו, זה סוג של הגשמת חלום. כך גם קיבלנו פרספקטיבה מיוחדת על מימד הזמן! קיראו על הטקס וביצועו בהרחבה טקס משפחתי מקסים לראש השנה

 

לימוד מטעויות ותכנון לשנה החדשה

דברו עם כל אחד מהילדים מה היה לו טוב השנה ומה פחות טוב. עירכו יחד סקירה של החוגים ונסו להבין יחד האם היה עמוס מדי, באילו חוגים ירצה להמשיך ועל אילו אפשר לוותר. דברו על סדר היום – חוזרים הביתה, אוכלים, מכינים שיעורי בית, יוצאים לחברים ולחוגים. העלו את שעת השינה והגדירו אותה (אפשר להזכיר מה היתה השעה בשנה שעברה ולהעלות מעט כדי ליצור לילד תחושה שהוא גדול יותר ומתייחסים אליו כאל בוגר). זה הזמן לסקור את כל מה שעושים באופן שוטף ולנסות לשפר. שלבו מנהגים קבועים כמו קריאת סיפור לפני השינה (גם אם ניסיתם בעבר!).

מדריך שימושי לבחירת חוגי ילדים

איך מקריאים לילד סיפור?

 

צרכנות נבונה לכל המשפחה

תחילת השנה מהווה זמן טוב לעשות סדר בעניינים הכלכליים ולהתחיל הרגלי צריכה נכונה כגון עריכת רשימת קניות מסודרת לקנייה חכמה של מה שצריכים ולא מה שרוצים, דמי כיס קבועים לילדים, תכנון פיננסי עם הילדים הגדולים יותר. קחו אותם לשיחה קצרה על העניין, הרגילו אותם לדבר על כסף כדי להשתמש נכון בכסף.

מצורף סרטון 1 של הסדרה "צרכנות נבונה לילדים" – הקדישו כמה דקות צפייה לשיפור מצב חשבון הבנק ובעיקר להקניית הרגלי צרכנות נבונה לילדים מגיל קטן  זה הזמן!

 

איך מקנים לילדים את ערך הצרכנות הנבונה? סרטון 1

 

אהבה ועוד אהבה!

אל תשכחו לומר את המובן מאליו – כמה אתם אוהבים אותם כל השנים ובשנים הבאות!!

 

מאחלים לכם שנה של מחשבה ואהבה, בליווי אמצעי עזר לבלות זמן איכות עם הילדים – נצלו כל רגע איתם!

 

יפעת רוט ויעל צמח-גרינשפון

 

ראש השנה

מתנה – משחק לוח לראש השנה

בינגו ראש השנה

תפזורת ראש השנה

דף סמלי ראש השנה

גלגל חודשי השנה והמזלות

ברכה לראש השנה

יונים לשנה החדשה

יוצרים שנות טובות מקוריות

יוצרים רימונים מעיסת נייר

שולחן ברכות לראש השנה

ארוחת ילדים לראש השנה

כדורי שוקולד מתוקים לשנה מתוקה

 

יום הכיפורים

דף סמלי יום הכיפורים

פתקי סליחה

לומדים לבקש סליחה

לומדים לרכוב על אופניים

 

סוכות

חג מי יודע? מונופול סוכות להדפסה

משחק זיכרון תמונות סוכות

דף צביעה יונת שלום לסוכה

דף צביעה שבעת המינים

לוטו שבעת המינים

דף סמלי חג הסוכות

קישוטי סוכה מקוריים

קישוטי סוכה מבקבוקים

קישוטי סוכה מן הטבע

בונים סוכות מיוחדות ומרתקות

מתכוני ענבים לילדים

 

הירשמו לערוץ היו טיוב של "את זה", ליחצו על הפעמון וקבלו התראות בעת פרסום של סרטונים חדשים.

 

 

  • בלוגים

  • קישוטי סוכה מניילונים

  • יעל צמח-גרינשפון11.10.17

  • כמה פעמים חשבתם על המצאה של קישוטי סוכה שיעמדו בפני הגשם ויישארו לשנים הבאות? סבתא זמירה הכינה מניילונים שמקבלים עם המצרכים בסופרמרקטים מגוון רחב של קישוטים לסוכה – פרחים בצבעים שונים, שרשראות בצורות שונות, פרפרים ומתלים. סבתא זמירה ממליצה לערוך שעת יצירה עם ילדים בגילאים שונים – פשוט נותנים להם ניילונים ומכינים קישוטים. לפניכם רעיונות ודוגמאות, הכינו קישוטים לפי הצבעים, הגדלים והכי חשוב – לפי הדמיון!
  • הבלוג של יעל צמח-גרינשפון

  • הפעלה ללימוד תכנות

  • יעל צמח-גרינשפון14.05.17

  • כמה מרגש לראות ילדים קטנים וחמודים בכיתות ב', ג', ד' מתכנתים בנחישות – כותבים שורות קוד, יוצרים לולאות, מדברים על אלגוריתמים, בודקים את עצמם שהתכנות עבד! פשוט תענוג. יעל צמח-גרינשפון התחילה ללמוד יחד עם הילדים ומצאה שיטה להפעלה קלה לסחוף את כולם, גם את אלו שמילים כמו "תכנות" נשמעות להן גדולות ורחוקות! מתאים להפעלה בימי הולדת, בכיתות הנמוכות, בבית מארח (בית חם) ובאירועים מיוחדים לילדים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים