מה בפורטל?

ספרי ילדים בנושא כסף

ספרי ילדים מהווים דרך מצוינת להעביר לילדים מסרים ולהמחיש להם נושאים רבים בדרך סיפורית מלווה באיורים שתרתק אותם ותטמיע את הנושא בצורה טובה ולאורך זמן. יעל צמח-גרינשפון, המתמחה בהתנהלות כספית נכונה לילדים ממליצה על 6 ספרי ילדים בנושא כסף מהיבטים שונים ולגילאים שונים

יעל צמח-גרינשפון 18.06.18

אחת הדרכים הנפלאות להעביר מסרים בדרך חווייתית היא באמצעות ספרים! אין כמו לשבת יחד מול ספר אמיתי (ולא מסך…), לקרוא ולעיין באיורים, לחוש את מגע הדף בדפדוף, לקרוא יחד (שורה ההורה שורה הילד למשל) ולדבר על מה שקורה ומה יקרה. מסרים רבים עוברים באמצעות ספרים!

אחד הנושאים החשובים שהעברתי לילדים בין היתר באמצעות ספרי ילדים הוא נושא הצרכנות הנבונה על כל היבטיה. ריכזתי כאן ספרים לגילאים שונים הקשורים לכסף.

 

נילי תקני לי

בקצרה: הרעיון שכסף לא גדל על העצים מומחש בצורה ברורה!

נילי תקני-לי רוצה כל הזמן לקנות ולקנות. עד שאמא לוקחת אותה לבנק וממחישה לה שאפשר לקבל רק כסף שיש. הבנק מתואר כארנק ענק של אנשים רבים, אבל המסר ברור – כל אחד יכול להוציא כסף עד הסכום שהכניס, ולא יותר מזה.

מיועד לגיל: 3-7

כתיבה: רותי קינן

איורים: אורה איל

הוצאה: ר.סירקיס

 

דנבר

בקצרה: ספר המעביר את המסר של הקשר בין עושר לאושר, איזהו עשיר? השמח בחלקו.

דנבר הוא איש עשיר וטוב לב חי בעיירה קטנה וענייה ועוזר לאנשים. עד שיום אחד מגיע זר ושואל את כולם מדוע לדנבר יש הרבה כסף ולהם אין כסף. הוא גורם לכולם להתרחק מדנבר ואז חלה מהפיכה שגורמת לכולם להבין מהי החשיבות האמיתית של הכסף.

מיועד לגיל: 3-7

כתיבה ואיורים: דיויד מקי

הוצאה: כינרת

 

רוני ארנבונת רוצה הכל

בקצרה: רוני היא ארנבונת חמודה, לפעמים מתישה ולא ממש מבינה למה היא לא יכולה לקבל את כל מה שהיא רוצה. אמא מנסה להגדיר לכ אחד מבני המשפחה לקנות "רק דבר אחד", אבל זה לא עובד על רוני! ספר המציג פתרון שונה לבעיה של הרצון לקנות ה-כ-ל!

מיועד לגיל: 3-6

כתיבה: מיקל ב' קפלן

איורים: סטפן ג'וריש

הוצאה: כנרת

 

כסף זה לא הכל

בקצרה: ספר העונה לשאלות חשובות הקשורות לכסף, החל מהצורך בכסף כאמצעי תשלום, ההיסטוריה מתקופות סחר החליפין ועד ניהול תקציב, הכנסות והוצאות, חשבון בנק וחשיבה על העתיד הפיננסי.

מיועד לגיל: 4-10

כתיבה: דורון שלפר

איורים: יוחנן לקיצביץ

הוצאה: צבעונים

 

האבטיח של מר אלמליח

בקצרה: המסר שצריך לקנות כמה שצריך ולא כמה שיותר מועבר באופן ברור ומודגש על ידי שיחה בין תושבי המקרר.

תרבות הצריכה המטורפת שהלכה והחמירה עם שנות השפע זוכה להתייחסות פשוטה דרך המקרר הביתי המוכר לכל ילד. סבא קונה אצל אדון אלמליח את האבטיח הכי גדול בערימה, הוא מניח אותו במקרר ואז מתברר איזה בלאגן הוא עורר, כשהירקות והפירות מתחילים לקטר.

מיועד לגיל: 5+

כתיבה: רותי שקד

איורים: טלי עמית

הוצאה: דני ספרים

 

המיץ של פיץ

בקצרה: ספר ראשון וחשוב על עולם העסקים, דרכים להשיג הכנסות קבועות והגדלת הרצון ליזמות.

פיץ הארנב החמוד צריך להשיג בעשרה ימים 100 גזרים כדי לכבוש את ליבה של הנסיכה קליאו היפה. בדרך להשגת המטרה נחשף פיץ אל עולם העסקים ומתוודע לראשונה בחייו למושגים מעולם היזמות והכספים: מהו חיסכון ואיך חוסכים? איך ועם מי כדאי להתייעץ? איך נוצר רווח מה זו השקעה ומהו נכס?

מיועד לגיל: 6+

כתיבה: מיקי סלע

איורים: הילה הוכמן

הוצאה: אוריון

 

ארגז הקסמים של אריק

בקצרה: תשובות לשאלות צרכניות בסיסיות כגון איך משתמשים בשטרות ובמטבעות? מדוע חשוב לחסוך כסף? כיצד מנהלים תקציב? ועוד כלים לפיתוח צרכנות נבונה בקרב ילדים.

סבא מעניק לאריק ארנק עם כסף לקראת הטיול בארצות הברית, ואריק מגלה במהלך הטיול איך כדאי להתנהל עם הכסף, מה לקנות ומה לא ועוד.

מיועד לגיל: 7-13

כתיבה: יניב חדד

הוצאה: אופיר ביכורים

 

עוד בנושא חינוך פיננסי לילדים

תוכלו להטמיע את ערך הצרכנות הנבונה לילדים בדרכים חווייתיות נוספות באמצעות הקורס הדיגיטלי צרכנות נבונה לילדים

 • בלוגים

 • קישוטי סוכה מניילונים

 • יעל צמח-גרינשפון13.10.19

 • כמה פעמים חשבתם על המצאה של קישוטי סוכה שיעמדו בפני הגשם ויישארו לשנים הבאות? סבתא זמירה הכינה מניילונים שמקבלים עם המצרכים בסופרמרקטים מגוון רחב של קישוטים לסוכה – פרחים בצבעים שונים, שרשראות בצורות שונות, פרפרים ומתלים. סבתא זמירה ממליצה לערוך שעת יצירה עם ילדים בגילאים שונים – פשוט נותנים להם ניילונים ומכינים קישוטים. לפניכם רעיונות ודוגמאות, הכינו קישוטים לפי הצבעים, הגדלים והכי חשוב – לפי הדמיון!
 • הבלוג של יעל צמח-גרינשפון

 • ניהול מידע להורים

 • יעל צמח-גרינשפון05.10.19

 • בעידן שלנו הכל בגדול – ביט-דטא, ביג-אירועים, ביג ציפיות – מהבוס, מהילדים, מהחברים, מבני המשפחה, הכל ביג-דיל! איך אנחנו כהורים יכולים לעצור לרגע ולהגדיר את המטרות החשובות שלנו ולדעת לערוך סדרי עדיפויות בין כל המסה הגדולה שסביבנו? יעל צמח-גרינשפון מטמיעה את המונח "ניהול מידע להורים" שמשקף את 4 המטרות שלנו כהורים
 • גילאי 6-10

 • הווילה הירוקה

 • יעל צמח-גרינשפון17.10.19

 • אם אתם מחפשים וילה מסודרת ומפנקת למשפחה המורחבת (עד 16 איש) – סעו לווילה הירוקה של סמיר בעין אל אסד. הווילה מרווחת, כוללת מטבח וסלון משותף וחמישה חדרים מאובזרים (כולל חדר מקלחת ושירותים צמודים, ארון, מזגן ומקרר קטן בכל אחד). ברחבה בריכה גדולה ונקייה, פינה למנגל, פינג-פונג שולחן וחצר גדולה לאירועים כולל תאורה צבעונית! מתאים לחגיגת אירוע משפחתי או לחופשה של ביחד

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים