מה בפורטל?

ניוזלטר יוני 2018

"ככל שאנחנו לומדים על חיות, אנחנו מבינים שהעולם שייך גם להן" (ג'יימי קרומוול מהסרט "בייב" בסרטון המקסים "לחלוק את העולם …. עם כולם".

יעל צמח-גרינשפון 27.06.18

כמה החיות מרגשות ומעוררות השראה! עולם החיות תופס חלק משמעותי בעולם הילדים. דרך החיות הם לומדים בעצם הכל – החל ממידע על החיות עצמן כולל המראה, המזון, הסביבה והתכונות של כל אחת מהן, מושגים שקשורים לחיות (גור, אפרוח, מלתעות, קרניים ועוד) ועד תחומים רבים שנושקים לעולם שלנו וקל לילדים להתחבר אליהם באמצעות עולם החיות: גדלים, צורות, יחסים בין בני המשפחה, תכונות אופי, משלים בעלי  מוסר השכל ותובנות, קודים של התנהגות ויחסי חברות, עזרה והתחשבות.

החיות משמשות כדוגמא, ובהחלט אפשר לומר שהילדים מבינים את העולם שלנו דרך עולם החיות.

מרגשים אותי במיוחד הערכים החשובים שניתן ללמוד בעזרת ההכרות עם החיות ואורח חייהן: ערכים של חמלה, אכפתיות ודאגה לבעלי החיים, ערכים של שמירה על הטבע, על הסביבה שאנו חיים בה ועל כדור הארץ. לאחרונה יצא לאור הספר גורים של אף אחד – סיפור פשוט על אמא שמגלה גורי כלבים מייללים בלילה קר וסוער ודואגת להם לבית חם ולאהבה, מקסים! עוד גיליתי לאחרונה פרויקט מרגש של הטלוויזיה החינוכית בשיתוף רשות שמורות הטבע המלווה את האנשים הנפלאים שמצילים את חיות הבר ועוזרים להן לשוב לחיות בטבע – סדרת להציל את חיות הבר.

שלבו את נושא החיות בעולם הילדים מכל הזוויות. לקראת החופש הגדול ריכזנו עבורכם שפע גדול של כתבות רחבות, משחקים, יצירות, הפעלות ועוד – כולם עוסקים בעולם החיות בהיבטים שונים.

 

ספרי ילדים

גורים של אף אחד

פיצי קפיצי

אני רוצה חיבוק

הלוויתן והשבלול 

מתיתיהו ומיאו

חמור עף

זיגבי מחפש את המטמון

שלושת הפרפרים

תהיה בריא מוריס מגי

 

משחקים, ספרים להדפסה

ספר אותיות וחיות

ספר דימויי חיות

 

דומינו חיות

פאזל חיות ומזונן

משחק אצא לי השוקה

משחק התאמת חיה וגור

בינגו חיות 

משחק זיכרון חיות באנגלית

 

דפי העשרה ודפי עזר להדפסה

דף התאמת חיה ומקום מגוריה

התאמת חיה ומקום מגוריה 2

סודוקו חיות

תשחץ ציורים חיות

אוצר מילים באנגלית – חיות

שבלונות דגים

שבלונות חיות

 

 

יצירות והפעלות

 

חיות מצורות

יצירת חיות תיבת נוח

בובות כפפה ליד – חיות שונות

בובות אצבע חיות

בובות חיפושית

בובות האריה שאהב תות

הכישוף שבינשוף

בובות הדייג ודג הזהב

קיפודי אבוקדו

כבשים מבקבוקי אקטימל

הפעלות בנושא דגים

הפעלה בעקבות אני רוצה חיבוק!

 

 

חשוב לדעת על חיות

 

לומדים על נחשים ונזהרים

החיבור בין כלבים וילדים

מכירים חלזונות

 

 

  • צעצועים לפיתוח מיומנויות

  •  

  • יעל צמח-גרינשפון09.12.19

  • חברת "ב.ש צעצועים", המתמחה בייבוא ושיווק צעצועים, משיקה לחג החנוכה משחקים מהנים שכל ילד ישמח לקבל! המשחקים החדשים מבית המותג     SMART TOY – "קסם של שרשרת", "3 בריבוע" ו"סליידר", מפתחים את הזיכרון, הזריזות והמוטוריקה, ויספקו לילדים שעות רבות של משחק והנאה!
  • כל הגילאים

  • שילוב חשוב – הבית ובית הספר

  • יעל צמח-גרינשפון07.12.19

  • שאלתי את 3 ילדיי מה קיבלו ממערכת החינוך? האם בית הספר הוסיף לכם כישורי חיים? מנין החשיבה הלוגית, היצירתית, המדעית? אם תשאלו את יונתן (17) – הכל מתחיל מהגן! אם תשאלו את ערן (21) – מערכת החינוך מעניקה הזדמנויות רבות לפיתוח המיומנויות לחיים לצד לימוד המקצועות, ואם תשאלו אותי – אני בעד שילוב גם של הבית וגם של בית הספר, גם של ההורים וגם של המורים ובעיקר שילוב והידוק הקשר

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים