מה בפורטל?

תיאום ציפיות לחיסכון בהוצאות

הכיס מתרוקן בחופש הגדול? אתם חסרי אונים מול ההוצאות הכבדות ביולי-אוגוסט? השתדלו לערוך תיאום ציפיות לחופש הגדול, ועל הדרך שלבו את הצרכנות הנבונה. יעל צמח-גרינשפון, מומחית בהקניית ערך הצרכנות הנבונה לילדים מגיל קטן מעניקה עצות וגם טיפ לעבור את החופש הגדול בלי להיכנס למינוס בבנק

יעל צמח-גרינשפון 16.07.18

תיאום ציפיות מקל על כל הצדדים בכל כך הרבה סיטואציות. כך גם בגידול הילדים בכל התחומים!

אחד הכללים שהקפדתי עליהם בגידול ילדיי היה תיאום ציפיות. זה התחיל בגיל אפס, כשסדר פעולות הערב היו מוגדרות מראש – איסוף המשחקים/היצירות, ארוחת ערב, מקלחת, סיפור ושינה. כשילד יודע מה מצפה לו באופן קבוע – הוא הרבה יותר רגוע. לתיאום הציפיות המסתתר מאחורי זה יש יתרונות רבים לביטחון העצמי, לתחושת השייכות ולהקניית הרגלים נכונים לחיים.

תיאום הציפיות נכון בכל התחומים, גם בתחום החינוך לצרכנות נבונה מגיל קטן. אם ילד יודע מראש למה לצפות – הרבה יותר קל לשני הצדדים:

אם עורכים תיאום ציפיות לפני ההליכה לקניון עם פעוט בן שנתיים ואומרים: היום הולכים לקנות מתנה ליום ההולדת של עידו. אתה יכול לבחור מתנה קטנה גם לך" – נמנעת סיטואציה מביכה של השתטחות דרמתית על הרצפה באמצע החנות כדי להשיג צעצוע מושך במיוחד. אם מגדירים לבת עשר סכום שבועי מסוים לאכול בחוץ עם החברות – היא תדע לתכנן את התקציב בהתאם לתיאום הציפיות הזה. ואלו רק דוגמאות בודדות.

בימי החופש הגדול כדאי להפעיל את טריק תיאום הציפיות כדי לחסוך כסף ובעיקר עצבים ואי נעימויות אחרות.

 

איך עושים את זה?

רשימת תיאום ציפיות – יוצרים רשימה של פעילויות שהילדים רוצים לחוות בחופש הגדול. יושבים עם הילדים הקטנים וכותבים יחד את הרשימה. הילדים הגדולים יותר יכולים לכתוב את הרשימה ולשתף אתכם.

ברשימה הזו יסמנו הילדים את המקומות שבהם הם רוצים לבלות ואת הפעילויות שחוו (בבית, בחצר, עם בני משפחה וחברים), את הדברים שהם רוצים ללמוד (לקלוע צמות סיניות, להרכיב מודל בלגו), את השאיפות הכי גדולות שלהם.

משימות – הוסיפו לרשימה את המחויבויות שלהם, למשל תרגול חשבון ואנגלית בחוברות וכו'. גם בחופשה צריך לשלב מחויבויות. גם סימון פעילויות החובה מעניק סיפוק.

תנו להם אתגר – בקשו מהם לכלול ברשימה פעילויות חינמיות לחיסכון ההוצאות  (רצוי חצי מהפעילויות) – תופתעו מהיצירתיות שלהם!

קריאה ובקרה – קיראו יחד את הרשימה והעריכו מה העלויות שלה. בהתאם לתקציב שלכם ולשיקולים נוספים הסירו/אשרו פעילויות והסבירו מדוע. חשוב לשתף את הילדים בשיקולים.

סמנו V ליד כל פעילוית ברשימה – זה השלב שבו מיישמים את הפעילויות ברשימה. לאחר ביצוע הפעילות/סיום החוויה – תנו להם לסמן V. הקטנים יכולים להדביק מדבקה או סמיילי.

מהניסיון שלי – אין כמו לצאת עם רשימה של תיאום ציפיות עם תוצאות – כך הם יוכלו לראות לכמה פעילויות וחוויות זכו בחופש הגדול.

 • בלוגים

 • לומדים להתמודד עם מחלות הילדים

 • טל בוקריס30.12.19

 • הרופאים עושים מה שניתן על מנת לדאוג לרפואת הגוף של ילדים חולים. התפקיד שלכם ההורים הוא לדאוג לרפואת הנפש וביחד השילוב הוא כמעט תמיד מנצח. טל בוקריס, יועצת, מנחה ומאמנת אישית מדברתעל הורות בצל החולי ונותנת עצות שימושיות להתמודדות עם המציאות הלא פשוטה הזו
 • הבלוג של יעל צמח-גרינשפון

 • חיבורים בדרך לחינוך הנכון

 • יעל צמח-גרינשפון27.12.19

 • כשד"ר עופר רימון, סמנכ"ל משרד החינוך מציג 3 צרכים לחיבורים מתבקשים בכנס חטיבת טכנולוגיות בחינוך, אני יודעת שהטמעת סביבות הענן לחינוך של גוגל ומיקרוסופט היא הכיוון הנכון! ומעבר לחיבורים – סביבות הענן הן המפתח ללמידה בחירום בצורה יעילה, ללמידה של גלישה בטוחה ברשת בדרך של תרגול והתנסות, לשיפור תוצאות מבחני פיזה ותוצאות מחקר טאליס והכי מרגש – לצמצום הפערים בין האוכלוסיות החזקות לחלשות. הצרכים שנותנים להם מענה באמצעות סביבות ענן לחינוך גוגל ומיקרוסופט (גם וג"ם): 
 • גילאי 10-13

 • מיחזור צנצנות וקטניות

 • מערכת "את זה"08.01.20

 • רוצים למחזר את צנצנות הזכוכית לקישוט יפה ומקורי למטבח? מחפשים אחסון זמין לקטניות הרבות ואין לכם מקום בארון? סבתא זמירה פותרת הכל באמצעות מיחזור צנצנות שמאחסנות קטניות. צפו בסרטון

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים