מה בפורטל?

תיאום ציפיות לחיסכון בהוצאות

הכיס מתרוקן בחופש הגדול? אתם חסרי אונים מול ההוצאות הכבדות ביולי-אוגוסט? השתדלו לערוך תיאום ציפיות לחופש הגדול, ועל הדרך שלבו את הצרכנות הנבונה. יעל צמח-גרינשפון, מומחית בהקניית ערך הצרכנות הנבונה לילדים מגיל קטן מעניקה עצות וגם טיפ לעבור את החופש הגדול בלי להיכנס למינוס בבנק

יעל צמח-גרינשפון 16.07.18

תיאום ציפיות מקל על כל הצדדים בכל כך הרבה סיטואציות. כך גם בגידול הילדים בכל התחומים!

אחד הכללים שהקפדתי עליהם בגידול ילדיי היה תיאום ציפיות. זה התחיל בגיל אפס, כשסדר פעולות הערב היו מוגדרות מראש – איסוף המשחקים/היצירות, ארוחת ערב, מקלחת, סיפור ושינה. כשילד יודע מה מצפה לו באופן קבוע – הוא הרבה יותר רגוע. לתיאום הציפיות המסתתר מאחורי זה יש יתרונות רבים לביטחון העצמי, לתחושת השייכות ולהקניית הרגלים נכונים לחיים.

תיאום הציפיות נכון בכל התחומים, גם בתחום החינוך לצרכנות נבונה מגיל קטן. אם ילד יודע מראש למה לצפות – הרבה יותר קל לשני הצדדים:

אם עורכים תיאום ציפיות לפני ההליכה לקניון עם פעוט בן שנתיים ואומרים: היום הולכים לקנות מתנה ליום ההולדת של עידו. אתה יכול לבחור מתנה קטנה גם לך" – נמנעת סיטואציה מביכה של השתטחות דרמתית על הרצפה באמצע החנות כדי להשיג צעצוע מושך במיוחד. אם מגדירים לבת עשר סכום שבועי מסוים לאכול בחוץ עם החברות – היא תדע לתכנן את התקציב בהתאם לתיאום הציפיות הזה. ואלו רק דוגמאות בודדות.

בימי החופש הגדול כדאי להפעיל את טריק תיאום הציפיות כדי לחסוך כסף ובעיקר עצבים ואי נעימויות אחרות.

 

איך עושים את זה?

רשימת תיאום ציפיות – יוצרים רשימה של פעילויות שהילדים רוצים לחוות בחופש הגדול. יושבים עם הילדים הקטנים וכותבים יחד את הרשימה. הילדים הגדולים יותר יכולים לכתוב את הרשימה ולשתף אתכם.

ברשימה הזו יסמנו הילדים את המקומות שבהם הם רוצים לבלות ואת הפעילויות שחוו (בבית, בחצר, עם בני משפחה וחברים), את הדברים שהם רוצים ללמוד (לקלוע צמות סיניות, להרכיב מודל בלגו), את השאיפות הכי גדולות שלהם.

משימות – הוסיפו לרשימה את המחויבויות שלהם, למשל תרגול חשבון ואנגלית בחוברות וכו'. גם בחופשה צריך לשלב מחויבויות. גם סימון פעילויות החובה מעניק סיפוק.

תנו להם אתגר – בקשו מהם לכלול ברשימה פעילויות חינמיות לחיסכון ההוצאות  (רצוי חצי מהפעילויות) – תופתעו מהיצירתיות שלהם!

קריאה ובקרה – קיראו יחד את הרשימה והעריכו מה העלויות שלה. בהתאם לתקציב שלכם ולשיקולים נוספים הסירו/אשרו פעילויות והסבירו מדוע. חשוב לשתף את הילדים בשיקולים.

סמנו V ליד כל פעילוית ברשימה – זה השלב שבו מיישמים את הפעילויות ברשימה. לאחר ביצוע הפעילות/סיום החוויה – תנו להם לסמן V. הקטנים יכולים להדביק מדבקה או סמיילי.

מהניסיון שלי – אין כמו לצאת עם רשימה של תיאום ציפיות עם תוצאות – כך הם יוכלו לראות לכמה פעילויות וחוויות זכו בחופש הגדול.

 • בלוגים

 • תחרות הרובוטיקה הראשונה בישראל!

 • יעל צמח-גרינשפון07.04.19

 • תחרות הרובוטיקה לבתי הספר היסודיים של משרד החינוך התקיימה זו השנה הראשונה במסגרת אליפות הסייבר הישראלית. התחרות התקיימה בהיכל הטוטו בחולון ובה השתתפו מעל ל-8000 תלמידי כיתות ה הלומדים זו השנה השנייה בתוכנית "מדעי המחשב ורובוטיקה". מאחורי הקלעים של התחרות וההתרגשות
 • הבלוג של יעל צמח-גרינשפון

 • הפעלה ללימוד תכנות

 • יעל צמח-גרינשפון27.02.19

 • כמה מרגש לראות ילדים קטנים וחמודים בכיתות ב', ג', ד' מתכנתים בנחישות – כותבים שורות קוד, יוצרים לולאות, מדברים על אלגוריתמים, בודקים את עצמם שהתכנות עבד! פשוט תענוג. יעל צמח-גרינשפון התחילה ללמוד יחד עם הילדים ומצאה שיטה להפעלה קלה לסחוף את כולם, גם את אלו שמילים כמו "תכנות" נשמעות להן גדולות ורחוקות! מתאים להפעלה בימי הולדת, בכיתות הנמוכות, בבית מארח (בית חם) ובאירועים מיוחדים לילדים
 • גילאי 6-10

 • המאכלים שהילדים שלכם הכי ירצו אחרי שפסח ייגמר

 • מערכת "את זה"24.04.19

 • חג הפסח מכניס את כל המשפחה ל"אתגר החמץ". עד שזה לא מגיע, אנחנו לא מבינים איזה צרכני חמץ כפייתיים אנחנו. פתאום כשהמובן מאליו נעלם לנו מהצלחת, אנחנו קולטים את העניין. הילדים לא ממש שמחים על כך שכל המאכלים האהובים נגזלו מהם למשך כל ימות החג. לפיכך, אך טבעי הדבר שהם מחכים בקוצר רוח לרגע שבו הם יוכלו להתנפל מחדש על המאכלים האהובים שלהם. קבלו את מצעד המאכלים הכי נחשקים על ידי ילדינו (וגם על ידי חלק לא מבוטל מאיתנו, המבוגרים) רגע אחרי שאיסור החמץ מוסר מעלינו.

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים