מה בפורטל?

תיאום ציפיות לחיסכון בהוצאות

הכיס מתרוקן בחופש הגדול? אתם חסרי אונים מול ההוצאות הכבדות ביולי-אוגוסט? השתדלו לערוך תיאום ציפיות לחופש הגדול, ועל הדרך שלבו את הצרכנות הנבונה. יעל צמח-גרינשפון, מומחית בהקניית ערך הצרכנות הנבונה לילדים מגיל קטן מעניקה עצות וגם טיפ לעבור את החופש הגדול בלי להיכנס למינוס בבנק

יעל צמח-גרינשפון 16.07.18

תיאום ציפיות מקל על כל הצדדים בכל כך הרבה סיטואציות. כך גם בגידול הילדים בכל התחומים!

אחד הכללים שהקפדתי עליהם בגידול ילדיי היה תיאום ציפיות. זה התחיל בגיל אפס, כשסדר פעולות הערב היו מוגדרות מראש – איסוף המשחקים/היצירות, ארוחת ערב, מקלחת, סיפור ושינה. כשילד יודע מה מצפה לו באופן קבוע – הוא הרבה יותר רגוע. לתיאום הציפיות המסתתר מאחורי זה יש יתרונות רבים לביטחון העצמי, לתחושת השייכות ולהקניית הרגלים נכונים לחיים.

תיאום הציפיות נכון בכל התחומים, גם בתחום החינוך לצרכנות נבונה מגיל קטן. אם ילד יודע מראש למה לצפות – הרבה יותר קל לשני הצדדים:

אם עורכים תיאום ציפיות לפני ההליכה לקניון עם פעוט בן שנתיים ואומרים: היום הולכים לקנות מתנה ליום ההולדת של עידו. אתה יכול לבחור מתנה קטנה גם לך" – נמנעת סיטואציה מביכה של השתטחות דרמתית על הרצפה באמצע החנות כדי להשיג צעצוע מושך במיוחד. אם מגדירים לבת עשר סכום שבועי מסוים לאכול בחוץ עם החברות – היא תדע לתכנן את התקציב בהתאם לתיאום הציפיות הזה. ואלו רק דוגמאות בודדות.

בימי החופש הגדול כדאי להפעיל את טריק תיאום הציפיות כדי לחסוך כסף ובעיקר עצבים ואי נעימויות אחרות.

 

איך עושים את זה?

רשימת תיאום ציפיות – יוצרים רשימה של פעילויות שהילדים רוצים לחוות בחופש הגדול. יושבים עם הילדים הקטנים וכותבים יחד את הרשימה. הילדים הגדולים יותר יכולים לכתוב את הרשימה ולשתף אתכם.

ברשימה הזו יסמנו הילדים את המקומות שבהם הם רוצים לבלות ואת הפעילויות שחוו (בבית, בחצר, עם בני משפחה וחברים), את הדברים שהם רוצים ללמוד (לקלוע צמות סיניות, להרכיב מודל בלגו), את השאיפות הכי גדולות שלהם.

משימות – הוסיפו לרשימה את המחויבויות שלהם, למשל תרגול חשבון ואנגלית בחוברות וכו'. גם בחופשה צריך לשלב מחויבויות. גם סימון פעילויות החובה מעניק סיפוק.

תנו להם אתגר – בקשו מהם לכלול ברשימה פעילויות חינמיות לחיסכון ההוצאות  (רצוי חצי מהפעילויות) – תופתעו מהיצירתיות שלהם!

קריאה ובקרה – קיראו יחד את הרשימה והעריכו מה העלויות שלה. בהתאם לתקציב שלכם ולשיקולים נוספים הסירו/אשרו פעילויות והסבירו מדוע. חשוב לשתף את הילדים בשיקולים.

סמנו V ליד כל פעילוית ברשימה – זה השלב שבו מיישמים את הפעילויות ברשימה. לאחר ביצוע הפעילות/סיום החוויה – תנו להם לסמן V. הקטנים יכולים להדביק מדבקה או סמיילי.

מהניסיון שלי – אין כמו לצאת עם רשימה של תיאום ציפיות עם תוצאות – כך הם יוכלו לראות לכמה פעילויות וחוויות זכו בחופש הגדול.

  • גילאי 3-6

  • חוברת העשרה לגילאי 4-6 להורדה

  • מערכת "את זה"29.03.20

  • עקב הבקשות הרבות שלכם לאפשר הורדת חוברת ההעשרה שלנו לגילאי 4-6 – החלטנו לאפשר רכישה ב-10 שקלים בלבד (על מנת לכבד את המומחים והעושים במלאכה!). בכל חלק בחוברת 27 עמודים עם מגוון פעילויות בנושאים שונים לגילאי 4-6 ממיטב המומחים של פורטל "את זה" – עכשיו להורדה

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים