מה בפורטל?

איך אתם מתניידים בטיולים שלכם בארץ?

בחירה נכונה של אמצעי תחבורה יכולה להשפיע על החוויה שלכם עם הילדים במהלך טיול ברחבי הארץ. מתי כדאי לנסוע על אופניים, מה התחליף לרכב פרטי ואיפה הכי משתלם לטייל בתחבורה ציבורית? הנה כל התשובות  

מערכת "את זה" 01.10.18

התקופה הקרובה מעניקה להורים לילדים הזדמנות פז לטייל איתם ברחבי הארץ. אם גם ככה הקייטנות נגמרות ולגיטימי לחלוטין לבקש חופש מהעבודה, כל מה שנותר לעשות הוא לבחור אמצעי תחבורה ופעילות מתאימה.

 

משפחות שונות בוחרות להתנייד בדרכים שונות. בנוסף, מתברר שהשיקול הכלכלי הוא לא תמיד המוביל ושיש עוד כמה נושאים שצריך להתייחס אליהם לפני שעוזבים את הבית.

 

אופניים: לטיולים עירוניים וילדים עייפים

 

נסיעה על אופניים תתאים למשפחות בהרכב מצומצם ולמי שרוצה לטייל בתוך העיר בלבד. היתרון הוא כמובן חיסכון בזמן בגלל היעדר עמידה בפקקים וצמצום משמעותי של הוצאות, אך החיסרון הוא שאפשר לעשות טיולי אופניים רק בימים קרירים או בעונות המעבר.

מנגד, טיול אופניים יכול לקרוץ להורים שמתכננים חופשה קצרה ביעד אורבני אבל חשוב להם שהילדים יחזרו עייפים הביתה. ילדים שרוכבים בעצמם על האופניים אמנם מתלהבים מהרעיון ומרגישים גדולים, אך הם צפויים להירדם ברגע שבו יגיעו שוב לחדר הממוזג.

 

רכב פרטי: כי אין תחליף לנוחות

 

רכב פרטי הוא הפתרון המועדף על הורים לילדים קטנים בגילאים של עד 5 שנים. הסיבה לכך היא שאין תחליף לנוחות ושאפשר לנצל את הנסיעות על מנת להרדים את הילדים בדרך. בנוסף, הרכב הפרטי מעניק גמישות מסוימת מבחינת בחירת פעילויות ואטרקציות.

חוץ מזה, אתם אפילו לא חייבים להוציא את הרכב הפרטי מהחניה כדי ליהנות מהיתרונות של אמצעי תחבורה כזה במהלך טיול משפחתי. יש לכל משפחה אפשרות של השכרת רכב בארץ במחירים נוחים וחיסכון בהוצאות אחזקה, בלאי וירידת ערך.

 

כמו כן, הרכב השכור יכול להתאים לצרכים הספציפיים של הטיול ואתם היחידים שבוחרים מאיזה קטגוריה לבחור אותו. בטיולים ארוכים תרצו לקחת רכב גדול, בעוד בטיול קצר תוכלו להסתפק בדגם מיני ולצמצם עלויות דלק.

 

תחבורה ציבורית: נסיעה וחוויה בכרטיס אחד

הורים שמתניידים בתחבורה ציבורית הם בדרך כלל אלו שיודעים טוב מאוד לאן הם רוצים להגיע ומתי. למרות שהתחבורה הציבורית לוקה בחסר, אפשר פחות או יותר לסמוך על הרכבת במעבר מעיר לעיר וניתן גם להשתמש במוניות או באוטובוסים במידה וישנם שינויים של הרגע האחרון.

 

החיסרון של תחבורה ציבורית בישראל הוא שהיא אינה עובדת בשבת ולכן לא רלוונטית עבור הורים רבים. יתרה על כך, התחבורה הציבורית יכולה להתאים רק למשפחות שיוצאות לטיול קצר כי קשה לעבור בין האוטובוס, המונית והרכבת עם ציוד קמפינג ותיקי צ'ימידן כבדים. מצד שני, הילדים מקבלים גם נסיעה וגם חוויה לכל החיים בכרטיס אחד – וזה לבד שווה את ההשקעה.

  • להורים בלבד

  • החופש הגדול – מדריך פרקטי לתענוג גדול

  • טל בוקריס28.06.19

  • האם חודשיים ימים של חופש מהלימודים הוא זמן ארוך מדי לילדים? ולהורים? האם חייבים קייטנות? איך אפשר לעבור את ימי החופש בכיף והנאה? ומה הקשר בין צפרדעים לחופש הגדול? טל בוקריס, מאמנת אישית, מנחת קבוצות ויועצת, נזכרת בחופש הגדול של ילדותה ומהרהרת בקול רם ומעניקה מדריך פרקטי להפיכת החופש הגדול לתענוג גדול
  • כל הגילאים

  • באזל עם הילדים!

  • יעל צמח-גרינשפון11.07.19

  • העיר באזל בשוויץ מזמנת חופשה נהדרת למשפחות עם ילדים בגילאים שונים מכל הבחינות. יש בה מוזיאונים אינטראקטיביים להעשרה ערכית בדרך חווייתית, גן חיות מושקע, מסלולי טיול ושייט בסירה ובאונייה לאורך הריין, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים וכמובן – המרפסת המפורסמת שבה החל סיפורה של מדינת ישראל (בבאזל ייסדנו את מדינת היהודים!). יעל צמח-גרינשפון עם הפרטים המלאים, וגם המלצה חמה לנסוע לקרנבל ה-Fasnacht במרץ

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים