מה בפורטל?

לראות את האור

במקביל לבחירות לראשות העיריות ולמועצות המקומיות, התקיימו בבתי הספר בחירות למועצות התלמידים. יעל צמח-גרינשפון משקפת מדוע זה עושה טוב לכולם, גם ל"מפסידים"

31.10.18

בחירות עושות טוב לכולם, ולא חשוב מה התוצאות. עבור המנצחים זו התחלה חדשה המביאה אנרגיות חיוביות, עבור הנשארים שנבחרו שוב, זו זריקת חיזוק לעשייה הברוכה שלהם. גם עבור המפסידים הבחירות עושות טוב, כי הן מהוות שלב נוסף בדרך אל ההצלחה, כי זו ירידה לשם עלייה חדה, בייחוד עבור אלו שמצוידים בתכונת ההתמדה.

 

ההתמדה משתלמת

יש אנשים שלא מנסים כי חוששים מכישלון, פוחדים לגלות שלא נבחרו. מי שמנסה וממשיך לנסות פעם אחר פעם – יצליח בסוף. לכן כדאי לעודד ילדים להתמודד למרות הקושי.

שירי מימון לא זכתה במקום הראשון בתחרות "כוכב נולד", אבל המשיכה במטרה שלה והגיעה להישגים ברוכים כי המשיכה לנסות, והיום היא זמרת ושחקנית מצליחה שמשחקת אפילו בברודוויי.

ההסטוריה הוכיחה פעמים רבות שהמתמידים מגיעים לשיאים חדשים. תומאס אדיסון ערך במשך שנים רבות ניסיונות עם כל החומרים בעולם עד שהצליח להפעיל את הנורה החשמלית ולהגיע אל האור תרתי משמע,

אלן טיורינג, אבי המחשבים, התעקש לפרוץ את קוד האניגמה באמצעות המכונה שבנה כנגד כל הסיכויים. הוא הציל מיליוני אנשים מפני הנאצים והתווה דרך להמצאת המחשבים המודרניים. ואלו רק דוגמאות בלבד.

תכונת העקשנות להשיג את המטרה או בקיצור ההתמדה היא תכונה חשובה שצריך לחזק בילדים.

 

יש דרכים רבות להגיע לאותה מטרה

ואיך מעודדים ילדים במקרה שלא נבחרו? עוזרים להם להתמודד שוב ולהתמיד אבל גם מסייעים להם להשיג את המטרה בדרכים נוספות, כי יש דרכים רבות להגיע לאותה מטרה.

למשל, אם המטרה בבחירות למועצת התלמידים היא לשפר את בית הספר בהיבטים שונים ולהציע רעיונות ופתרונות – אפשר למצוא דרך נוספת להעביר אותם ישירות למנהלת בית הספר באמצעות מכתב או פגישה אישית, או דרך אחד מחברי מועצת התלמידים. כל מנהלת טובה תהיה קשובה לשמוע רעיונות ופתרונות מתלמידים שאכפת להם במטרה משותפת לשפר את בית הספר.

 

 

  • בלוגים

  • חיבור על מיחזור

  • יהלי גרינשפון12.11.18

  • אם כולנו נזרוק הרבה ניירות, נבזבז חשמל ונטנף את הסביבה, כבר לא יהיה מקום לזוז בכדור הארץ ולא יהיה אוויר לנשימה. כל הארץ תהיה מטונפת ומלוכלכת, הכל יהיה מזבלה אחת גדולה. אבל אם נשתמש בשני צידי הדף, נחסוך בחשמל ונמחזר, אז יהיה לאן לזוז יהיה אוויר לנשימה יהיה איפה לגור, והכל יהיה נקי ומצוחצח. יהלי גרינשפון בת ה-11 חולמת על עולם נקי יותר
  • גילאי 6-10

  • 3 טיפים לטיול בחורף

  • מערכת "את זה"12.11.18

  • תקופת החורף היא המתאימה ביותר לטיולים במגוון רחב של מסלולים ברחבי הארץ. עם זאת, אתם נדרשים לבצע התאמות מסוימות מבחינת הלבוש, האוכל, השתייה והמסלול ובמאמר הבא נלווה אתכם לכל אורך הדרך

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים