מה בפורטל?

בוחרים ברזים לחדר הרחצה של הילדים

איך בוחרים ברזים לחדר הרחצה של הילדים? למה צריך לשים לב? ג'יין מטלון-דריי, מנהלת השיווק בחברת "מדגל" מבית פלסאון, מייעצת לגבי סוגי הברזים ומערכות הפינוק המתאימים מבחינת בטיחות, נוחות ועיצוב

מערכת "את זה" 06.11.18

חדר האמבט הוא מקום מרגיע ונעים, גם לילדים: אחרי חוג או אימון, או בסוף היום – לפני שהולכים לישון, אמבט של מים חמים בחורף – וקרירים בקיץ, מעניק אתנחתא מפנקת.

אמנם בשלב מסוים הילדים כבר מספיק גדולים כדי להתקלח לבד או להתארגן בבוקר בכוחות עצמם, אבל עלינו, ההורים, מוטלת החובה לוודא שחדר האמבט בטוח לילדים, ושהם לא יפעילו בלי כוונה את ברז המים – למים רותחים.

ג'יין מטלון-דריי, מנהלת השיווק בחברת "מדגל" מבית פלסאון, מהמובילות בתחום הברזים בישראל, מייעצת לגבי הברזים ומערכות הפינוק המתאימים לחדר האמבט של הילדים, לרחצה נוחה ובטוחה:

בבחירת הברז לכיור בחדר הרחצה, יש לשים לב שהברז נוח לתפעול ונגיש לילדים. מומלץ לבחור ברז עם ידית הפעלה ארוכה, נוחה לשימוש לידיים קטנטנות. גם ברזים אלקטרוניים (המופעלים בעזרת חיישן), או ברזים המופעלים בלחיצה, נוחים ופשוטים להפעלה.

 

לחברת "מדגל" מגוון דגמים של ברזים, מערכות פינוק ומזלפים, המתאימים במיוחד לחדר הרחצה של הילדים:

 

 • סדרת ברזי Thermostatic (תרמוסטטיק), לכיור, למקלחת ולאמבטיה, במותג היוקרה MEDICI מאיטליה, משלבת מנגנון ויסות מיוחד של המים, למניעת כוויות. המנגנון מגיב לשינוי טמפרטורת המים ומונע זרימת מים מעל 38 מעלות. ניתן לכוון את הברז לטמפרטורה גבוהה יותר של המים, באמצעות כפתור הבטיחות. מבנה הברז כולל שתי ידיות: ידית אחת משמשת להפעלת הברז (פתיחה וסגירה), והידית השנייה – לכיוון טמפרטורת המים. הברזים מוצעים בעיצוב מודרני עדכני ובגימור כרום. בסדרה: ברז עם פייה קשתית קצרה, ברז עם פייה קשתית ארוכה, סוללות למקלחת ולאמבטיה ומערכות אינטרפוץ אינטגרלי (היוצא מהקיר).

בנוסף ליתרון הבטיחות, הברזים מאפשרים חיסכון ניכר במים ובאנרגיה, שכן ויסות המים מהיר ומוגבל לטמפרטורה קבועה. (מחירים מומלצים לצרכן: 578 – 1225 ש"ח).

 • סדרת ברזי "ארבל" של מדגל, כוללת ברז לאמבטיה בעיצוב מיוחד, המאפשר למנוע כוויות העלולות להתרחש בשל מגע עם חלקי הברז החמים. הברז מעוצב באופן שאינו סימטרי: שלא כמקובל, פיית הברז אינה ממוקמת במרכז הברז, אלא בצד של המים הקרים. כך שכאשר מזיזים את ידית הברז, אין חשש למגע עם צד המים החמים (שלא פעם רותח).  העיצוב הלא סימטרי של הברז מקנה לו מראה מיוחד המשדרג את עיצוב חדר הרחצה. הברז מוצע בגימור כרום.  (דגם 40011 – מחיר: 1861 ₪).

 

 • גם לילדים מגיעה מקלחת מפנקת: "מדגל" מציעה מערכת פינוק (דגם: 91486), הכוללת מוט טלסקופי מתכוונן לתלייה על הקיר, ראש מקלחת עגול ורחב בקוטר של 20 ס"מ ומזלף נוח וקל לתפעול, המתאים לילדים. למזלף שלושה מצבי זרימה, הניתנים לשינוי באמצעות הזזה (ימינה או שמאלה) נוחה וקלה של מתג, שנמצא בידית המזלף. המערכת כוללת גם מתלה מתכוונן – לתליית המזלף על המוט, לפי הגובה הרצוי. (מחיר – 932 ש"ח).
 • בנוסף, מציעה "מדגל" מזלף מתקדם, מפנק ובטיחותי, הכולל לחצן לעצירת זרם המים והחזרתו – ללא צורך בכוונון מחדש (דגם: 91106). לחצן הממוקם בידית המזלף, מאפשר לכוון את זרם המים (טמפרטורה ועוצמה) בתחילת הרחצה, להפסיק את הזרם – בלחיצה – כדי להסתבן, ולהחזיר את הזרם למצב שנבחר, בלחיצה נוספת.  המזלף, המשלב פינוק ונוחות מרביים יחד עם חיסכון במים, מאפשר לבחור בין חמישה מצבי זרימה: עיסוי, מפל, ספריי, עיסוי משולב במפל וזרם עדין. (מחיר: 135 ש"ח).

המלצות כלליות לבחירת ברז לחדר הרחצה

 1. ברז לכיור הרחצה: חשוב להחליט מהיכן ייצא הברז – מהקיר, מהכיור או מהמשטח שעליו מונח הכיור, ובהתאם לכך להחליט על צורת הברז וגובהו.
 2. אם הכיור מונח על משטח ואינו עמוק מדי, כדאי לבחור בברז גבוה יחסית ומעוגל, לנוחות השימוש. יש לשים לב אם יש ארון או מדף מעל הברז או בצדדיו, ולבדוק שגובה הברז לא מפריע לטווח הפתיחה של הארון או לנוחות השימוש במדף.
 3. בהתקנת ברזים במקלחת, חשוב לרכוש אינטרפוץ (המנגנון של הברז המותקן בתוך הקיר) איכותי, מחברה ותיקה ורצינית שיש לה אפשרות לספק חלפים גם אחרי שנים רבות. תקלה באינטרפוץ, כאשר אין חלפים, תצריך שבירה של הקיר והקרמיקה והשקעות כספיות גדולות, בהן גם החלפת כל האינטרפוץ.
 4. תו תקן ואחריות: ודאו שאתם קונים ברזים מחברה מוכרת ואמינה שמוצריה עומדים בתקנים הדרושים בארץ או בחו"ל. חשוב לוודא שהחברה נותנת אחריות של 10-5 שנים לברזים, ולבדוק מהי רמת השירות שהיא נותנת לאורך השנים.

 

 • כל הגילאים

 • ספארק 2000

 • תומר קרן05.08.19

 • ימית 2000 בחולון היא החוויה הכי מרעננת מתל אביב דרומה. נכון, לא חסרים פארקים ומגלשות מים בישראל, אבל משהו בשילוב המרענן של מים, שמיים והרבה אטרקציות נקיות ומגוונות – נותן אדרנלין לילדים ושקט להורים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים