מה בפורטל?

3 טיפים לטיול בחורף

תקופת החורף היא המתאימה ביותר לטיולים במגוון רחב של מסלולים ברחבי הארץ. עם זאת, אתם נדרשים לבצע התאמות מסוימות מבחינת הלבוש, האוכל, השתייה והמסלול ובמאמר הבא נלווה אתכם לכל אורך הדרך

מערכת "את זה" 07.12.18

החורף בישראל נחשב סולידי ביחס למדינות אחרות ודווקא בו יש נטייה מוגברת לצאת לטיולים בשמורות הטבע והגנים. עם זאת, החורף מביא איתו גם סיכונים מסוימים ולכן נדרשת היערכות מוקדמת מצד כל המעורבים.

הנה למשל 3 טיפים חשובים ובסיסיים לקראת טיול בחורף המתקרב:

 1. לבוש מתאים

רובנו יוצאים לטיולים בקיץ עם מינימום בגדים אבל בחורף אין פריבילגיה כזו. את הלבוש לחורף אתם צריכים להתאים החל מהבגדים התחתונים, דרך הגופיות ועד המעיל. שימו דגש על בגדים שמצד אחד מנדפים את הזיעה אך מצד שני גם מונעים חדירת מים וקור. אם יצאתם כבר לטיול וגיליתם שחסרים לכם פריטי לבוש ספציפיים כמו כובע גרב, כפפות או גרביים, שווה למצוא חנות נוחות ולעצור בה כדי לרענן את המלתחה.

הלבוש המתאים גם תלוי בגיל של המטיילים. תינוקות למשל צריכים לפחות 2-3 שכבות אבל מבוגרים יכולים להסתפק בחולצה דקה וארוכה ומעליה מעיל גשם ורוח. בכל מקרה, התאימו את הלבוש לתנאי מזג האוויר ואל תסכנו את הבריאות שלכם.

 1. אוכל ושתייה

הנושא של אוכל ושתייה הוא המתעתע ביותר בכל הנוגע לטיול בחורף. הבעיה מתחילה בזה שבחורף אנחנו לא מרגישים צמאים, למרות שהטיול הרגלי דורש מהגוף מאמץ ומחייב שתיית מים. כמו כן, רבים מאתנו נמנעים מעצירות כי קר להם ולכן הם גם מוותרים על ארוחות יזומות ועל הפסקות.

הטעויות לעיל נפוצות בחורף אבל אפשר להתגבר עליהן בקלות. מה שצריך לעשות הוא לצאת לשטח עם אוכל ושתייה ולדאוג שבמהלך המסלול יהיו נקודות עצירה ייעודיות. אפשר למשל לבחור את נקודות העצירה לפי אופי המסלול, או לשלב את האוכל והשתייה עם תצפיות נוף. הכי חשוב גם להראות דוגמא אישית לילדים לגבי תדירות השתייה ולנשנש רק מאכלים בריאים כמו תמרים, אגוזים ופירות העונה.

 1. בחירת מסלול

נקודות עצירה עם קירוי יבטיחו שיהיה לכם לאן לברוח במהלך הטיול גם אם לפתע יתחיל גשם פתאומי ומזג אוויר סוער. מציאת נקודות כאלה היא משימה קלה מכפי שנהוג לחשוב, בעיקר אם משקיעים עוד כמה דקות בבחירה נכונה של המסלול. את המסלול תוכלו לבחור בהמלצת חברים, קרובים ובני משפחה וכמובן על בסיס מידע מאתרי האינטרנט.

בחרו מסלול שעולה בקנה אחד עם דרגת הקושי שמתאימה עבור המשפחה. השתמשו בתמונות מאתרים ורשתות חברתיות כדי לוודא שיש נקודות עצירה מקורות בקרבת המסלול, או לחילופין צרו קשר עם נציגי המקום על מנת להתעניין בנושא. כך תצאו מהבית בראש שקט ותחזרו יבשים גם מטיול חורף ארוך ומהנה.

 • מדריכים פרקטיים להורים

 • הכנת שיעורי בית – מדריך פרקטי

 • מערכת "את זה"26.12.18

 • על מי מוטלת האחריות על הכנת שיעורי הבית – על הילד בלבד, על ההורים או על שניהם יחד? איך משלבים את המטלה היומיומית הזו במערך העמוס של המשפחה? איך ניתן לעזור לילד בהכנת השיעורים ולא להכין אותם עבורו? איך מקדמים אותו בכל פעם עוד שלב אל עבר עצמאות בהכנתם? ענבר לוסיה טרינצ'ר, מרפאה בעיסוק התפתחותית ומאבחנת לקויות למידה וקשב מעניקה עצות פרקטיות שיעזרו לכם להתחיל את שנת הלימודים
 • כל הגילאים

 • למען הסדר הטוב

 • יעל צמח-גרינשפון01.01.19

 • החוש והיכולת לסדר, לארגן ולמיין חשובים לתחומים רבים במהלך החיים. זוהי תכונה מולדת, אבל בהחלט ניתן לשפר אותה ולפתח אותה באמצעות דוגמא אישית וחינוך נכון. למה הסדר חשוב? מה הקשר בין סדר לסדר יום קבוע? איך עושים את זה בשיטות פשוטות ובגובה העיניים? עושים סדר בבלאגן, לא רק לקראת סדר פסח

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים