מה בפורטל?

3 טיפים לטיול בחורף

תקופת החורף היא המתאימה ביותר לטיולים במגוון רחב של מסלולים ברחבי הארץ. עם זאת, אתם נדרשים לבצע התאמות מסוימות מבחינת הלבוש, האוכל, השתייה והמסלול ובמאמר הבא נלווה אתכם לכל אורך הדרך

מערכת "את זה" 07.12.18

החורף בישראל נחשב סולידי ביחס למדינות אחרות ודווקא בו יש נטייה מוגברת לצאת לטיולים בשמורות הטבע והגנים. עם זאת, החורף מביא איתו גם סיכונים מסוימים ולכן נדרשת היערכות מוקדמת מצד כל המעורבים.

הנה למשל 3 טיפים חשובים ובסיסיים לקראת טיול בחורף המתקרב:

 1. לבוש מתאים

רובנו יוצאים לטיולים בקיץ עם מינימום בגדים אבל בחורף אין פריבילגיה כזו. את הלבוש לחורף אתם צריכים להתאים החל מהבגדים התחתונים, דרך הגופיות ועד המעיל. שימו דגש על בגדים שמצד אחד מנדפים את הזיעה אך מצד שני גם מונעים חדירת מים וקור. אם יצאתם כבר לטיול וגיליתם שחסרים לכם פריטי לבוש ספציפיים כמו כובע גרב, כפפות או גרביים, שווה למצוא חנות נוחות ולעצור בה כדי לרענן את המלתחה.

הלבוש המתאים גם תלוי בגיל של המטיילים. תינוקות למשל צריכים לפחות 2-3 שכבות אבל מבוגרים יכולים להסתפק בחולצה דקה וארוכה ומעליה מעיל גשם ורוח. בכל מקרה, התאימו את הלבוש לתנאי מזג האוויר ואל תסכנו את הבריאות שלכם.

 1. אוכל ושתייה

הנושא של אוכל ושתייה הוא המתעתע ביותר בכל הנוגע לטיול בחורף. הבעיה מתחילה בזה שבחורף אנחנו לא מרגישים צמאים, למרות שהטיול הרגלי דורש מהגוף מאמץ ומחייב שתיית מים. כמו כן, רבים מאתנו נמנעים מעצירות כי קר להם ולכן הם גם מוותרים על ארוחות יזומות ועל הפסקות.

הטעויות לעיל נפוצות בחורף אבל אפשר להתגבר עליהן בקלות. מה שצריך לעשות הוא לצאת לשטח עם אוכל ושתייה ולדאוג שבמהלך המסלול יהיו נקודות עצירה ייעודיות. אפשר למשל לבחור את נקודות העצירה לפי אופי המסלול, או לשלב את האוכל והשתייה עם תצפיות נוף. הכי חשוב גם להראות דוגמא אישית לילדים לגבי תדירות השתייה ולנשנש רק מאכלים בריאים כמו תמרים, אגוזים ופירות העונה.

 1. בחירת מסלול

נקודות עצירה עם קירוי יבטיחו שיהיה לכם לאן לברוח במהלך הטיול גם אם לפתע יתחיל גשם פתאומי ומזג אוויר סוער. מציאת נקודות כאלה היא משימה קלה מכפי שנהוג לחשוב, בעיקר אם משקיעים עוד כמה דקות בבחירה נכונה של המסלול. את המסלול תוכלו לבחור בהמלצת חברים, קרובים ובני משפחה וכמובן על בסיס מידע מאתרי האינטרנט.

בחרו מסלול שעולה בקנה אחד עם דרגת הקושי שמתאימה עבור המשפחה. השתמשו בתמונות מאתרים ורשתות חברתיות כדי לוודא שיש נקודות עצירה מקורות בקרבת המסלול, או לחילופין צרו קשר עם נציגי המקום על מנת להתעניין בנושא. כך תצאו מהבית בראש שקט ותחזרו יבשים גם מטיול חורף ארוך ומהנה.

 • להורים בלבד

 • ניהול מידע להורים

 • יעל צמח-גרינשפון05.10.19

 • בעידן שלנו הכל בגדול – ביט-דטא, ביג-אירועים, ביג ציפיות – מהבוס, מהילדים, מהחברים, מבני המשפחה, הכל ביג-דיל! איך אנחנו כהורים יכולים לעצור לרגע ולהגדיר את המטרות החשובות שלנו ולדעת לערוך סדרי עדיפויות בין כל המסה הגדולה שסביבנו? יעל צמח-גרינשפון מטמיעה את המונח "ניהול מידע להורים" שמשקף את 4 המטרות שלנו כהורים
 • כל הגילאים

 • תפריט לכל ארוחה

 • יעל צמח-גרינשפון25.10.19

 • למה כדאי להכין תפריט לכל ארוחה מיוחדת ולכל אירוח? לעיצוב השולחן, לתיאום ציפיות, למזכרת מרגשת ובעיקר לניהול מיד"ע! התיעוד יעזור לכם לגוון לפעם הבאה או לחזור על מאכלים מוצלחים שהאורחים אהבו! להתייעל עם יעל בשימור ותיעוד המידע, בחיסכון ובהקניית הערך של צרכנות נבונה לדור הבא

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים