מה בפורטל?

בין מודעות לגמישות

עינת ר. שלחה במהלך הקורס הדיגיטלי בנושא צרכנות נבונה שאלה: לי יש לפעמים רצון לתת תחושה של שפע, של אל תחשוב על הכסף.. לצד החינוך למודעות – איך יודעים לשים את הגבול כדי שזה לא יבוא על חשבון גמישות? נקודה למחשבה, ויש יותר מתשובה. תובנות מהקורס 1

יעל צמח-גרינשפון 25.12.18

 

שאלה מעוררת מחשבה: "לי יש לפעמים רצון לתת תחושה של שפע, של אל תחשוב על הכסף.. לצד החינוך למודעות – איך יודעים לשים את הגבול כדי שזה לא יבוא על חשבון גמישות?" (עינת ר.)

 

אחד האתגרים בהורות הוא למצוא את נקודת האיזון בין שני קצוות עבור כל ילד, בין הצבת גבולות מוגדרים לבין גמישות בתוכם. בכל דבר צריך להשאיר פתח ולא להיות קיצוני, גם בחינוך לצרכנות נבונה שמלמד איך להתנהל נכון עם הכסף בשיטות שמתאימות לילדים. אנחנו מעניקים לילדים ארגז כלים לקבלת החלטות לכל החיים, ובמסגרת זו מלמדים אותם איך לקבל החלטה מתוך מגוון שיקולים. אם הגדרנו דמי כיס בסכום מסוים מדי שבוע, מותר לפעמים לגלות גמישות ולצ'פר את הילד בסכום נוסף. התנהגות בגמישות בתוך המודעות תתקבל מדוגמא אישית כמו דברי רבים בחינוך.

תודה לעינת ר. היקרה על הפידבק מהשיעורים הראשונים של הקורס הדיגיטלי:

"התוכן חשוב ומלמד, הסרטונים קצרים וממוקדים, מתאימים בדיוק לאורח החיים של ההורים. עבורי קטעי הסיכום שהיו במצגת היו טובים מאוד ויעילים מאוד – מעין עשה ואל תעשה"). באחד השיעורים הבאים בקורס תקבלי מבחר דוגמאות מתחום החינוך הפיננסי. תמשיכי לצפות וליהנות!".

 

אשמח להנחות ולייעץ גם בעל פה: יעל 054-5601019

  • להתייעל עם יעל

  • צרכנות נבונה לילדים בלחיצה אחת

  • 07.10.18

  • בואו להקנות לילדים חינוך פיננסי והתנהלות כלכלית תקנית מגיל קטן בהשקעה קטנה! צרכנות נבונה לילדים תגיע בלחיצה אחת עד אליכם באמצעות שיעורים מובנים הכוללים סרטונים קצרים, דפי נושא, רעיונות להפעלות לילדים, משחק לוח להדפסה, חידונים ועוד. מיועד להורים לילדים בבית הספר היסודי. כל הפרטים. ויש הנחת כמות לרוכשים בקבוצות!!! מתאים לוועדי הורים. מתאים לקראת חנוכה לצד דמי החנוכה

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים