מה בפורטל?

בין מודעות לגמישות

עינת ר. שלחה במהלך הקורס הדיגיטלי בנושא צרכנות נבונה שאלה: לי יש לפעמים רצון לתת תחושה של שפע, של אל תחשוב על הכסף.. לצד החינוך למודעות – איך יודעים לשים את הגבול כדי שזה לא יבוא על חשבון גמישות? נקודה למחשבה, ויש יותר מתשובה. תובנות מהקורס 1

25.12.18

 

שאלה מעוררת מחשבה: "לי יש לפעמים רצון לתת תחושה של שפע, של אל תחשוב על הכסף.. לצד החינוך למודעות – איך יודעים לשים את הגבול כדי שזה לא יבוא על חשבון גמישות?" (עינת ר.)

 

אחד האתגרים בהורות הוא למצוא את נקודת האיזון בין שני קצוות עבור כל ילד, בין הצבת גבולות מוגדרים לבין גמישות בתוכם. בכל דבר צריך להשאיר פתח ולא להיות קיצוני, גם בחינוך לצרכנות נבונה שמלמד איך להתנהל נכון עם הכסף בשיטות שמתאימות לילדים. אנחנו מעניקים לילדים ארגז כלים לקבלת החלטות לכל החיים, ובמסגרת זו מלמדים אותם איך לקבל החלטה מתוך מגוון שיקולים. אם הגדרנו דמי כיס בסכום מסוים מדי שבוע, מותר לפעמים לגלות גמישות ולצ'פר את הילד בסכום נוסף. התנהגות בגמישות בתוך המודעות תתקבל מדוגמא אישית כמו דברי רבים בחינוך.

תודה לעינת ר. היקרה על הפידבק מהשיעורים הראשונים של הקורס הדיגיטלי:

"התוכן חשוב ומלמד, הסרטונים קצרים וממוקדים, מתאימים בדיוק לאורח החיים של ההורים. עבורי קטעי הסיכום שהיו במצגת היו טובים מאוד ויעילים מאוד – מעין עשה ואל תעשה"). באחד השיעורים הבאים בקורס תקבלי מבחר דוגמאות מתחום החינוך הפיננסי. תמשיכי לצפות וליהנות!".

 

אשמח להנחות ולייעץ גם בעל פה: יעל 054-5601019

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים