מה בפורטל?

ניהול הוצאות כשהמשפחה גדלה

לגדל ילדים עולה כסף ודורש שורה ארוכה של התאמות. גם אתם מרגישים שההוצאות גדלות ולא יודעים מה לעשות? המאמר הבא נכתב בשבילכם

מערכת "את זה" 22.03.19

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ההכנסה הממוצעת למשק בית בישראל עמדה בשנת 2017 על 19.1 אלף ש"ח וההוצאה הכוללת לרבות שכר דירה או משכנתא הייתה 15.8 אלף ש"ח. נתונים אלו פחות או יותר לא השתנו גם בסיכומים של 2018 והם לכאורה מעידים על פער חיובי בין הכנסות והוצאות – אך כאן נכנסים לתמונה הילדים.

בין היתר, משקי בית עם ילדים מוציאים בממוצע פי 1.4 בהשוואה למשקי בית ללא ילדים. כך לדוגמא ב-2016 הוציאה משפחה עם שני ילדים כ-18.4 אלף ש"ח, בעוד משפחה עם 3 ילדים ומעלה כבר הוציאה 19.2 אלף ש"ח. עוד סביר להניח שההכנסות לא גדלות יחד עם המשפחה, מה שמחייב ניהול מוקפד יותר של מסגרת התקציב.

אלו השינויים הכלכליים שמומלץ לבצע

בשביל לנהל את ההוצאות כאשר המשפחה גדלה צריך להתייחס להכנסות של כל משק הבית ולא רק של אחד ההורים. במקביל, כדאי להיעזר בדוחות שמגיעים מהבנק, מחברות כרטיסי האשראי ומחברות הביטוח ולהשתמש בתלושי השכר האחרונים. אם מדובר בעצמאיים, הדבר החשוב הוא להפריד בין הוצאות הבית והעסק כדי לקבל תמונת מצב אמינה.

בהמשך ניתן להיכנס לעובי הקורה ולחתוך בהוצאות הגדולות – כמו למשל שכר דירה או משכנתא. את שכר הדירה ניתן לצמצם על ידי מעבר דירה, בעוד בעלי משפחות עם דירה בבעלותם יכולים לבחון מיחזור משכנתא עם עמלת פירעון נמוכה. בכל אחד מהמקרים האלה ייתכן ויעבור קצת זמן מהרגע שבו מחליטים לקצץ בהוצאות ועד שרואים שינוי, אך התוצאה שווה את המאמץ.

עוד עניין שכדאי לשים לב אליו במסגרת השינויים הכלכליים קשור להוצאות ניהול הכסף. סביר להניח שאתם לא בודקים כל יום כמה כסף מופקד לחיסכון או לניירות ערך, מה גובה ההפקדה לחיסכון פנסיוני פרטי ולאיזה סכום מצטברות עמלות ניהול חשבון הבנק וכרטיסי האשראי. אם תוסיפו לזה את החזר ההלוואות והריביות על המינוס, תדעו כמה באמת עולה לכם לנהל את הכסף ולמה אתם לא מצליחים לחסוך.

באיזה קטגוריה נמצאות ההוצאות הגדולות שלכם?

ברמה הטכנית יכולים בעלי משפחות עם ילדים לחלק את ההוצאות לקטגוריות טרם ההחלטה היכן להדק את החגורה. מלבד הוצאות המגורים שאליהן התייחסנו בנפרד, כדאי להכניס לחישוב הוצאות מחיה וקניות שוטפות, הוצאות נסיעה ורכב והוצאות פנאי ובילוי. המטרה של חלוקה לקטגוריות היא לבחון כל סעיף בנפרד ולקבוע סדר עדיפויות שמשרת את האינטרס של המשפחה בטווח הקצר והארוך.

לסיכום, ניהול משק בית עם ילדים דומה לניהול עסק ומחייב אתכם לדעת כמה אתם מכניסים ומוציאים. מאותו רגע והלאה, כל שנותר הוא לוודא שנשארים מאוזנים ולנהל תקציב קבוע.

  • מדריכים פרקטיים להורים

  • מדריך חזרה לשגרה

  • טל בוקריס28.08.19

  • איך חוזרים לשגרה אחרי החופש הגדול? מדוע חשוב סדר היום הקבוע? למה הרוטינה של הפעילות השבועית עוזרת לילדים בגילאים שונים? טל בוקריס, יועצת, מנחה ומאמנת אישית, מעניקה מדריך פרקטי לקראת פתיחת שנת הלימודים והחזרה לספסל הגנים והלימודים, כולל הסברים על ערך העקביות וערך הזמן מגיל קטן. עצות – חבל על הזמן!
  • גילאי 6-10

  • צעצועי אנונימה

  • מערכת "את זה"15.09.19

  • חברת "אנונימה", יבואנית ומשווקת בישראל של להיטי צעצועים ומבחר ענק של מוצרי ילדים מהמותגים המובילים בעולם, משיקה לכבוד ראש השנה וחגי תשרי מגוון סדרות אספנות של דמויות, בובות וצעצועים של הלהיטים העולמיים – micro wheels, foodie roos,  BFF – Best furry friends, ו- cutie stix

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים