מה בפורטל?

כך תעסיקו את הילדים בשבת בבוקר

ימי שבת מציבים אתגר משמעותי בפני הורים לילדים, אך החדשות הטובות הן שאתם לא לבד. רוצים לקבל רעיונות לפעילות משפחתית מהנה, מאתגרת ועם ערך מוסף? הנה כמה הצעות

מערכת "את זה" 02.05.19

הורים לילדים מגלים כבר בשלב מוקדם יחסית על האתגרים של ימי שבת בבוקר. מה שנתפס על ידי אנשים צעירים כזמן לשינה וצבירת כוחות הופך אצל ההורים למאבק שבועי על פעילויות חדשות. יתרה על כך, הילדים עצמם מרגישים לפעמים מיצוי והאנרגיה שלהם לא תמיד עולה בקנה אחד עם הרצון של ההורים.

החדשות הטובות הן שמדובר על אתגר שמשותף לכולם ושאתם לא היחידים שמתמודדים עם הבעיה. כתוצאה מכך, יש לפחות כמה הצעות שמהן תוכלו לשאוב השראה ותשובה לשאלה איך מעסיקים את הילדים בשבת בבוקר:

 

 1. יוצאים לטיול

טיול רגלי מחוץ לבית יעייף את הילדים ויסייע גם לכם לשבור את השגרה השוחקת. כמעט מכל שכונה בארץ אתם יכולים לצאת לטיול מן הסוג הזה, מה גם שמדי שבוע אפשר לגוון את המסלול.

הסוד הוא להכריח את עצמכם לקום מהמיטה ולתת לילדים משימות כמו למשל להכין את התיק, למלא מים ולהכין כריכים. מאותו רגע והלאה, רק תנו לרגליים לקחת אתכם ותראו איך כל המשפחה נהנית.

 

 1. רואים טלוויזיה

אין שום דבר פסול בניצול היתרונות של טלוויזיות בסלון ובחדרי הבית. יתרה על כך, יש כיום תכנים מעולים שמשודרים בערוצים השונים או בשירותי ה-VOD ומתאימים באופן ספציפי לגיל הממוצע של הילדים במשפחה שלכם.

צפייה בטלוויזיה היא פעילות נהדרת לשעות הבוקר או אחר הצהריים של ימי שבת. אלו גם ככה שעות שבהן אין יותר מדי פעילות בחוץ, אז כל שנותר הוא למצוא סרט או סדרה ולנצל את ההזמנות על מנת לחשוף את הילדים לעולמות תרבותיים חדשים.

 

 1. הולכים לג'ימבורי

פעילות בג'ימבורי הייתה ונותרה אחת המועדפות על ילדים בטווח רחב של גילאים. בהשקעה של כמה עשרות שקלים בלבד תוכלו לקחת את כל המשפחה לג'ימבורי הקרוב ולתת לילדים לקפוץ, להשתולל ולהתעייף בלי שזה ידרוש מכם שום דבר.

בבחירת פעילות בג'ימבורי, התפקיד שלכם כהורים הוא למצוא את המקום שמתאים לגיל של הילדים וליכולות המוטוריות שלהם. הציבו את הבטיחות בראש סדר העדיפויות והרשו גם לעצמכם להשתחרר קצת כדי ליהנות עד הסוף.

 

 1. מכינים אוכל

הורים מקצוענים מנצלים את שבת בבוקר על מנת להכין אוכל ביתי וטעים לכל שאר ימי השבוע (או לפחות עד יום שלישי). במקביל, הם משתפים את הילדים במה שקורה במטבח ומחלקים להם משימות.

אם עושים את זה כמו שצריך, נהנים מאוכל בריא יותר במקרר וגם מפעילות חינוכית ומאתגרת. בנוסף, זכרו שהרבה תלוי בחומרי הגלם שבהם משתמשים וגשו עם הילדים למכולת כדי שילמדו איך האוכל מגיע לשולחן.

 • מדריכים פרקטיים להורים

 • מדריך חזרה לשגרה

 • טל בוקריס28.08.19

 • איך חוזרים לשגרה אחרי החופש הגדול? מדוע חשוב סדר היום הקבוע? למה הרוטינה של הפעילות השבועית עוזרת לילדים בגילאים שונים? טל בוקריס, יועצת, מנחה ומאמנת אישית, מעניקה מדריך פרקטי לקראת פתיחת שנת הלימודים והחזרה לספסל הגנים והלימודים, כולל הסברים על ערך העקביות וערך הזמן מגיל קטן. עצות – חבל על הזמן!
 • גילאי 3-6

 • בינגו ראש השנה

 • יפעת רוט13.09.19

 • בקליק אחד תוכלו לשדרג את ארוחת ראש השנה המשפחתית ולעשות עם הילדים משהו שונה ומהנה בארוחת החג. בינגו לראש השנה המכיל את סמלי החג וגם הסבר על הסמלים והמנהגים. אם מארחים כמה משפחות, אפשר לחלק לכל משפחה לוח מול המשפחות האחרות. שתהיה שנה מהנה ומלאת זמן איכות עם הילדים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים