• גילאי 6-13

מה בפורטל?

כל הטיפים לבחירת היעד המתאים לחופשה הבאה שלכם

רשימה ארוכה של יעדי נופש הופכת את בחירת היעד הבא לחופשה למשימה כמעט בלתי אפשרית. בכדי לבחור נכון ביעד שתואם בצורה הטובה ביותר את הצרכים והציפיות שלכם לחופשה הבאה, כדאי לעצור לרגע ולהגדיר את אופי הטיול, תחומי העניין של המשתתפים, עונת הטיול ושיקולי התקציב. אל תשכחו להוסיף אל המשוואה חלומות אישיים שלכם.

מערכת "את זה" 14.05.19

טיסות לפריז שנרכשו בדיל משתלם יאפשרו לכם להנות מארוחת בוקר למרגלות מגדל אייפל, או שמא תרצו לצאת למסע רכבות באירופה, אולי טיול לאורך החומה הסינית או ביקור בספארי של אפריקה עם הילדים. ההשקעה שלכם היום בבחירת היעד ותכנון הטיול תצליח לחסוך לכם כסף בהמשך ותבטיח שחופשה הבאה שלכם תהיה לא פחות ממושלמת.

 

אופי הטיול תחומי עניין

זהו השלב בו תקבעו האם לתכנן טיול רומנטי לזוג עם לוח זמנים גמיש ואפשרות של יקיצה טבעית מאוחרת או טיול משפחתי מותאם לסדר היום של הילדים. בהתאם להעדפה אישית, מספר המשתתפים בטיול וגילאים תחליטו האם לבחור באזור עירוני עשיר באטרקציות, בחופשה רגועה בבית מלון בקרבת חופים או באזור כפרי עם מרחבים ירוקים בהם הילדים יוכלו להתרוצץ בחופשיות. אתם בוחרים האם לבלות את החופשה שלכם באווירה רגועה או באווירה אינטנסיבית תוך מעבר בין מספר אתרי טיול בכל יום וביקור בכמה ערים או כמה מדינות.

את בחירת היעד חשוב להתאים גם לתחומי עניין של המשתתפים ולציפיות שלהם מהחופשה. כך תחליטו בין טיול תרמילאים בנפאל לבין חופשה בבית מלון מפנק באחת מערי הנופש של מזרח אירופה.

 

שיקולי תקציב

קיימים יעדים זולים לטיול, יעדים יקרים לטיול ויעדים בהם ניתן אשר יתנו מענה לטיול עם תקציב הנע בין השתיים. כל יעד דורש הגדרת תקציב, אותה יש לבסס על מחירי הטיסות, עלויות של בתי מלון, הוצאות צפויות על תחבורה, כלכלה וכרטיסי כניסה אל אתרי התיירות. במידה ודרושה ויזת כניסה אל היעד בו בחרתם חשוב לוודא מראש את העלויות של הנפקתה.

את התקציב תוכלו לתכנן בהתאם לאופי החופשה, העדפה אישית והמחירים הצפויים ביעד. יש המעדיפים לצאת לחופשה אחת ארוכה בת כמה שבועות ולהקדיש לה את מלוא התקציב. לעומתם, אחרים יבחרו לחלק את התקציב בין כמה חופשות קצרות ביעדים קרובים וזולים.

 

מתי כדאי לצאת לחופשה?

ההחלטה מתי לצאת לחופשה מושפעת משגרת העבודה והלימודים. לרוב, מועד הטיול נקבע בהתאם ללוח של החופשות בחגים ובקיץ. לאחר שקבעתם מועד מתאים ליציאה לחופשה מבחינת לוח הזמנים שלכם כדאי לבדוק גם את לוח החופשות והחגים באזור בו תרצו לבקר. תקופות של חגים וחופשות משפיעות על המחירים, העלויות והזמינות של שירותי התיירות. כך למשל, אם אתם מתכננים לבקר באירופה בתקופת חג המולד או בברזיל בתקופת הקרנבל, כדאי להתכונן מראש למחירים גבוהים, צפיפות ולהזמין מראש טיסות ובתי מלון.

 

מסגרת הזמן של הטיול 

ברוב החופשות נדע מראש האם אנו צפויים לשהות ביעד כמה ימים, כמה שבועות או כמה חודשים. למסגרת הזמן של החופשה השפעה ישירה על בחירת היעד והגדרת התקציב. טיסות ארוכות ליעדים מרוחקים מתאימות לחופשות ארוכות בנות שבועיים לפחות. אם מדובר בחופשה קצרה תעדיפו לבזבז כמה שפחות זמן בטיסות ותבחרו ביעדים קרובים יותר.

 

מזג האוויר במדינת היעד

טיולים בעולם מומלצים בכל חודשי השנה כאשר בכל עונה ובכל מזג אוויר ניתן למצוא יעדים מתאימים. עונת השיא של הטיולים והתיירות בכל יעד נקבעת בעיקר בהתאם למזג האוויר. ברוב היעדים עונת השיא היא עונת הקיץ בה יהיו יותר אירועים, אטרקציות תיירות ושעות אור לטיולים. בכדי לבחור נכון יעד לנופש עם בילוי בחופים או טיולים רגליים עם הילדים חשוב לברר פרטים מדויקים ככל האפשר אודות מזג האוויר הצפוי. כך למשל, עונת הטיולים המומלצת באירופה ובחלקה הצפוני של ארצות הברית היא בין החודשים יוני עד ספטמבר. לעומת זאת, טיולים אל אוסטרליה כדאי לתכנן בין החודשים דצמבר עד אפריל.

ההעדפה האישית שלכם למזג אוויר מסוים משמעותית גם כן לבחירת מועד הטיול והיעד. אם אתם מעדיפים מזג אוויר נוח (לא חם מידי) תוכלו לוותר על בילוי בחופים, לקחת בחשבון אפשרות של מזג אוויר לא יציב ולצאת לחופשות בעונות המעבר. מחוץ לעונת השיא המחירים יהיו נמוכים יותר ואתרי הנופש הרבה פחות צפופים.

 

 

 

 

  • הרבה יותר מאבטיח

  •  

  • מערכת "את זה"26.06.20

  • כשהגננת יעל באגר מתחילה לתכנן הפעלה – היא לא סתם בוחרת ספר, מקריאה ומסמנת "וי". היא מחפשת קונספט שלם המתאים לעונה, לגיל, לגן ומי יודע עוד למה… הפעלה אצלה היא הפקה שלמה הכוללת סיפור קשור, דיון, יצירה, דקלום ואפילו קינוח טעים! הנה דוגמא לפעילות סביב הסיפור הערכי "האבטיח של אדון אלמליח"
  • גילאי 6-10

  • כדורי שוקולד

  • מערכת "את זה"21.06.20

  • פסקל פרץ-רובין יודעת להכין כדורי שוקולד יפים וטעימים שכל ילד ירצה להכין ולהתענג עליהם! אפשר להשתמש בשאריות של עוגיות או עוגות למיחזור. הכדורים מחומרים שיש בכל בית. הפעלה קלה שמתאימה לילדים בכל הגילאים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים