מה בפורטל?

איך להתאים את סגנון המטבח אליכם?

הדרך להתאים את המטבח לצורכי המשפחה ואופי הדיירים היא להשוות בין סגנונות העיצוב הבולטים. החל מהסגנון המודרני, דרך המטבח הכפרי ועד האפשרויות הצבעוניות: הנה כל הפרטים

מערכת "את זה" 23.05.19

האופי של הבית והמשפחה הוא זה שקובע איך צריך להיראות המטבח. בגלל שמדובר על החדר הכי חשוב בבית ועל מקום שיש לו תפקיד אסתטי ופרקטי, עיצוב מטבחים מחייב התאמה אישית והשוואה בין סגנונות שונים.

בנוסף, התאמת המטבח כוללת גם התייחסות למסגרת התקציב ולסכום הכסף שאותו רוצים להשקיע בתהליך. מאותו רגע והלאה, כל שנותר הוא לשאוב השראה מסגנונות העיצוב העיקריים ולבדוק איזה מהם עונה על הציפיות בצורה המלאה ביותר.

מטבח מודרני: זכוכית, מתכת ויעילות

סגנון עיצוב מודרני נשען על שימוש בחומרי גלם חדשים יחסית ובהם זכוכית ומתכת. מלבד אלומיניום, יש מטבחים שמעוצבים יחד עם ברזל וקיימים גם דגמים של סגסוגות אלומיניום עם אבץ ונחושת.

היעילות של מטבח מודרני נמדדת בטווח הארוך. זהו מטבח שקל לנקות, הוא חוסך מקום בדירות קטנות והוא עמיד בפני בלאי ושחיקה. מעבר לכך, מטבח שמעוצב בסגנון מודרני יכול להתאים לדירות להשקעה כי הוא מעלה את ערך הנכס.

מטבח כפרי: אין תחליף לעץ

בניגוד לסגנון המודרני, מטבח כפרי מעוצב תוך שימוש נרחב בעץ ועל בסיס גוונים בהירים של חום. מטבח כפרי מתכתב עם הצרכים של בעלי משפחות עם ילדים והוא מתאים בעיקר לבתים גדולים. בתוך המטבח הכפרי אפשר לשלב ארונות, פתרונות אחסון מודולאריים ואי לצד משטחי עבודה ופינת אוכל.

גם את המטבח הכפרי קל יחסית לנקות, אך התנאי הוא שימוש בעץ טבעי ואמיתי. לשם השוואה, מטבח שמיוצר מעץ לא איכותי עלול לספוג בלאי בגלל החשיפה הקרובה למים לחות. כמו כן, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי החלוקה הפנימית של ארונות ולטובת חיסכון במקום במטבח כזה.

מטבח צבעוני: היתרונות של התאמה אישית

מטבח צבעוני מתאים לאנשים שלא מפחדים לגלות יצירתיות ולחשוב מחוץ לקופסא. היתרונות של התאמה אישית באים לידי ביטוי בשינוי דרמטי של חלל הפנים גם בשאר רחבי הבית, אך החיסרון הוא שעלול להיות לכך תוקף מוגבל. במילים אחרות, כאשר מעצבים מטבח צבעוני צריך בכל זאת לשמור על קווים מנחים מבחינת הריצוף, התאורה והקירות. רק כך ניתן ליהנות מיתרונות הצבעוניות מבלי להגיע למצב אקלקטי מדי.

מהצד השני של המתרס יש גם את האפשרות של עיצוב מטבח על טהרת הצבע הלבן. למרות שמשתמשים רק בצבע אחד, גם את המטבח הזה צריך לדעת איך לעצב בשביל לשמור על פרקטיות. בין היתר, כדאי לוודא שחומרי הגלם קלים לניקיון ושהם עמידים בפני שריטות וכתמים. לבסוף, כל שנותר הוא לשבור את צבע הרהיטים והכיור עם תמונות קיר, פסלים ואלמנטים דקורטיביים קטנים ומרעננים.

  • מדריכים פרקטיים להורים

  • מדריך חזרה לשגרה

  • טל בוקריס28.08.19

  • איך חוזרים לשגרה אחרי החופש הגדול? מדוע חשוב סדר היום הקבוע? למה הרוטינה של הפעילות השבועית עוזרת לילדים בגילאים שונים? טל בוקריס, יועצת, מנחה ומאמנת אישית, מעניקה מדריך פרקטי לקראת פתיחת שנת הלימודים והחזרה לספסל הגנים והלימודים, כולל הסברים על ערך העקביות וערך הזמן מגיל קטן. עצות – חבל על הזמן!
  • כל הגילאים

  • בינגו ראש השנה

  • יפעת רוט13.09.19

  • בקליק אחד תוכלו לשדרג את ארוחת ראש השנה המשפחתית ולעשות עם הילדים משהו שונה ומהנה בארוחת החג. בינגו לראש השנה המכיל את סמלי החג וגם הסבר על הסמלים והמנהגים. אם מארחים כמה משפחות, אפשר לחלק לכל משפחה לוח מול המשפחות האחרות. שתהיה שנה מהנה ומלאת זמן איכות עם הילדים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים