מה בפורטל?

במה שונה טיול ג'יפים מטיול רגיל בחו"ל?

טיול ג'יפים, צמד המילים הזה מיד מעלה מחשבות על טיול אקסטרים בשטח, נהיגה למקצוענים, מיומנות בנהיגת שטח, אבק, דרכים בלתי עבירות, לינה באוהלים, סיר פוייקה וחבר'ה קשוחים. אך למען האמת, טיול ג'יפים בחו"ל מהווה את אחת מהדרכים המרתקות והמגבשות ביותר לחקור לעומק חבלי ארץ שמגלות את פניהן מחדש. במה שונה טיול ג'יפים מטיול רגיל? הסקירה המלאה לפניכם.

מערכת "את זה" 23.06.19

תוכן של טיולי עומק

טיול ג'יפים בחו"ל בשונה מטיול רגיל מציע חוויה עמוקה ועשירה של נופים, נסיעה בין רכסי ההרים, הגעה אל מקומות, שאינם גלויים למבקר הרגיל: גדות נהרות, ביקור בכפרים ציוריים מרוחקים, תצפיות אל עבר מצוקים ועמקים, ושפע של נופים בראשיתיים ונקיים בהם יש אוויר פסגות הרים צלול. הכל זאת נשעה בנוחות של מזגן הג'יפ, חברה טובה ורשת לוגיסטית עוטפת ותומכת שתבטיח שכל שלמטיילים נותר הוא רק לנהוג ולטייל. בטיולי ג'יפים אפשר להעמיק אל תוך אזורים ולהגיע אל מקומות בלתי עבירים ובלתי נגישים לתחבורה ציבורית או לרכבי הכביש, לעלות אל הפסגות ולהספיק יותר בזמן נתון ומתוכנן היטב.

הג'יפ הוא חלק מהדרך

בשונה מטיולים בחו"ל המתמקדים בעיקר במרכזי הערים ובהיסטוריה המקומית, טיולי הג'יפים משלבים בין העיר לדרכי הכפר המקיפות אותו. כך שבמקרה זה הג'יפ הוא רק האמצעי לחוות ולחקור את עומקה ורוחבה של הארץ המופלאה בה מבקרים, אך באופן ששונה מהעיניים של המבקר הרגיל. הדגש הוא על הטבע, על הדרך ועל הנסיעה.

מתאים לכל המשפחה

אחת השאלות הראשונות שנשאלות בנושא טיולי ג'יפים בחו"ל היא – האם הם מתאימים לכל הרכב ובעיקר להרכבים משפחתיים? ואכן טיולים באזורים האירופאיים, המצריכים טיסה קצרה בלבד יתאימו ביותר למשפחות גם עם ילדים קטנים. בטיולים אלו יש שפע של אטרקציות מלבד מסלולי הנסיעה המרהיבים, ראפטינג בטבע, פיקניק, ביקור בפארקים וגנים לאומיים, מסלולי הליכה יבשים ואפילו מסלולי הליכה במים צלולים. ברוב המקרים נוצרות חברויות חדשות, הקצב מעניין והנופים הנפלאים הופכים לחוויה משותפת אינטימית ומקרבת.

נקודה נוספת היא, שכיום ניתן לטייל בג'יפים חדישים שאינם מצריכים הכשרה מיוחדת או ניסיון בנהיגת שטח. אודות למעטפת הלוגיסטית התומכת שבטיול המאורגן גם לא נדרש כל ידע טכני לטיפול בתקלות, שצצות בדרך. סיבה נוספת לשקול לחיוב טיול גי'פים לכל המשפחה היא שהזמן מנוצל ביעילות, הארוחות ומקומות הלינה מתוכננים ומוכנים מראש וההורים פנויים לבלות עם הילדים באופן מלא.

ישנים גם במלונות

בדומה לטראקים רגליים בטבע, גם בטיולי ג'יפים ישנים באוהלים, אבל רק כאשר מדובר באטרקציה יוצאת דופן כמו: בטיול ג'יפים לקירגיזסטן, שמאפשר לחוות את הלינה באוהל הזהה לזה בו לנים התושבים המקומיים. ברוב רובם של ימי הטיול, הלינה נעשית במלונות מקומיים המציעים חוויה קולינרית אותנטית לצד שירות אדיב ומזמין. זו בהחלט הזדמנות לחוות את האוכלוסייה המקומית מקרוב ולהרגיש שייכות ואחדות.

רואים יותר בזמן קצר

בפרק זמן הנע בין שבוע לשבועיים זוכים המבקרים לגמוע אלפי קילומטרים וליהנות מביקור לאורכה ורוחבה של המדינה. הג'יפים מקצרים את הדרך ומאפשרים לנוע בשבילים צדדיים פנויים בדרך כלל, ללא פקקים וללא המולה שמובילים ישירות אל נקודות העניין. תוכן הטיול מאורגן מראש ומועבר על ידי מדריך מנוסה, שבקיא לא רק בהיסטוריה ובתרבות של המקום כי אם בתוואי השטח עצמו ומבטיח שבטיול זה לא הולכים לאיבוד ולא מאבדים זמן יקר. התכנון הנכון מאפשר גם לשמור על הקצב עם דגש גבוה על רווחה אישית וזמן למנוחה ולספיגה של החוויה החזותית המרהיבה.

כיצד להצטייד לטיול גי'פים?

טיול ג'יפים בשונה מטיול רגיל בחו"ל דורש היערכות מעט שונה, פרק הזמן הנועד לקניות ולביקור במרכזי הערים יחסית מצומצם. לכן חשוב להצטייד בביגוד קליל לכל יום של הטיול, נעלי הליכה איכותיות בשטח, נעלי רחצה וכלי רחצה הם חלק בלתי נפרד מהצרכים היום יומיים. במקומות רבים קיימים הפרשי טמפרטורה בין היום ללילה ולכן חשוב להצטייד גם בביגוד חם לשעות הערב. מעבר לכך להקפיד על דרכונים בתוקף, רישיון נהיגה תקין וביטוח נסיעות מתאים.

לסיכומו של עניין, כפי שניתן לראות טיולי ג'יפים בחו"ל נותנים יותר: נופים, זמן איכות, אתרים לביקור, חוויות ייחודיות, היכרות עמוקה יותר עם התרבות המקומית והרבה טבע. זה הזמן לצאת אל הגבעות, לנשום אוויר פסגות וליהנות מחוויה של פעם בחיים.

 

 

  • להורים בלבד

  • החופש הגדול – מדריך פרקטי לתענוג גדול

  • טל בוקריס28.06.19

  • האם חודשיים ימים של חופש מהלימודים הוא זמן ארוך מדי לילדים? ולהורים? האם חייבים קייטנות? איך אפשר לעבור את ימי החופש בכיף והנאה? ומה הקשר בין צפרדעים לחופש הגדול? טל בוקריס, מאמנת אישית, מנחת קבוצות ויועצת, נזכרת בחופש הגדול של ילדותה ומהרהרת בקול רם ומעניקה מדריך פרקטי להפיכת החופש הגדול לתענוג גדול
  • גילאי 6-10

  • באזל עם הילדים!

  • יעל צמח-גרינשפון11.07.19

  • העיר באזל בשוויץ מזמנת חופשה נהדרת למשפחות עם ילדים בגילאים שונים מכל הבחינות. יש בה מוזיאונים אינטראקטיביים להעשרה ערכית בדרך חווייתית, גן חיות מושקע, מסלולי טיול ושייט בסירה ובאונייה לאורך הריין, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים וכמובן – המרפסת המפורסמת שבה החל סיפורה של מדינת ישראל (בבאזל ייסדנו את מדינת היהודים!). יעל צמח-גרינשפון עם הפרטים המלאים, וגם המלצה חמה לנסוע לקרנבל ה-Fasnacht במרץ

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים