מה בפורטל?

החלפת רכב לקראת הרחבת המשפחה

ילד חדש מצטרף למשפחה שלכם? מזל טוב! פעמים רבות תגלו כי זה הזמן הנכון להתחדש ברכב המציע מרחב גדול יותר, מאפיינים בטיחותיים חשובים, תא מטען גדול לעגלה ולכבודה של כולכם או אפילו קצת יותר מקום לרגליים. במאמר זה אספנו את כל הדברים שכדאי להכין ולבדוק לפני שאתם קונים את הרכב החדש.

מערכת "את זה" 30.04.20

כמות המושבים ברכב

החלק החשוב ביותר הוא כמות המושבים ברכב. אם עד כה התרגלתם לנסוע עם שני ילדים ואתם מוסיפים ילד שלישי חמישה מושבים תוכלו למצוא בכל רכב משפחתי. אך מה אם המשפחה גדלה וכעת אתם זקוקים לשישה מושבים ברכב? כאן מתחיל האתגר האמיתי כי תצטרכו לבחור ברכב הכולל כמות מושבים גדולה יותר מאחור.

תוכלו לחפש רכבים שונים המציעים שבעה מקומות, כך תוכלו להסיע את כל הילדים בבטחה ברכב אחד. ישנם רכבים מסוג סטיישן עם שבעה מקומות וגם ג'יפים שונים המציעים שבעה מקומות לכל המשפחה.

מה צריכת הדלק של הרכב?

המשפחה גדלה? מצפות לכם הוצאות נוספות. לכן, כדאי לבחור ברכב שצריכת הדלק שלו טובה יותר. תוכלו לבחור ברכב היברידי שמציע לכם כמות כפולה של קילומטרים ביחס לרכב הרגיל המונע על גז בלבד. בעבר, רכבי דיזל היו אטרקטיביים אך היום עם עליית מחירי הדיזל לא תמצאו הבדל גדול מאד במחיר שתשלמו בנסיעות עירוניות רגילות.

כמה טיפים חשובים בתחום זה: חשוב לבחור רכב שאינו "שותה" דלק, הסוד הוא בבחירת מנוע בנפח שמתאים לצרכים שלכם. לדוגמה: רכבים קומפקטיים בעלי מנוע של 1.5 סמ"ק יצרכו הרבה פחות דלק מג'יפ בעל מנוע בנפח כפול. כמו כן, אם אתם בוחרים ברכבי 4X4 הם עשויים לצרוך כמות גדולה יותר של דלק מרכבים קלים יותר.

ביטוח הרכב

עוד שינוי שיהיה בבית לאחר רכישת הרכב החדש הוא ביטוח רכב. אם בעבר היה לכם רק רכב ישן שלא היה מבוטח בביטוח מקיף, מומלץ שעכשיו עם קניית הרכב החדש, תרכשו כיסוי ביטוחי מתאים. הביטוח המורחב כולל – פיצוי במקרה של גניבה, נזקים לרכב שלכם או לרכב של מישהו אחר כיסוי מפני פריצה ותוכלו לשלב לו כיסויים נוספים כגון: החלפת שמשה התנפצה ברכב, כיסוי גרירה, שרותי פריצה לרכב במידה ושכחתם את המפתחות בפנים או פיצוי במקרה שארנקכם נגנב עקב פריצה לרכב.

אם אתם קונים רכב ישן יותר יד שנייה יתכן ולא תוכלו לעשות לו ביטוח רכב מקיף. אז האפשרות הטובה ביותר היא לשלם עבור ביטוח חובה וביטוח צד ג'. ביטוח החובה מכסה אתכם במקרה של חלילה נזקי גוף לאדם שנפגע מהרכב. ביטוח צד ג' מכסה מפני נזק לרכוש של צד ג'. למרות שהוא אינו בגדר חובה בישראל – מאד מומלץ להוסיפו לתעודת החובה אם ניתן.

אם יש נהגים צעירים בבית ואתם רוצים שגם הם יוכלו לנהוג ברכב החדש חשוב להוסיף גם כיסוי מתאים בעבורם.

אילו אביזרי בטיחות מותקנים ברכב?

הדבר הבא שנרצה לבדוק הוא – אילו אביזרי בטיחות מותקנים ברכב. ברכבים חדשים אתם יכולים להוסיף אבזור מבית מובילאיי עם חיישנים המתריעים בפניכם כי רכב אחר התקרב יותר מדי, לקבל התראות על מעבר מקרי בין מסלול למסלול או להתריע אם יש לפניכם אובייקט כלשהו כאשר אתם מחנים את הרכב בנסיעה לאחור או לפנים. תוכלו גם לבחור רכב שכולל בקרה מיוחדת לבלמים ואפילו התרעה אם חסר אוויר בגלגלים.

גודל תא המטען

אספקט חשוב נוסף כאשר אתם בוחרים רכב למשפחה המתרחבת הוא גודל תא המטען של הרכב. תצטרכו להשתמש בו על מנת למקם את העגלה, הסל-קל, תיק ההחתלה וכל הכבודה של הבית – במיוחד כאשר המושב האחורי של הרכב מלא בבני המשפחה והחברים. לכן, כדאי לבחור רכב בעל תא מטען גדול ונוח.

מערכת אזעקה

רוצים לשמור על הרכב החדש? ודאו כי מותקנת בו מערכת אזעקה איכותית ואימובילייזר. גם מערכות אלה, יכולות לחסוך לכם כסף בכל שנה כאשר אתם מחדשים ביטוח רכב.

העיצוב

נסכם בטיפ אחרון – לצד כל האספקטים שציינו קודם, כאשר קונים רכב חדש מגיע לכם גם להתפנק. נסו לבחור רכב עם עיצוב חדשני שאתם אוהבים. רכב שיהיה לכם כיף להיכנס אליו בכל יום ולנסוע לעבודה, לגנים ולבית הספר. נסיעה נעימה!

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים