מה בפורטל?

ספר: אנני ואננון

"אנני ואננון" – ספר ילדים של דורית דינור, מלמד על שונות, חברות, טוב לב, התחשבות בזולת ומשפחה. הספר, המאוייר בידי דני קרמן, מתאר מפגש קסום בין ילדים מעולם שמימי, לילדים מהעולם הארצי

מערכת "את זה" 22.10.19

בשפה ברורה ומרתקת מתארת דינור את הרפתקאותיהם והתמודדותם של הילדים "הענניים" – עם ילדים רגילים, תוך שהם לומדים ומלמדים על ערכים כמו חברות, טוב לב והתחשבות בזולת.

זה לא מפגש נטול חששות ובעיות. כל ילד חושש ממה ששונה ממנו. יש ילדים שלועגים למי ששואל שאלות, שהתשובה עליהן אמורה להיות מובנת מאליה. יש גם מי שפועל באלימות.

אבל יש גם מי שנוהגים אחרת.

הספר, הנע בין מציאות לפנטזיה, מעורר מחשבה ומעלה שאלות: מהי משפחה? מהי חברות ולמה היא חשובה? מה תפקידם של הורים? לשאלות אלו ואחרות יש בספר תשובה. לעיתים, התשובה היא חלקית, והקורא הצעיר מוזמן להשלים וליצור מתוך עצמו את התשובה המלאה.

זהו ספרה השני של הסופרת דורית דינור, סבתא לשישה, אמנית, מורה לפלדנקרייז, כימאית ומתרגלת בשיטת פאלון גונג. "את הפרק הראשון בסיפור סיפרתי לפני שנים רבות לבתי, כשהיתה בת 8 שנים. למרות הפצרותיה, לא ידעתי אז כיצד להמשיך", מספרת דינור. "כשנולדו לה ילדים, והיא סיפרה להם את מה שזכרה, נוצר ביני לבין הנכדים דיאלוג פורה, ממנו נוצרו פרקי הספר הבאים".

 

הספר מתאים לגילאי 6 – 11 שנים. הוצאה פרטית.

 

מחיר מומלץ: 74 שקלים.

להשיג ברשתות וחנויות הספרים, ודרך האתר https://www.doritbooks.com

 

קטע מתוך הספר:

"… ילדי כיתה ג'4 היקרים! הגיעו אלינו שני תלמידים חדשים. הם לא למדו אף פעם בבית ספר… הם הגיעו אלינו מרחוק ויצאו מתוך הסלענן שנחת לפני כמה ימים בחצר. אין להם כרגע שום דבר חוץ מהבגדים שעל גופם. שמם אנני ואננון, ואנחנו נצרף אותם לכיתה שלנו ונעשה להם קבלת פנים נעימה", אמרה רחלי, המורה.

ילדי הכיתה צחקו ופטפטו ביניהם.

"קבלת פנים יפה", הסבירה רחלי, "פירושה שתתקרבו אליהם ותתיידדו איתם". השתררה דממה… "אל תלגלגו כי הם נראים שונים מכם. אל תצחקו בבוז כשהם ישאלו שאלות שאתם יודעים את התשובה עליהן, כמו למשל מה זה מבחן…", הוסיפה.

… "… אני מתביישת מהילדים האלה… ואני מפחדת שלא יאהבו אותי… אולי זה הרגע לזכור את עיקרון האמיתיות", אמרה אנני לאננון. "טוב שהזכרת לי", שמח אנני על הרעיון. "נראה איך אצליח להישאר אמיתי ולא להיבהל מהפחד ומההתרגשות".

… אננון נעמד ליד קבוצת בנים, שעשו עצמם כאילו הם לא רואים אותו. אחד מהם אמר "אני שונא ילדים שאני לא מכיר". ילד אחד בעט באננון ואמר "אננון לך כבר לגנון". הבנים צחקו. "תחזיר לו", נשמע קול, "שלא יעז יותר לבעוט בך… אם לא תחזיר עכשיו, ילעגו לך ויגידו שאתה חלש ופחדן".

"אם אחזיר לו, הוא יחזיר לי ומה אעשה אז? אהיה מרושע כמוהו", חשב אננון ונעמד ליד קבוצת בנים אחרת.

אלה היו חביבים והזמינו אותו להצטרף אליהם, לשחק ביחד בחצר ולהיות חברים.

 

לפרטים: בפייסבוק – "הספרים של דורית" ובאתר: https://www.doritbooks.com

 

  • ספרי ילדים

  • שדת המחשבות הטובות

  • יעל צמח-גרינשפון15.03.20

  • ספר המציג ומלמד דרך נכונה ומועילה להתמודדות עם פחדים, קשיים, קונפליקטים ומצבי משבר שונים באמצעות חוויה אמיתית שחוותה טל בוקריס עם בנה – אביה. בסופו של דבר החוויה הזו יצרה "שיטה שמנצחת" – "שדת במחשבות הטובות".

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים