מה בפורטל?

תפריט לכל ארוחה

למה כדאי להכין תפריט לכל ארוחה מיוחדת ולכל אירוח? לעיצוב השולחן, לתיאום ציפיות, למזכרת מרגשת ובעיקר לניהול מיד"ע! התיעוד יעזור לכם לגוון לפעם הבאה או לחזור על מאכלים מוצלחים שהאורחים אהבו! להתייעל עם יעל בשימור ותיעוד המידע, בחיסכון ובהקניית הערך של צרכנות נבונה לדור הבא

יעל צמח-גרינשפון 25.10.19

כשבתי יהלי בת ה-12 ראתה אותי בפעם ה-100 מעדכנת את רשימת המאכלים שנגיש באירוח החברים הבאה, היא שאלה: למה בעצם צריך לכתוב את זה? מגיל קטן נהגתי לעצב ולקשט, ללוות את המאכלים, המתנות והברכות לאנשים, וכאן יש משהו מעבר! יש כמה סיבות טובות לעצב תפריט ולתעד אותו. כן, זה גם קשור לניהול מיד"ע!!!

 

כדי לגוון לפעם הבאה

אם אתם לא רוצים לחזור על המאכלים בכל פעם עבור אותם אורחים – תיעוד ושימור התפריט יסייע לכם לדעת מה הגשתם בפעמים הקודמות.

לצד התפריט המעוצב וצילומו – אני נוהגת לשמר את המידע שבתפריט במחשב. לקראת אירוח אני מעיינת בתפריטים קודמים, בייחוד של אותם חברים/בני משפחה וכל יכולה לתכנן טוב יותר מה להכין הפעם לשם הגיוון עבורם ועבורי.

 

כדי לחזור על מאכלים מוצלחים

התפריט משמש כלי עזר להתאמה מדויקת יותר של המאכלים עבור אותם חברים ובני משפחה. בסיום האירוח אני נוהגת לעדכן במידע על הצפריט שהוגש תובנות – למשל "אהבו את הפרגיות וביקשו לפעמים הבאות!", או: "היה יותר מדי אוכל, אפשר לוותר על הפסטה ברוטב הבולונז".

 

לעיצוב השולחן

השולחן משודרג כשמונח עליו תפריט מפורט עם המאכלים. וכדאי להתאים את הצבעים לצבעי המפה, המפיות וחובקי המפיות, לכלים ולכל מה שמונח על השולחן. זה חלק מהעיצוב.

 

לתיאום ציפיות

מניסיוני – כדי שהאורחים לא ישבעו מהמנות הראשונות וידעו מה מתוכנן – הם מרגישים טוב כשהם יודעים מה צפוי להם.

 

למזכרת מרגשת

כמה טוב להיזכר לבד או יחד בארוחות נפלאות בעזרת התפריט (עוד אמצעים למזכרת מאירוחים – בפעמים הבאות…).

 

בתיעוד ושימור של התפריטים יש הרבה יותר מעיצוב ואסתטיקה. ניהול המידע הזה יעזור לכם לתכנן בצורה מיטבית ובהתאמה אישית למתארחים, יחסוך הכנה של מאכלים מיותרים ויגרום לכם לחזור על הצלחות של מאכלים שאהבו במיוחד.

התכנון המבוסס על הניסיון שתצברו בשיטת ניהול המידע שלכם ישדרג את החוויה לכולם, ובנוסף ימנע בזבוז וזריקת מזון ויחסוך זמן הכנה מיותר כחלק מהקניית ערך הצרכנות הנבונה לילדים!

 

 

 

 

  • בלוגים

  • מילת המפתח בחינוך!

  • יעל צמח-גרינשפון19.10.20

  • מהו הסוד להקניית ערכים, ידע ומיומנויות לכל החיים? איזה בסיס יציב עומד במרכז החינוך עבור הורים ואנשי חינוך מקרוב ומרחוק? מה חשוב לזכור באמת כשמעבירים מסרים לילדים, בכל כלי ובכל תחום תוכן? איך נפתח ילדים מוכשרים ומאושרים במרחב הפיזי ובמרחב הדיגיטלי? יעל צמח-גרינשפון מגלה לנו את מילת המפתח
  • הבלוג של יעל צמח-גרינשפון

  • מהי באמת הלמידה מרחוק?

  • יעל צמח-גרינשפון27.05.20

  • מהי באמת למידה מרחוק? מהם הצירים העיקריים שלה ומהם התנאים להצלחתה? יעל צמח-גרינשפון, מגדירה את המטרה, את הדרכים ואת האנשים שמאחורי הקלעים ומתארת את שלוש הצלעות של משולש שיתוף הפעולה – הגורם האנושי המכוון (מורים ואנשי חינוך בשיתוף הורים!), החברות המפעילות את הפלטפורמות הטכנולוגיות ללמידה מרחוק (משרד החינוך, הרשויות המקומיות, העמותות) והתלמידים. העצמת מורים-הורים-תלמידים בישראל 2020

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים