מה בפורטל?

תפריט לכל ארוחה

למה כדאי להכין תפריט לכל ארוחה מיוחדת ולכל אירוח? לעיצוב השולחן, לתיאום ציפיות, למזכרת מרגשת ובעיקר לניהול מיד"ע! התיעוד יעזור לכם לגוון לפעם הבאה או לחזור על מאכלים מוצלחים שהאורחים אהבו! להתייעל עם יעל בשימור ותיעוד המידע, בחיסכון ובהקניית הערך של צרכנות נבונה לדור הבא

יעל צמח-גרינשפון 25.10.19

כשבתי יהלי בת ה-12 ראתה אותי בפעם ה-100 מעדכנת את רשימת המאכלים שנגיש באירוח החברים הבאה, היא שאלה: למה בעצם צריך לכתוב את זה? מגיל קטן נהגתי לעצב ולקשט, ללוות את המאכלים, המתנות והברכות לאנשים, וכאן יש משהו מעבר! יש כמה סיבות טובות לעצב תפריט ולתעד אותו. כן, זה גם קשור לניהול מיד"ע!!!

 

כדי לגוון לפעם הבאה

אם אתם לא רוצים לחזור על המאכלים בכל פעם עבור אותם אורחים – תיעוד ושימור התפריט יסייע לכם לדעת מה הגשתם בפעמים הקודמות.

לצד התפריט המעוצב וצילומו – אני נוהגת לשמר את המידע שבתפריט במחשב. לקראת אירוח אני מעיינת בתפריטים קודמים, בייחוד של אותם חברים/בני משפחה וכל יכולה לתכנן טוב יותר מה להכין הפעם לשם הגיוון עבורם ועבורי.

 

כדי לחזור על מאכלים מוצלחים

התפריט משמש כלי עזר להתאמה מדויקת יותר של המאכלים עבור אותם חברים ובני משפחה. בסיום האירוח אני נוהגת לעדכן במידע על הצפריט שהוגש תובנות – למשל "אהבו את הפרגיות וביקשו לפעמים הבאות!", או: "היה יותר מדי אוכל, אפשר לוותר על הפסטה ברוטב הבולונז".

 

לעיצוב השולחן

השולחן משודרג כשמונח עליו תפריט מפורט עם המאכלים. וכדאי להתאים את הצבעים לצבעי המפה, המפיות וחובקי המפיות, לכלים ולכל מה שמונח על השולחן. זה חלק מהעיצוב.

 

לתיאום ציפיות

מניסיוני – כדי שהאורחים לא ישבעו מהמנות הראשונות וידעו מה מתוכנן – הם מרגישים טוב כשהם יודעים מה צפוי להם.

 

למזכרת מרגשת

כמה טוב להיזכר לבד או יחד בארוחות נפלאות בעזרת התפריט (עוד אמצעים למזכרת מאירוחים – בפעמים הבאות…).

 

בתיעוד ושימור של התפריטים יש הרבה יותר מעיצוב ואסתטיקה. ניהול המידע הזה יעזור לכם לתכנן בצורה מיטבית ובהתאמה אישית למתארחים, יחסוך הכנה של מאכלים מיותרים ויגרום לכם לחזור על הצלחות של מאכלים שאהבו במיוחד.

התכנון המבוסס על הניסיון שתצברו בשיטת ניהול המידע שלכם ישדרג את החוויה לכולם, ובנוסף ימנע בזבוז וזריקת מזון ויחסוך זמן הכנה מיותר כחלק מהקניית ערך הצרכנות הנבונה לילדים!

 

 

 

 

 • בלוגים

 • משחק נפש תאומה

 • יעל צמח-גרינשפון21.10.19

 • רוצים הפעלה קלה שלא מצריכה שום הכנה מוקדמת? מחפשים משחק חברתי שמתאים למשפחות, ליום הולדת, לחגים או לסתם ערב של ביחד? שחקו "נפש תאומה"
 • הבלוג של יעל צמח-גרינשפון

 • ניהול מידע להורים

 • יעל צמח-גרינשפון05.10.19

 • בעידן שלנו הכל בגדול – ביט-דטא, ביג-אירועים, ביג ציפיות – מהבוס, מהילדים, מהחברים, מבני המשפחה, הכל ביג-דיל! איך אנחנו כהורים יכולים לעצור לרגע ולהגדיר את המטרות החשובות שלנו ולדעת לערוך סדרי עדיפויות בין כל המסה הגדולה שסביבנו? יעל צמח-גרינשפון מטמיעה את המונח "ניהול מידע להורים" שמשקף את 4 המטרות שלנו כהורים
 • כל הגילאים

 • בובה שימושית ממגבות

 • מערכת "את זה"20.10.19

 • הכינו יחד עם הילדים בובה מקסימה ומיוחדת לאחסון אביזרי שיער! אילנה משה, יוצרת מוכשרת, מראה צעד אחר צעד איך מכינים בובת תותי סמרטוטי ממגבות צבעוניות דקות ואיברי גוף של בובה שכבר לא צריכים (למיחזור). היא קישטה אותה בסיכות וקוקיות ועכשיו היא משמשת לאחסון אביזרי הקישוט לשיער ולקישוט החדר כמובן. רעיון למתנה מקורית

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים