מה בפורטל?

הרבה יותר מאבטיח

כשהגננת יעל באגר מתחילה לתכנן הפעלה – היא לא סתם בוחרת ספר, מקריאה ומסמנת "וי". היא מחפשת קונספט שלם המתאים לעונה, לגיל, לגן ומי יודע עוד למה… הפעלה אצלה היא הפקה שלמה הכוללת סיפור קשור, דיון, יצירה, דקלום ואפילו קינוח טעים! הנה דוגמא לפעילות סביב הסיפור הערכי "האבטיח של אדון אלמליח"

מערכת "את זה" 26.06.20

מדי שנה ולאורך כל השנה מטמיעה יעל באגר, גננת של פעם בחיים את ערך קריאת הספרים. השנה בחרה יעל במסגרת שבוע הספר העברי ספר המתאים לנושא הקיץ.  תיאור פירות הקיץ הוביל לאבטיח – הפרי הגדול האהוב.

יעל הקריאה לילדים את הסיפור "האבטיח של אדון אלמליח" לרותי שקד – סיפור פשוט מלא בערכים של חיסכון וצרכנות נבונה תוך המחשת  הקשרים הנהדרים בין סבא וסבתא לנכדה. סיפור שהופך את הירקות והפירות במקרר לחברים שמדברים, בדיוק כמו הילדים שמקשיבים לסיפור ומשוחחים ביניהם.

הילדים דקלמו דקלומים בנושא ושרו שירי אבטיח, נערך דיון מעניין ואז חולקו לקבוצות קטנות כדי להתבונן יחד באיורים המקסימים לאורך הסיפור. משם המשיכו ליצירה בנושא.

שירי אבטיח

 

 

קיר אדום שאומר הכל

יעל הפכה את ילדי הגן למאיירים וביקשה מהם לאייר איור לעטיפה של הספר, כל אחד כפי שהוא רוצה.

התמונות מדברות בעד עצמן – כל ילד לקח משהו אחר מהסיפור ותיאר סיטואציה אחרת שמצאה חם בעיניו, אבל המשותף לכולם – שמחה והנאה מהאבטיח ומהפעילות המיוחדת!

והקינוח – אבטיח צונן חתוך בצורת קרטיב!

ואם אתם רוצים רעיונות – תסתכלו בתמונות או שתקראו את הספר האבטיח של אדון אלמליח.

  • הפעלות

  • קליעה למטרה ארנבונים

  • יעל צמח-גרינשפון20.05.20

  • בקלות רבה אפשר ליצור תחנה של קליעה למטרה מיוחדת לפי נושא או ילד מסוים! ההכנה מחומרים פשוטים (צריך קאפה ותמונות). ההפעלה מתאימה להפעלות ימי הולדת, אירוע גיבוש גן או כיתה או סתם אחר הצהריים בבית עם כמה חברים. יעל צמח-גרינשפון מדגימה בשלבים איך מכינים קליעה למטרה בנושא ארנבונים! משיגים את המטרה בקלות
  • גילאי 3-6

  • כדורי שוקולד

  • מערכת "את זה"21.06.20

  • פסקל פרץ-רובין יודעת להכין כדורי שוקולד יפים וטעימים שכל ילד ירצה להכין ולהתענג עליהם! אפשר להשתמש בשאריות של עוגיות או עוגות למיחזור. הכדורים מחומרים שיש בכל בית. הפעלה קלה שמתאימה לילדים בכל הגילאים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים