מה בפורטל?

אנו – מוזיאון העם היהודי

אנו – מוזיאון העם היהודי מספר את סיפורו של העם היהודי בצורה מגוונת בדרכים שילדים אוהבים –  7000 מ"ר של שטח תצוגה הכוללים למעלה מ- 500 מוצגים ופריטים נדירים, 40 סרטים בהפקה מקורית ו-21 סרטים אינטראקטיביים. חוויה משפחתית מהנה ומגבשת לכל המשפחה

יעל צמח-גרינשפון 23.09.21

יש שלב בחיי המשפחה שמחפשים פעילות ערכית חווייתית שמתאימה לטווח גדול של גילאים ליותר מילד אחד כדי לבלות יחד. מוזיאון העם היהודי " אנו" מהווה פתרון נכון לבילוי משפחתי ערכי המגלם בתוכו חוויה שלמה של היסטוריה, תרבות והווי באמצעים המתאימים בדיוק לילדים ולמבוגרים כאחד. לא מדובר על מוזיאון המציג מוצגים מאחורי מסגרת, אלא על מיצגים מושקעים מאוד המספרים את סיפורו של העם היהודי בדרכים שונות – סרטונים, קטעי שמע, חידות, המחשות במסכי מגע והתנסויות עצמיות.

כבר בכניסה קיבלו את פנינו מדריכים שכיוונו אותנו להורדת האפליקציה המלווה את המיצגים במוזיאון ולתיאור הקומות עם המלצה חמה להתחיל בקומה השלישית. בכל שלב יש למי לפנות ולקבל שירות אדיב!

בקומה השלישית מוצגים בגודל טבעי יהודים מכל התפוצות שמתארים מיהו יהודי בעיניהם ואיך היהדות באה לידי עבורם. מעניין לגלות ייחודים שונים ליהדות אצל כל אחד, מעניין לראות משפחות יהודיות שונות שצולמו בביתם.

מצא חן בעינינו מסך הענק המציג את מספר היהודים בכל ארץ בשנת 2021 בהשוואה לשנת 1970 – הילדים אהבו את השוני בין הארצות שבהן ירדו מספר היהודים (עלו לארץ) לבין הארצות שבהן גדל מספר היהודים. מרוב התלהבות צפינו שוב בנתונים וערכנו משחק זיכרון בינינו לבין משפחתנו.

הקומה מחולקת לפי תחומים: תיאטרון, ספרות, קולנוע, שפות, מוזיקה, אמנות, אוכל ועוד. בכל נושא מוצגים יהודים מובילים ובעלי הישגים בתחומם, בליווי הסברים קצרים וברורים וסרטונים מקוריים מלווים. בכלל לאורך כל המוזיאון בלט לנו שההסברים קצרים וברורים ובדיוק מספיקים להרחבת הידע בלי לקרוא מגילה.

התייחסות מיוחדת הוקדשה לנשים ביהדות, נשאיר לכם לגלות בסיור שלכם.

בקומה השנייה מתוארים מסעות היהודים מהקמת הדת על ידי אברהם אבינו ועד ימינו. אל תוותרו על המיצג הענק בכניסה לקומה המספר בארבע דקות נפלאות את הסיפור של היהדות והיהודים הנודדים מארץ כנען, דרך הגלות למצרים ולבבל, הפיצול בין האשכנזים לספרדים, מלחמת העולם הראשונה והשנייה, הקמת מדינת ישראל והיהודים בתפוצות.

המיצגים השונים בקומה זו מפרטים את מסעות היהודים לאורך התקופות באמצעות אישים מפורסמים, תשמישי קדושה ייחודיים וכתבים עבריים.

בקומה הראשונה לוח השנה היהודי כולל שבת, חגים ומועדים. מתחם מיוחד פורס דגמים של בתי כנסת מפורסמים בעולם ויש אפשרות לעצב בית כנסת מבפנים ומבחוץ ממש כמו אדריכל אמיתי!

השאירו זמן מספיק לחלק של ההומור היהודי המקיף כולל בדיחות הרשלה ואפילו התנסות בציור קומיקס והמצאת בדיחה בסגנון זה, סדרות של יהודים ועל יהודים, קטעי וידיאו מקומדיות נבחרות (סיינפלד, הגשש החיוור, גבעת חלפון אינה עונה ועוד) ואפילו מיצגים בגודל טבעי של הדמויות מ"ארץ נהדרת" – הילדים חייבים להצטלם איתן!

אהבנו את מיצגי הענק המקוריים, בייחוד את פירמידת האור הממחישה את החוכמה היהודית המבוססת על התורה, המשנה, התלמוד, הספרים הראשונים והאחרונים. בכל "דף" נדלקת נורה עם אותיות הא"ב כסמל לאותיות שבהן נכתבה שפת הקודש וכתבי היהדות. שווה צילום!

המוזיאון תוכנן בקפידה רבה ובהחלט מהווה חוויה טובה ומעשירה לכל המשפחה.

 

אנו – מוזיאון העם היהודי, קמפוס אוניברסיטת תל אביב

למידע על שעות פתיחה ורכישת כרטיסים www.anumuseum.org.il

  • מוזיאונים ומרכזי מבקרים

  • מדעטק חיפה

  • יעל צמח-גרינשפון29.04.21

  • במוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה תמצאו מיצגים, דגמים אינטראקטיביים, מתקנים ותערוכות קבע ללימוד התנסותי-חווייתי של כל תופעות המדע לתחומיו – פיזיקה, ביולוגיה, כימיה, אופטיקה, בריאות וגוף האדם, מתימטיקה ועוד. המדעטק מציע חדרים רבים וכן פארק מדע חיצוני שבו לומדים הילדים על ממציאים חשובים ותופעות מדעיות באמצעות מתקני שעשועים. זהירות: יום אחד לא מספיק להקיף את כל העושר והאושר של המוזיאון. מניסיון!
  • גילאי 6-10

  • צ'יקן מסאלה

  • יעל צמח-גרינשפון18.01.22

  • יעל צמח-גרינשפון משתפת במאכל שכל ילד שטעם אצלה – התאהב! צ'יקן מסאלה – תבשיל הודי על בסיס עגבניות עם חתיכות עוף. מגישים לצד אורז לבן – וחבל על הזמן! שווה ניסיון

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים