מה בפורטל?

אגדות בחול

לקראת פתיחת התערוכה "אגדות בחול 2" לכל המשפחה, קחו את הפעוטות והילדים שמתחילים לזהות אגדות ילדים ולשחק בחול ולבני 10+ שמתפעלים מהעיצוב המקסים בחול ומנחשים לאיזו אגדה שייכת הסיטואציה – חוויה מעשירה, מהנה ומיוחדת במינה

מערכת "את זה" 24.07.12

מחפשים בילוי משפחתי שיעניין את כולם? אל תפספסו את תערוכת "אגדות בחול" המפוארת המוצגת הקיץ במוזיאון ארץ ישראל, משום שמדובר על חוויה אולטימטיבית של בילוי זמן איכות הורים וילדים בנושא שמעניין ילדים בכל גיל ומבוגרים כאחד – אגדות וסיפורי עם.

 לפרטים על תערוכת אגדות בחול 2

18 אגדות לילדים המתנשאות לגובה של ארבעה מטרים ואף יותר עוצבו שעוצבו בחול על שטח גדול של כ-30 דונמים על ידי 15 אומנים מהאקדמיה העולמית לפיסול בחול מהאג: דון קישוט, היפיפיה הנרדמת, היפה והחיה, עמי ותמי, כיפה אדומה, סינדרלה, פינוקיו, היפה והחיה, בת הים הקטנה, שלגייה ושבעת הגמדים, גוליבר בארץ הגמדים ועוד. שני סיפורי תנ"ך המהווים אגדות עוצבו בחול: תיבת נוח ומגדל בבל.

שעה שהתבוננתי באומנים המפסלים את אגדות הילדים בחול וזורים מים כדי לגבש את החול ולהופכו לממלכות, ארמונות, מגדלים ועוד, רציתי כל כך לקחת את הכלים בהם הם מפסלים ולפסל יחד עימם. תאורה מיוחדת שהוצבה לצידם של הפסלים מדגישה את פרטי הפרטים בפסלי החול שעוצבו כל כך בקפידה. אגדות הילדים הופכות חיות ומציאותיות בחול.

שעות רבות טרחו האומנים על העיצוב בחום הישראלי הכבד כשהם פורקים מן המשאיות 700 טון חול כדי ליצור את הקסם הזה, קסם אגדות בחול. בראיון מיוחד שערכנו עם המעצב של מגדל בבל שמענו שהעיצוב בחול מיוצר מתערובת של חול מים וחימר, ומכאן הצבע החום הכהה בגוון החימר של היצירות. לסיום מרססים על כל יצירה ספריי שומני מיוחד לשימור.

שני הבנים הגדולים בני התשע וה-13 הלכו (לפי המספור) בין יצירה ליצירה וניסו לנחש על מה מדובר בתחרות שערכו ביניהם. רק לאחר מכן ניגשו את השלט ווידאו שניחשו נכון. הם קראו בעיון את הסיפור שנכתב בקצרה ובאופן ברור, ונהנו להיזכר באגדות המוכרות. הקטנה בת הארבע התלהבה במיוחד מעיצובי הנסיכות, ביניהן היפיפייה הנרדמת, שלגייה, בת הים הקטנה ובמיוחד מהמלמלה העדינה של אביגיל שמושכת יחד עם כולם בגזר. ההורים מצידם תהו מדוע בעיצוב האגדה "פיטר פן", אוכל התנין את הרגל של קפטן הוק ולא את היד כפי שמסופר באגדה.

כשאתם מתבוננים בפסלי החול הענקיים עשו זאת מכל הצדדים, כי היצירות מושלמות עד כדי כך שחלק מסיפורי האגדות עוצבו גם מלפנים, גם מאחור ולעיתים גם מן הצדדים. לדוגמא באגדה "זהבה ושלושת הדובים" תגלו את שלושת הדובים , אולם אם תלכו אל מאחורי הפסל תוכלו לראות את זהבה ישנה במיטתה. באגדה "כיפה אדומה" כיפה אדומה משוחחת עם הזאב ובצד השני של עיצוב היצירה סבתא ישנה. כל פסל חול לא רק מזמן לנו ביטוי מרשים וענק של אגדות הילדים אם כי מביא עימו הפתעה מכל הכיוונים.

תוכלו גם להשתעשע בארגז חול ענק ולנסות ליצור יצירות בחול. מיכל מים ענק בארגז החול הוצג במיוחד עבורכם כדי שתוכלו להיעזר במים להדק את החול וכמו כן לנקות את ידיכם לאחר שיצרתם כיד הדמיון הטובה עליכם.

חברתי סיפרה לי שלפני שהילדה בת הארבע שלה נרדמה, היא שאלה אותה איזו אגדה עוצבה הכי יפה בעיניה. היא השיבה: הארמון של המלך שאהב בגדים... דווקא בגדי המלך החדשים לא מוצגת בתערוכה , אבל זה עורר משחק נוסף לכל המשפחה – לומר אגדות שלא משתתפות. המספר המועט של התשובות (ג'ק ואפון הפלא, הדייג ודג הזהב, הנסיכה על העדשה) מראה עד כמה עשירה ומגוונת התערוכה.

בדרך הביתה סיפרנו את "עלי בבא ו-40 השודדים", הסיפור היחיד שהיה חסר ברפרטואר האגדות אצל הילדים שהאזינו בקשב רב וביקשו לקנות את הספר של סיפורי אלף לילה ולילה בעקבות זאת. התערוכה היא הזדמנות מצוינת לוודא שהילדים מכירים את האגדות המפורסמות ולהשלים בהתאם.

קחו את המשפחה ובואו לחוויה מרשימה ומהנה בשעות הערב היותר קרירות ובתאורה אומנותית המדגישה ומעצימה את כל היופי והחוויה. מומלץ בחום!

הערה קטנה-גדולה על המחיר: ברור שהמחיר הגבוה נובע מההשקעה הגדולה בתערוכה המיוחדת הזו, אבל בכל זאת 70 שקלים לאדם זה יקר בכל זווית שמסתכלים על זה. משפחה שיש בה שלושה ילדים צריכה לשלם 350 שקלים לבילוי זה, זה ה-מ-ו-ן! במסגרת האני מאמין שלנו בצרכנות נבונה, היינו שמחים מאוד אם תינתן הנחה משמעותית למשפחות!   

המלצה למבקרים בתערוכה – לכו לפי מספור העיצובים בחול, כדי שלא תפספסו שום אגדה, וסיימו בארגז החול האקטיבי לילדים ובמתקני השעשועים לגיל הרך.

מיועד לגיל: כל המשפחה.

מיקום: מוזיאון ארץ ישראל תל אביב.רמת אביב.

הפקה: איימי לוינטל

ניהול אומנותי: גיא מלמד ואריאןברל.

תאריכים: 20.7-31.8 בין השעות 19.00-23.00

מחיר כרטיס: 70 שקלים.

עוד תערוכות לילדים

עוד מקומות בילוי חינם בישראל

כל מקומות הבילוי לפי א"ב

כל הבילויים המתחלפים

פעילויות חינם

  • כל הגילאים

  • חוברת העשרה לגילאי 4-6 להורדה

  • מערכת "את זה"29.03.20

  • עקב הבקשות הרבות שלכם לאפשר הורדת חוברת ההעשרה שלנו לגילאי 4-6 – החלטנו לאפשר רכישה ב-10 שקלים בלבד (על מנת לכבד את המומחים והעושים במלאכה!). בכל חלק בחוברת 27 עמודים עם מגוון פעילויות בנושאים שונים לגילאי 4-6 ממיטב המומחים של פורטל "את זה" – עכשיו להורדה

תגובות הקוראים


3 תגובות

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
25 אוגוסט, 2011
אם החולות מזהב שווה להגיע מה זה המחיר הזה חמדנות לשמהתנו להנות לכולם בסוף כולם מגיעים מתחת לחולות שיצרתם

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
14 אוגוסט, 2011
אם כבר אתם מדברים על צרכנות נבונה, הייתם יכולים להתאפק ולא לפרסם את הידיעה. במחיר שערורייתי כזה אין שום הצדקה ללכת - אני ומשפחתי נצביע ברגליים ומוטב כי כך יעשו כולם במקום לשלם 350 ש"ח למשפחה !!!

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
29 יולי, 2011
המוזיאון פתוח בשישי-שבת בין השעות 10:00-14:00.לתערוכה זו מומלץ לבוא בשעות הערב הן משום שחם והן כדי לראות את התצוגה מוארת עם רדת החשיכה.

בניית אתרים - בניית אתרים