מה בפורטל?

קישוטי סוכה מן הטבע

איספו עלים גדולים, איצטרובלים, חרובים, ספלולים ואפילו מקלות. מכל אלו תוכלו להכין יופי של קישוטים לסוכה. יפעת רוט פורשת רעיונות ליצירה עם הילדים בחג סוכות

יפעת רוט 15.10.11

הבנות שלי הלכו לגן בקיבוץ, ובכל שנה קצת לפני סוכות ההורים והילדים בנו ביחד סוכה. אחד הדברים הבולטים בסוכות של קיבוצים הוא הקישוטים שמכינים מהטבע. במהלך השבוע הילדים אוספים חומרים מהטבע בטיולים אליהם הם יוצאים כמעט בכל יום: עלים, מקלות, איצטרובלים, כותנה, חרובים ועוד. ואז יושבים ההורים והילדים ביחד ויוצרים קישוטים לסוכה. חלק מהקישוטים הילדים מכינים לבד בשעות היצירה בגן, וחלק מהקישוטים הם הטבע כמו שהוא כגון רימונים ותמרים שנתלים בסוכה ונותנים לה צבע נהדר.

אז אולי רימונים ותמרים הם לא בהישג יד של כל אחד מאיתנו, אבל עלים, איצטרובלים ומקלות אפשר למצוא אפילו בעיר או פשוט לאסוף בטיול עם הילדים.

הנה כמה רעיונות לקישוטי סוכה מהטבע:

מובייל או שרשרת

צריכים את זה

חומרים מהטבע:

איצטרובלים

עלים

חרובים

מקלות

חוט שפגט או חוט עבה אחר

יוצרים את זה

גוזרים חוט באורך הרצוי ומלפפים את קצהו סביב אחד החומרים.

אם רוצים שזה יהיה מובייל, רצוי לקשור בקצה משהו כבד יותר מהשאר לדוגמא – איצטרובל, אם זו שרשרת מומלץ לחלק את המשקל באופן שווה ולהשאיר חוט בשני בצדדים לתלייה נוחה בסוכה.

משאירים רווח ומלפפים עוד חומרים עד שהמובייל מלא.

אם יוצרים מובייל אפשר לקשור בקצה השני מקל בצורה מאוזנת או ליצור לולאה לתלייה.

תמונות מהטבע

צריכים את זה

חומרים מהטבע:

איצטרובלים

עלים

חרובים

מקלות

בריסטולים

דבק

יוצרים את זה

מדביקים על הבריסטולים את החומרים ויוצרים תמונות. הקטנים יותר יוצרים בדרך כלל הדבקות אבסטרקטיות, הגדולים יותר יכולים ליצור תמונות – פרצוף, תמונות נוף, חיות תלת מימדיות וכו'. אפשר גם להוסיף הדבקות של ניירות או לצייר עם צבעים בנוסף להדבקות.

לומדים את זה

חגים ומועדים – סוכות

מיחזור ואיכות הסביבה

מרוויחים את זה       

פיתוח היצירה והיצירתיות

יצירה ומיחזור עם ילדים

מיחזור ואיכות הסביבה

שיפור המוטוריקה העדינה

זמן איכות עם ילדים

יחסים טובים בין הורים לילדים

עוד רעיונות לקישוט הסוכה:

קישוטי סוכה מקוריים

קישוטי סוכה מבקבוקים

עוד לסוכות עם ילדים:

חג מי יודע? מונופול סוכות להדפסה

משחק זיכרון תמונות סוכות

דף צביעה יונת שלום לסוכה

דף צביעה שבעת המינים

לוטו שבעת המינים

  • בלוגים

  • קישוטי סוכה מניילונים

  • יעל צמח-גרינשפון13.10.19

  • כמה פעמים חשבתם על המצאה של קישוטי סוכה שיעמדו בפני הגשם ויישארו לשנים הבאות? סבתא זמירה הכינה מניילונים שמקבלים עם המצרכים בסופרמרקטים מגוון רחב של קישוטים לסוכה – פרחים בצבעים שונים, שרשראות בצורות שונות, פרפרים ומתלים. סבתא זמירה ממליצה לערוך שעת יצירה עם ילדים בגילאים שונים – פשוט נותנים להם ניילונים ומכינים קישוטים. לפניכם רעיונות ודוגמאות, הכינו קישוטים לפי הצבעים, הגדלים והכי חשוב – לפי הדמיון!
  • גילאי 6-10

  • ריבועי תמרים

  • מערכת "את זה"13.10.19

  • הכינו קינוחים מתמרים, אחד משבעת המינים! הכינו עם הילדים בקלות בחמש דקות (!) ריבועי תמרים בריאים ומתוקים – זה מהווה תחליף וגיוון לכדורי השוקולד הן מבחינת הצורה, הן מבחינת הטעם וכמובן – מבחינת העדיפות הבריאותית עבור הילדים בכל הגילאים. מתאים גם למסיבת יום הולדת

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים