מה בפורטל?

gamelish רביעיות אנגלית

Gamelish היא סדרת קלפי רביעיות ללימוד אנגלית, שבכל משחק קופסא נושא אחר ללימוד אוצר מילים במילים. ניסינו את הרביעייה ללימוד בגדים, ולמדנו גם צבעים ועוד סופרלטיבים

מאיה שלום 07.09.11

מדברים על בגדים הוא משחק רביעיות להיכרות ותרגול של פריטי הלבוש ותיאורים בסיסיים וחשובים בשפה האנגלית. כל רביעייה מורכבת מפריט לבוש המופיע בצורות שונות בליווי תיאור – חצאית ארוכה, חצאית קצרה, חצאית אדומה, חצאית ירוקה וכו'.

לפני שנתתי לילדים לשחק, התרשמתי מאוד מהחשיבה המקורית לבנות משחק רביעיות מחולק לקטיגוריות, במקרה הזה לפריטי הלבוש השונים – חצאיות, מכנסיים, גרביים, נעליים וכו'. בכל קטיגוריה רשומים ארבעה סוגים של פריט הלבוש בליווי תמונה ממחישה. למשל, בקטיגוריית הנעליים הפריטים הם – נעליים קטנות, נעליים גדולות, נעליים סגולות ונעליים לבנות. בצורה זו נקלטת המילה "נעליים" שחוזרת על עצמה. התיאורים השונים חוזרים על עצמם ברביעיות השונות. כך למשל, בקטיגוריית המכנסיים יש מכנסיים סגולים - שוב מופיעה המילה "סגול" בהקשר אחר וזה עוזר לילד לחזור על המילה ולהכיר אותה בהקשרים שונים. זה רעיון גאוני לחזרה על מילים בסיסיות ולתרגול השפה.

תחילה שיחקתי עם בן השמונה וחצי שהחל ללמוד השנה את אותיות ה-ABC, אבל מייד הבנתי שהמשחק קשה לו כי הוא עדיין לא קורא באנגלית... מצד שני, במהלך השנה הם למדו על פריטי לבוש, צבעים ועוד תיאורים, כך שזו היתה הזדמנות מעולה לתרגל את מה ששכח ולחדש מילים נוספות שעדיין לא נלמדו (coat, narrow). עברנו לשיטה אחרת – קראנו את כל הפריטים ברביעיות השונות ותרגמנו את הצירופים – חגורה חומה, חגורה ארוכה, חגורה צרה וכו'. לאחר מכן אני שאלתי את באנגלית ווידאתי שהוא מתרגם נכון, ואז הוא חיפש האם יש לו את הקלף שביקשתי על פי התמונה...

כמה ימים לאחר מכן נתתי את המשחק לבן 13 ולבת 9 שלומדת אנגלית בכיתה ד', יודעת אותיות ומילים אבל עדיין לא קוראת. בן ה-13 קיטר שמשעמם לו אבל עשה את המחווה לשחק עם הבת הלומדת. היא מצידה נעזרה בי בקריאת המילים ומהר מאוד המשחק התנהל בעברית בעיקר על פי התמונה.

אין ספק שהמשחקים מיועד לגילאי 10 ומעלה, לילדים שכבר קוראים אנגלית (כי הכל באותיות לועזיות!). לילדים מגיל 8 שמתחילים לקרוא אנגלית ולהכיר את השפה, יש צורך במבוגר או באח גדול כדי שהלימוד יהיה יעיל.

טלילה קייזר, מורה לאנגלית שהחלה לעבוד עם קלפים ככלי לימודי בבתי ספר יצרה ופיתחה את הסדרה על סמך ניסיון רב שנים של עבודה עם תלמידים בעלי יכולות מגוונות: בעלי לקויות למידה,בעיות קשב,כמו גם תלמידים מוכשרים ומהירים. "רכישת שפה חדשה מלווה לעיתים בקושי, במיוחד כאשר יש הבדל גדול בין שפת האם לשפה החדשה", מסבירה קייזר, "השימוש במשחקים ללימוד אנגלית נותן אפשרות להטמיע טוב יותר את החומר הנלמד בבית הספר מתוך תחושה שהשחקנים לא מתאמצים ללמוד אלא נהנים."

הקלפים צבעוניים – כל רביעייה בצבע אחר בפונט גדול וברור, לכל קלף יש תמונה והתיאור בולט בצבע אדום לעומת יתר פריטי הרביעייה שכתובים בשחור.

הקלפים מגיעים בקופסת פח בגודל שמתאים לנשיאה בתיק לטיולים.

הסדרה כוללת ארבעה משחקי רביעיות שונים: סופרים בצבעים, קוראים נכון, מדברים על בגדים ומדברים על חיות.

מחיר: 50 שקלים.

להשיג באתר www.gamelishcards.com ובחנויות המובחרות.

עוד על לימוד אנגלית לילדים:

חשיבות לימוד האנגלית לילדים

משחקים ללימוד אנגלית:

משחק זיכרון חיות באנגלית

משחק רביעיות מילים באנגלית

משחק זיכרון אותיות גדולות וקטנות באנגלית

ספר ABC

משחק שלישיות ABC 

דפי עבודה ללימוד אנגלית:

צליל פותח באנגלית 1  

דף עבודה מה מתחיל באות A-N

דף עבודה מה מתחיל באות O-Z

דפי תרגול משפטים באנגלית

  • מוצרים מומלצים

  • צעצועים לפיתוח מיומנויות

  • יעל צמח-גרינשפון09.12.19

  • חברת "ב.ש צעצועים", המתמחה בייבוא ושיווק צעצועים, משיקה לחג החנוכה משחקים מהנים שכל ילד ישמח לקבל! המשחקים החדשים מבית המותג     SMART TOY – "קסם של שרשרת", "3 בריבוע" ו"סליידר", מפתחים את הזיכרון, הזריזות והמוטוריקה, ויספקו לילדים שעות רבות של משחק והנאה!
  • גילאי 10-13

  • שילוב חשוב – הבית ובית הספר

  • יעל צמח-גרינשפון07.12.19

  • שאלתי את 3 ילדיי מה קיבלו ממערכת החינוך? האם בית הספר הוסיף לכם כישורי חיים? מנין החשיבה הלוגית, היצירתית, המדעית? אם תשאלו את יונתן (17) – הכל מתחיל מהגן! אם תשאלו את ערן (21) – מערכת החינוך מעניקה הזדמנויות רבות לפיתוח המיומנויות לחיים לצד לימוד המקצועות, ואם תשאלו אותי – אני בעד שילוב גם של הבית וגם של בית הספר, גם של ההורים וגם של המורים ובעיקר שילוב והידוק הקשר

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים