מה בפורטל?

הפעלות לילדים עם חונך

חונכים מחפשים פעילויות מקוריות להפעלת החניכים. קיבצנו במיוחד עבור החונכים שעושים עבודה נפלאה לאורך כל השנה מבחר רעיונות להפעלות שונות שמתאימות לילדי כיתה א' – החניכים. פעילויות תנועה, חפש את המטמון, מתכונים, משחקים, ניסויים מדעיים ועוד

מערכת "את זה" 09.11.11

חונכים הם ילדים נהדרים שאוהבים לעזור, ובולטות אצלם במיוחד התכונות של הנתינה, העזרה וההתחשבות. בכיתה ה', הם נרתמים לעזור לילדי כיתה א' שנכנסים למסגרת הבית ספרית, ותורמים מזמנם כדי לבלות עם הילדים הקטנים, החניכים. יחד הם משוחחים, מכינים שיעורי בית ומשחקים.

חונכים רבים מחפשים הפעלות מיוחדות ומגוונות לשדרוג הבילוי המשותף. בדיוק עבורם קיבצנו מבחר רעיונות להפעלה עם ילדי כיתה א':

משחקי תנועה בבית

סוכריות מתחבאות – עידן כהן מתל אביב מציע משחק "חפש את המטמון" בדרך מיוחדת – חפש סוכריות. שמים בתוך שקיות ניילון ענקיות דפי עיתונים ישנים, ומחביאים בתוכן סוכריות טעימות. החניך צריך למצוא את הסוכריות, ואז הוא מקבל אותן כפרס.

כדאי לספור את הסוכריות לפני הכנסתן לשקיות. אפשר להחליט על מספר סוכריות קבוע, ולבקש מהחניך לומר מהו המספר הקבוע של הסוכריות ששולבו בכל שקית.

אם רוצים משחק מורכב יותר - אפשר למספר את השקיות, ולשים בכל אחת מהן מספר שונה של סוכריות, כדי שהחניך יגלה כמה סוכריות שולבו בכל שקית.

חפש את המטמון - משחקי מחבואים שונים אהובים על ילדי כיתה א', והם יאהבו לשחק ב"חפש את המטמון" שהוכן בדיוק בשבילם. כדאי לקבל רעיונות מה לכתוב בפתקים שמסתירים, היכן להחביא את הפתקים וכן להדפיס פתקים מעוצבים מוכנים: חפש את המטמון ביתי

שעשועי מדע

פעילות עם חונך היא הזדמנות מצוינת לניסויים מדעיים שכיף להכין בבית, הנה מבחר רעיונות לשעשועי מדע פשוטים:

הדמיית התפרצות הר געש

כתב סתרים

מאזניים להמחשת שיווי המשקל

שיעור בכוח הכובד

מים בורחים מכוס

שיעור חויייתי

כדאי לבחור נושא ללימוד באמצעות דפי העשרה צבעוניים, משחקים להדפסה שמורידים ויוצרים עם הילדים החניכים, ועוד רעיונות נוספים על פי נושאים:

לימוד אנגלית

לימוד חשבון

הכרת חיות

לימוד ניקיון

בילוי שאלות ותשובות

כמה נחמד לשריין מפגש שכולו שאלות טריוויה – החונך שואל והחניך עונה, ושניהם לומדים (אפשר גם להתחלף כמובן). כדאי להוריד משחק טריוויה לגיל 6+.

הכנת אוכל טעים

עידן כהן מתל אביב בחר להכין כדורי שוקולד עם החניך, ואפשר להרחיב את הרעיון להכנת קינוח או עוגה או אוכל טעים. אפשר גם לבחור מתכון יחד עם החניך:

מתכונים לדוגמא: עוגת שוקולד פשוטה לילדים, עוגיות טחינה בריאות, עוגיות אותיות, ריבועי תמרים, כדורי שוקולד ספונטניים, מאפינס על פי דגם של משפט פיתגורס, נקניק שוקולד, עוגות אישיות מקושטות, עוגיות קורנפלקס שוקולד .

עוד הפתעות טעימות

פעילויות משותפות עם חונכים נוספים

מדי פעם כדאי לגוון את הפעילות על ידי מפגש משותף עם זוגות נוספים של חונך וחניך ולהגדיל את מגוון הפעילויות. יחד אפשר להפיק משחקי חברה כמו חבילה עוברת משוכללת, משחק זיכרון תלת מימדי או הפעלות נוספות שמיועדות לקבוצות.

עוד רעיונות להפעלה קלה עם החניכים:

הכנת מזכרות שונות

יצירות שונות עם הילדים

יצירת בובות וחיות

הכנת מתכונים פשוטים שילדים אוהבים לפי גילאים.

הפעלה בנושא בזוקה

משחקים להדפסה

דפי העשרה

פעילויות תנועה

עוד הפעלות לילדים בני 6 ומעלה 

 • הפעלות

 • חפש את המטמון ביתי

 • מערכת "את זה"20.06.19

 • ורד ארויו מגישה את המדריך המלא להכנת "חפש את המטמון" ביתי, על פי ניסיונה עם שלושת ילדיה וחבריהם במהלך השנים. המדריך כולל רשימת רעיונות למקומות מסתור וכן רעיונות למשימות שאפשר לשלב בכל גיל, ויש גם פתקים מוכנים להדפסה, ואפילו פתקים עם תמונות רהיטים לגיל הרך. מתאים להפעלות של בית חם/בית מארח
 • הפעלות חינוכיות

 • הפעלות לילדים לחג שבועות

 • מערכת "את זה"23.05.19

 • יש שפע של נושאים להפעלות לילדים לכבוד חג השבועות – יצירות מקרטוני חלב ומוצריו, הפעלות להכרת סיפורי התורה, מעמד הר סיני ועשרת הדיברות, משחקים להדפסה ודפי העשרה להכרת ירקות ופירות ארצנו, קישוט סלסילות, זרי ראש וסידורי פרחים לכבוד חג הביכורים, מתכונים של מאכלים חלביים הנאכלים כמיטב המסורת בחג הלבן, ועוד. הכל לכבוד שבועות עם הילדים
 • גילאי 6-10

 • באזל עם הילדים!

 • יעל צמח-גרינשפון11.07.19

 • העיר באזל בשוויץ מזמנת חופשה נהדרת למשפחות עם ילדים בגילאים שונים מכל הבחינות. יש בה מוזיאונים אינטראקטיביים להעשרה ערכית בדרך חווייתית, גן חיות מושקע, מסלולי טיול ושייט בסירה ובאונייה לאורך הריין, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים וכמובן – המרפסת המפורסמת שבה החל סיפורה של מדינת ישראל (בבאזל ייסדנו את מדינת היהודים!). יעל צמח-גרינשפון עם הפרטים המלאים, וגם המלצה חמה לנסוע לקרנבל ה-Fasnacht במרץ

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים