מה בפורטל?

כדור הקסם

"כדור הקסם" – ערכה חדשנית להיכרות מעמיקה עם ילדים בגיל הרך - מאפשרת לעקוב אחר יכולותיהם, התפתחותם וקידומם של הילדים באמצעות סיפור ומשחק. באישור משרד החינוך

מערכת "את זה" 20.09.11

ערכת "כדור הקסם", מבית היוצר של "מעלות – הוצאת ספרי לימוד", בפיתוחה של אורה בן ארוש, מיועדת לגננות ולאנשי חינוך, כמו גם להורים לילדים בגילאי 6-4, ומקנה ארגז כלים לקידום הילדים באמצעות סיפור ומשחק.

כדור הקסם הוא למעשה סיפור הרפתקאות, העוקב אחר שתי בובות, דובונית וליצני, היוצאות באישון ליל למסע מרתק, כדי למצוא את כדור הקסם, אותו קיבלה תמר ליום הולדתה. במהלך הסיפור מתברר, שמכשפת הצעצועים מושכת את הכדור אליה, כדי לעשות באמצעותו קסמים ולהשתלט על כל הצעצועים. במסעם נאלצים דובונית וליצני להתמודד עם משימות קשות, חלקן גם מפחידות. הילדים, השותפים לעלילה, מלווים את שני הגיבורים, פותרים איתם חידות ומבצעים משימות, כדי לנצח את המכשפה ולהשיב לתמר את כדור הקסם.

שנים ארוכות מתמודדים ההורים עם הצורך להבין מה מצופה מילד, בהגיעו לגן חובה, או עם עלייתו לכיתה א'. בערכה ימצאו ההורים את המיומנויות ואת תחומי הלמידה החשובים, בהם צריך לשלוט הילד.

השימוש בערכה אינו מחייב הצמדות למתכונת אחת. בספר מוצעים מגוון פעילויות ומשחקים, לבחירה והתאמה אישית לרצונותיו ולצרכיו של כל ילד/ה. הפעילויות והמשחקים בערכה הם ייחודיים ומכווני מטרה, כך עצם המשחק של הילדים בהם מקדם אותם ומחזק מיומנויות חשובות, דוגמת תחום חברתי- רגשי, תקשורת- שפה, מוטוריקה, אוריינות ומושגי חשבון.

"הרעיון העומד בבסיס פיתוחה של הערכה, אומרת אורה בן ארוש מחברת "בן ארוש עיצובים", הוא יצירת כלי חווייתי, בעזרתו ניתן להשתמש בסיפור ובמשחק, כדי לקדם את התפתחות הילד. המטרה היא לחזק יכולות קיימות ולטפח תחומים בהם זקוק הילד לחיזוק". זאת ועוד, מוסיפה בן ארוש, "אם לילד קושי אובייקטיבי בתחום מסוים (דוגמת קשיי למידה), הפעילות עם הערכה מגבירה את מודעות ההורים לצורך לפנות לגורם מטפל מתאים".

ערכת "כדור הקסם", מתאימה לפעילות בקבוצות קטנות ולעבודה פרטנית עם הילדים בגן, ולפעילות משפחתית בבית עם הורים ואחים. כמו כן, מאפשרת הערכה להורים, שזמנם מצומצם, לקדם ולחזק את המיומנויות של הילדים.

הערכה "כדור הקסם", המאושרת ע"י משרד החינוך, כוללת ספר, אוגדן פעילות ו- 8 משחקים מקוריים, מדריך, קוביות וחיילי משחק.

ניתן להשיג בחנויות הספרים המובחרות ובחנויות ציוד לגני ילדים.

מחיר: 349 שקלים.

עוד כלי עזר לגננות בתחומים אלו:

הכנה לכיתה א'

לימוד חשבון

הכרת חיות

לימוד אנגלית

לימוד ניקיון

עוד על פיתוח רגשות:

משחק משאלות להבעת רגשות

משחק זיכרון להבעת רגשות

לימוד מרגש

  • מוצרים מומלצים

  • צעצועים לפיתוח מיומנויות

  • יעל צמח-גרינשפון09.12.19

  • חברת "ב.ש צעצועים", המתמחה בייבוא ושיווק צעצועים, משיקה לחג החנוכה משחקים מהנים שכל ילד ישמח לקבל! המשחקים החדשים מבית המותג     SMART TOY – "קסם של שרשרת", "3 בריבוע" ו"סליידר", מפתחים את הזיכרון, הזריזות והמוטוריקה, ויספקו לילדים שעות רבות של משחק והנאה!
  • גילאי 3-6

  • שילוב חשוב – הבית ובית הספר

  • יעל צמח-גרינשפון07.12.19

  • שאלתי את 3 ילדיי מה קיבלו ממערכת החינוך? האם בית הספר הוסיף לכם כישורי חיים? מנין החשיבה הלוגית, היצירתית, המדעית? אם תשאלו את יונתן (17) – הכל מתחיל מהגן! אם תשאלו את ערן (21) – מערכת החינוך מעניקה הזדמנויות רבות לפיתוח המיומנויות לחיים לצד לימוד המקצועות, ואם תשאלו אותי – אני בעד שילוב גם של הבית וגם של בית הספר, גם של ההורים וגם של המורים ובעיקר שילוב והידוק הקשר

תגובות הקוראים


תגובה אחת

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
22 ספטמבר, 2011
זה נשמע מסקרן אבל אני צריכה לראות את זה בעיניים להבין מאיפה המחיר הזה...

בניית אתרים - בניית אתרים