מה בפורטל?

פארק מיני ישראל

פארק מיני ישראל הוא ה-מקום ללמד את הילדים על מקומות בישראל לאורך ההיסטוריה, ההווי, התרבות והדתות בדרך חווייתית של טיול בין דגמים מוקטנים שלה. חוויה לימודית ישראלית לכל המשפחה

מאיה שלום 01.05.19

תעודת זהות

 • מיועד לגיל:כל הגילאים

 • איזור:מרכז

 • מיקום:ליד לטרון.

 • טלפון:1700-559-559.

 • אתר:פארק מיני ישראל

אין ספק שאחת הדרכים להכיר לילדים את ישראל ולספר להם את הסיפורים הרבים של כל המקומות כולל ההסטוריה, המנהגים והתרבות היא לבקר בכל המקומות ברחבי הארץ. פארק מיני ישראל מאפשר טיול במקומות רבים שבהם טיילתם, כך שמעבר לחוויה הלימודית זו חוויה של נוסטלגיה משפחתית ללא ספק.

כשטסנו עם הילדים להולנד, שמרנו את הביקור בפארק המיניאטורות "מדורדם" לסוף הטיול, כדי שבמהלך השיטוט בין הדגמים הקטנים במדורדם יזהו הילדים את המקומות בעצמם. כך קרה לנו בפארק מיני ישראל – במהלך השיטוט בין הדגמים של המקומות החשובים בישראל, הצביעו הילדים על האתרים שבהם ביקרנו בהתלהבות: "הנה המקום שיש בו 20 מערות מסתתרות" (בית שערים), "כאן היה הסיור של חברת החשמל" (תחנת הכוח ליד קיסריה), "הנה כיפת הזהב שראינו בטיול על החומות", "הנה מגדלי עזריאלי", "בואו ניסע שוב אל החרמון", "הנה הספורטק שליד הבית" (פארק הירקון), וגם אנחנו ההורים אמרנו: "לכאן נסענו בטיול השנתי" (באר אברהם בבאר שבע), "הנה הר המצדה, נוסעים בשבוע הבא למופע האורקולי".

זו גם הזדמנות נהדרת להיזכר במקומות שמזמן לא ביקרנו בהם או שלא ביקרנו בהם עם הילדים. במהלך השיטוט נזכרנו שביקרנו בספינת "אף על פי כן" בחיפה כשהגדול היה בן ארבע, והגיע הזמן לביקור מחודש עם אחיו הקטנים.

פארק המיניאטורות מיני ישראל הוקם בשנת 2002 בלטרון. הפארק הוא דגם מיניאטורי של מדינת ישראל ומציג 385 דגמים, הכוללים יותר מעשרת אלפים דמויות, 2 נמלי ים ושדה תעופה אחד. הפארק מסודר לפי אזורים בארץ – גליל עליון, מצדה, ירושלים, תל אביב אך האזורים אינם ממוקמים לפי חפיפה גיאוגרפית מדויקת. יש שילוט מצוין להגיע לכל מקום ומפה צבעונית וברורה על מנת לא לפספס שום מקום.

פארק מיני ישראל בנוי בצורה מזמינה עבור כל המשפחה – המיניאטורות עשויות בקפידה ובאופן מדויק למראה שלהן במציאות. לכל מקום הותאם הייחוד שלו: בשדה התעופה בן גוריון ניתן לצפות בהתנהלות השוטפת של ההמראות והנחיתות, הרכבלים בחיפה, בראש הנקרה, ובחרמון יורד ועולה, קריאת המואזין במסגדים, דיונים בכנסת ישראל, ריקודי עם במירון, הפיכת הפחם לחשמל בתחנת הכוח קיסריה, ביאליק במבטאו הרוסי מדקלם את השיר "קן לציפור" בבית ביאליק בכיכר ביאליק בתל אביב. בחלק מהאתרים ניתנת אפשרות ללחוץ על כפתור להפעלה, וזה מהווה אטרקציה מצוינת לפעוטות ולילדים ובהחלט משדרגת את הביקור במקום.

 ברחבי הפארק הפעלות לילדים – ליד אילת סירות פדלים, ליד החרמון כדורי ענק שקופים שבהם הולכים על המים, מתחם מתנפחים ויש גם סימולטור וסרט בתלת מימד על ישראל ממעוף הציפור בתוספת תשלום (10 שקלים).

בן התשע ספר את מספרם של דוכני מפעל הפיס והתמוגג מהדגם של בית "האח הגדול", בת הארבע נהנתה ללחוץ על הכפתורים ובן ה-13 הפנה את תשומת ליבנו לישראליות במיטבה: "גם כאן עושים כסף מפרסומות, תראו את האוטובוסים של אגד, את ספרית עופר ואת החנויות של 'אהבה' בכל מקום".

הסברנו לו שנדרשת השקעה כספית רצינית בפיתוח מוקפד של הדגמים, ולכן חייבים לקחת חסויות מחברות, ואכן מגיע פרגון גדול לחברות שהעניקו חסות למיזם הנפלא הזה שתפקידו העיקרי לחשוף את המקומות בישראל בצורה מיוחדת ומקורית.

מיועד לגיל: 2+

תיאור המקום: פארק מיניאטורות המציג מקומות חשובים ברחבי ישראל באמצעות דגמים קטנים. הפארק תחת כיפת השמיים. יש גישה נוחה לעגלות.

מיקום: ליד לטרון.

טלפון: 1700-559-559.

אתר: www.minisrael.co.il. 

מחירים: בין הגילאים 2-5: 24 שקלים. מגיל 6-18: 59 שקלים. מגיל 18 ומעלה: 79 שקלים.

עוד ללימוד על ישראל וישראליות

 • בילויים מומלצים

 • באזל עם הילדים!

 • יעל צמח-גרינשפון11.07.19

 • העיר באזל בשוויץ מזמנת חופשה נהדרת למשפחות עם ילדים בגילאים שונים מכל הבחינות. יש בה מוזיאונים אינטראקטיביים להעשרה ערכית בדרך חווייתית, גן חיות מושקע, מסלולי טיול ושייט בסירה ובאונייה לאורך הריין, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים וכמובן – המרפסת המפורסמת שבה החל סיפורה של מדינת ישראל (בבאזל ייסדנו את מדינת היהודים!). יעל צמח-גרינשפון עם הפרטים המלאים, וגם המלצה חמה לנסוע לקרנבל ה-Fasnacht במרץ
 • משחקיות ופארקי שעשועים

 • This is Holland

 • יעל צמח-גרינשפון06.04.19

 • 07ביקור באתר This is Holland באמסטרדם מעניק לכל המשפחה חוויה מעשירה דרך חמשת החושים! סרטונים מושקעים, מיצגים דינמיים, מפות אינטראקטיביות, וגולת הכותרת – טיסה בסימולטור 5 מימדי המדמה טיסה מעל שמי הולנד וביקור במקומות המרכזיים. תחושה שמימית תרתי משמע. מומלץ לתכנן לפתוח את הטיול באמסטרדם באתר This is Holland
 • כל הגילאים

 • החופש הגדול – מדריך פרקטי לתענוג גדול

 • טל בוקריס28.06.19

 • האם חודשיים ימים של חופש מהלימודים הוא זמן ארוך מדי לילדים? ולהורים? האם חייבים קייטנות? איך אפשר לעבור את ימי החופש בכיף והנאה? ומה הקשר בין צפרדעים לחופש הגדול? טל בוקריס, מאמנת אישית, מנחת קבוצות ויועצת, נזכרת בחופש הגדול של ילדותה ומהרהרת בקול רם ומעניקה מדריך פרקטי להפיכת החופש הגדול לתענוג גדול

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים