מה בפורטל?

משפחה שכזאת – משחק משפחתי

איפה נפגשו אבא ואמא? מה תאריך יום ההולדת של סבא? מה האחות שלכם הכי אוהבת לאכול? ומה הצבע האהוב על אחיכם? משחק משפחה שכזאת יושיב את כל המשפחה ביחד למשחק שבו תוכלו לגלות, לספר וחשוב מכל – לבלות זמן איכותי עם המשפחה

יפעת רוט 21.02.20

מתי בפעם האחרונה ישבתם כל המשפחה לשחק ביחד? האם הילדים שלכם יודעים איפה נולדה סבתא? האם אתם יודעים מה התוכנית האהובה על בנכם? או מה הצבע האהוב על בתכם?

משחק "משפחה שכזאת", משחק לוח מקורי, יושיב את כולכם סביב השולחן ביחד ותוכלו לענות ביחד על שאלות שונות ומשונות על המשפחה.

במשחק שני סוגי שאלות: שאלות סגורות ("היסטוריה משפחתית") שם תמצאו שאלות על עובדות משפחתיות שונות, כמו "מה היה שם המשפחה של אמא לפני החתונה?" או "כמה שנים נשואים סבא וסבתא מצד אמא?" (שאלות אלו הן על ההורים , הסבים והסבתות). סוג שני הוא שאלות פתוחות ("שאלון משפחתי") שם תמצאו שאלות אישיות יותר, לצד עובדות, כמו " מה המאכל האהוב על...?", או "איפה נולד...?". השאלות האלו הן פתוחות, כי במקביל להרמת קלף שאלה מרימים קלף המכיל שם של בן משפחה וצריך לענות על השאלה בהקשר שלו!

mishpacha_shekazot2למען הנוחות מומלץ להוסיף על הכרטיסים את שמות בני המשפחה. למשל בשאלה "במה עובדת/עבדה סבתא מצד אבא?", הוסיפו בכתב יד – סבתא נורית. שאלות שלא מתאימות למשפחה שלכם ( למשל אם אבא לא שירת בצבא) אפשר להוציא. אפשר לבחור את קלפי בני המשפחה לפי ההתאמה למשפחה ולמשחק: אם יש רק אחים, אין צורך בקלף אחות, אם סבתא לא משתתפת במשחק, אין טעם לשאול מה הצבע האהוב עליה, כי אם לא תדעו לא יהיה מי שיענה...

תוכלו לבחור האם להשתמש בקלפי משפחה עם דמויות כלליות או להדפיס קלפים ריקים ולהדביק תמונות של המשפחה.

רוצים להוסיף עוד שאלות שמתאימות למשפחה שלכם? תוכלו להדפיס כרטיסי שאלות ריקים ולמלא בעצמכם.

משחק לוח "משפחה שכזאת"

של יפעת רוט

צריכים את זה

כרטיס אחות עם מקום לשםקובץ בסיסי ליחצו כאן להורדת משפחה שכזאת

ליחצו כאן להורדת כרטיסי משפחה עם מקום לתמונה

ליחצו כאן להורדת כרטיסי משפחה ריקים (להוספת בני משפחה שאינם בכרטיסים הבסיסיים, כמו דודה או בן דוד)

ליחצו כאן להורדת כרטיסי שאלות ריקים להוספת שאלות

מספריים

קרטון ביצוע או בריסטול

דבק

קוביית משחק

חיילי משחק

יוצרים את זה
 1. כרטיס אבא עם מקום לתמונה אישיתמדפיסים את הקובץ (שישה דפי A4 ) אם צריך עוד כרטיסי בני משפחה, מדפיסים את הדף הרלוונטי פעם נוספת. (עוד אחים/ אחיות...)
 2. מדביקים על בריסטול בגודל מתאים.
 3. משאירים את לוח המשחק שלם. גוזרים את הכרטיסים לפי הסימון. אפשר לכתוב על כל כרטיס את סוגו בצד האחורי, כך שיהיה קל יותר להבחין ביניהם: שאלון משפחתי, היסטוריה משפחתית, בני המשפחה.
 4. משלימים את שמות בני המשפחה בקלפי בני המשפחה ובשאלות הסגורות, אם רוצים.

משחקים את זה

מספר המשתתפים: 2-אין סוף

מטרת המשחק: לצבור כמה שיותר נקודות

לפני שמתחילים: מסדרים את הקלפים עם הפנים קלפי מטה: קלפי בני המשפחה במשבצת "בני המשפחה"; קלפי שאלון משפחתי במיקום המתאים וקלפי היסטוריה משפחתית במיקום המתאים.

 1. הרימו קלף היסטוריה משפחתיתמתחילים מהמשבצת המסומנת "התחלה". כל שחקן בוחר לו חייל ובתורו – זורק את הקובייה וצועד על גבי המשבצות בלוח.
 2. אם מגיעים למשבצת עם "?" מרימים קלף מערימת "שאלון משפחתי" וקלף של בן משפחה. עונים על השאלה המופיע בקלף בהתאמה לקלף בן המשפחה. לדוגמא: איפה נולד....? עם כרטיס של אבא – צריך לענות איפה נולד אבא. שימו לב – תוכלו להחליט מראש באלו קלפי משפחה אתם משתמשים ובאלו לא. את הקלפים (גם קלפי השאלות וגם בני המשפחה) מחזירים לתחתית הערימות לשימוש חוזר. (בפעם הבאה יכולה להיות אותה שאלה על בן משפחה אחר, או שאלה אחרת על אותו בן משפחה).
 3. אם מגיעים למשבצת עם תמונה של בני משפחה, יש להרים קלף מערימת היסטוריה משפחתית ולענות על השאלה. את הקלף שמים בצד אחרי שעונים. (אין טעם לשאול שוב אחרי שכבר עניתם).
 4. כל שאלה מזכה בנקודה. יש לרשום את הנקודות על דף למעקב.
 5. אם מגיעים למשבצת "שחק תור נוסף" – זורקים את הקוביות ומשחקים תור נוסף. אם מגיעים למשבצת "המתן תור" – ממתינים תור.
 6. המשחק מסתיים כשנגמרים קלפי היסטוריה משפחתית או כשמחליטים.

לומדים ומרוויחים את זה

mishpacha_shekazot3הכרת בני המשפחה

זמן איכות עם הילדים

העלאת יצר הסקרנות

התמודדות עם תחרות

עוד ליום המשפחה עם הילדים

הפעלות ליום המשפחה

הפעלות ומשחקים לכל המשפחה

פעילויות משפחתיות משותפות

חידון אמריקאי בנושא משפחות

משחק להדפסה רביעיות משפחה

פותרים קונפליקטים במשפחה

דף אילן יוחסין ליום המשפחה

טבלת פעילות שבועית למשפחה

לבבות בריאות לכל המשפחה

 • בלוגים

 • שלישיות א"ב – ללמוד בהנאה

 • יפעת רוט22.07.21

 • לא תמיד הילדים אוהבים לשבת עם חוברות הלימוד ודפי העבודה של הכנה לכיתה א', ולכן כנראה המציאו את המשחקים שמלמדים אותם תוך כדי משחק. הנה משחק מסוג זה שאפשר להכין בקלות לבד בבית, עם ועבור ילדים בגילאי 2-6 - הגדולים ילמדו אותיות ומילים ראשונות והקטנים ילמדו צבעים! צריך רק להדפיס ולגזור (ואפשר להדביק על בריסטול)
 • כל הגילאים

 • פארק המים שפיים

 • יפעת רוט14.07.21

 • פארק המים שפיים פתח את שעריו לקיץ ומציע מגוון גדול של מגלשות, כולל מתחם חדש, בריכות ואטרקציות רטובות ומצננות בתוך מתחם ענק עם מקומות ישיבה מוצלים, מתחמי אוכל ושעות ביקור מורחבות. יצאנו עם הילדים ביום חם לבדוק

תגובות הקוראים


תגובה אחת

יאיר
30 מרץ, 2015
איך מדפיסים?

בניית אתרים - בניית אתרים